20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başbakan kim olacak? Kim seçecek?

Hayrullah Demiray

13 Ağustos 2014 tarihli yazısı

 

 

Birkaç gün öncesine kadar herkes Cumhurbaşkanı kim olacak diye merak ediyordu.

Seçim oldubitti ve ilk turda Recep Tayyip Erdoğan ipi göğüsledi ve Cumhurbaşkanlığı makamına çıkmaya hak kazandı.

İşte asıl bundan sonrası bana göre önemliydi ve herkeste aynı soruyu sormaya başladı şimdi başbakan kim olacak sorusunu sormaya başladı elbette bu soruyu sormakta herkesin hakkı.

Dolayısı ile halkı sadece seçim zamanları hatırlamamak gerekir diye düşünüyorum böyle zamanlarda da halkın diyeceği çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Şimdi Ak Partiye oy veren insanların ve bu partinin üyesi olan insanların fikrinin de alınması gerekir diye düşünüyorum.

Partinin bazı kurulları bu kararı verecek ama üyelerinde bu konuda görüşü bir şekilde alınmalı.

Doğru olanın da bu olduğunu ve demokrasinin de bu olacağını düşünenlerdenim.

Artık bu halk Cumhurbaşkanını seçiyorsa kendi oy verdiği partinin başında da kimin olacağı konusunda söyleyeceği söz olması gerekir ve o konuda da haklarının olduğunu düşünüyorum.

Ak Parti bugün Türkiye de her iki kişiden birinin oyunu almış durumda yani katılım oranı düşükte olsa bunu böyle yorumlamak gerekir.

Zaten sandığa gitmiyor oyunuzu kullanmıyorsanız bu ülke için bir şeyler söyleme hakkınızı kendiniz elinizden alıyorsunuz demektir.

Ak Parti’nin gerekli kurulları bu işin çözümünde elbette çalışmalarını devam ettiriyor lakin keyfi olarak yapılan her şeyin halktan döndüğü gibi bugünde bu konuda bir keyfilik olduğunu düşünürse halkın desteği azalır söylemesi benden.

Bu güne kadar insanlar Recep Tayyip Erdoğan ismine her koşulda destek verdi bazılarının ısrarlı hatalarına ve halkı sadece seçim zamanı hatırlamalarına ve bulundukları makamlarda diledikleri gibi hareket etmelerine karşın bugüne kadar bunların birçoğu liderin hatırına görmezden gelindi.

İşte bunun aslında en bariz örneği de İlimizde ve hatta en yüksek oyun alındığı ilçeler de de bir şeyin sorgulanması gerekiyor.

Oda nedir Recep Tayyip Erdoğan bu kadar yüksek oy alırken Partisinin Belediye Başkan adayları ve Başkanlar neden çok daha düşük oy alıyor.

İşte burada birileri başarı olarak görse de ben öyle görmediğimi ifade etmek isterim.

Kendilerinin başarısızlığını yine Recep Tayyip Erdoğan isminin örttüğünü düşünüyorum.

Her ne kadar bundan böyle Erdoğan Cumhurbaşkanlığı makamında da partinin devamı konusunda çaba da gösterse bana göre eğer yeni Genel Başkan ve Başbakan halk tarafından kabul görmezse herkesin işi zor.

Yani demem odur ki seçilen insanlar makamlarını doldururken hem kendileri hem de yanlarında çalışanlar daha dikkatli davranışlar sergilesin kimse artık kendini kaf dağında görmesin.

Söyledikleri sözlere ve tavırlarına dikkat etsinler artık Recep Tayyip Erdoğan’ı bu halkı hak ettiği makama çıkardı bundan sonra siz düşünün.

Şimdi Başbakan kim olacak o konuda ben yorum yapmak istemem ama şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim ben bu güne kadar Ak Partiye oy verdim bundan sonra Ak partinin başında kim olacak ona göre irademi ortaya koyacağım.

Bu sadece benim düşüncem değil benim gibi düşünen dünya kadar insan var birçoğu bazı durumlardan dolayı bunu ifade etmek istemiyorlar lakin ben bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da rızkı veren Allah’tır diyorum ve bu konuda da düşündüğümü açık açık yazmayı uygun görüyorum.

Evet ağalar beyler bu güne kadar kulaklarınızı belki tıkadınız belki bu insanlar öyle böyle der ama bizim yanımızda olur dediğiniz insanlar bu güne kadar Erdoğan hatırına sustuğunu unutmayın istiyorum.

Aklınızın bir köşesinde bu sözlerim bulunsun isterim gün gelir sizlere lazım olur.

Şimdi kimi isterseniz Başbakan yapa bilirsiniz ama insanların kalbine ve gönlüne hitap etmezse nafile.

Bizler halk olarak aç yaşaya biliriz ama onurumuzla yaşarız.

Bunu da kimse unutmasın.

Bu millet her zaman söylüyorum istediğini istediği yere getirir istediğini de oradan indirir ama kendi gücünün farkında değil.

Ben buradan tekrar söylüyorum kulaklarını tıkayanlara bir gün olur o kulaklarınız inşallah açılır.

Saygılarımla…

 

 

 

  

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi