18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti Kocaeli gerçekten başarılı

Hayrullah Demiray

05 Ağustos 2014 tarihli yazısı

 

Cumhurbaşkanlığı seçimleri geldi çattı. Kocaeli Ak Parti’nin adeta kalesi durumunda Yıllar önce CHP’nin kalesi olan Kocaeli son yıllarda Ak Parti’nin kalesi durumunda girdiği her seçimde hem Türkiye genelinde hem de Kocaeli’de oldukça yüksek oy oranıyla rakiplerine açık ara fark atıyor
Elbette bunun birkaç sebebi var birinci sebebi hiç kuşkusuz ki Ak Parti’nin başında Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin olması ve hiç kuşkusuz ki Ak Parti teşkilatları da gece gündüz demeden çalışıyor.
Ak Parti’nin ilimizde bundan önceki il başkanları da çok çalıştı mutlaka ama bu dönemde İl Başkanı olan Mahmut Civelek ilk öncelikle teşkilatlarda üye sayısı konusunda çok ciddi çalışmalar yaptığı herkesin malumu.
Parti içerisinde Mahmut Civelek’e muhalefet eden insanların olmasına karşın Mahmut Civelek bütün bunların üstesinden gelmesini iyi bildi ve her şeye rağmen parti teşkilatlarını çalıştırma konusunda becerikli olduğunu gösterdi.
Aslında bana göre bunun da sebebi Başbakanın her söylediğini harfiyen uygulamasından dolayı da yaptıklarına ve söylediklerine kimse ses çıkaramadı.
Dolayısı ile Başbakan’dan aldığı güçle çok iyi netice almayı bildiği için de Kocaeli hemen her seçimde bu kadar yüksek oy oranına sahip olmuş oldu.
Nitekim önceki gün Kocaeli bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan’a son kez görevini yerine getirmek için canla başla çalıştı ve sonuçta Başbakanı mutlu bir şekilde uğurlamanın mutluluğunu yaşamış oldu.
Bunda sonra işler bitti mi tabiî ki bitmedi lakin bu güne kadar yaşananlarda herkesin payı var ama bu kent Başbakanı bağrına bastı aslında 10 Ağustos’tan sonra esas iş başlıyor.
Kocaeli’de son kez Recep Tayyip Erdoğan için kilitlendi ardından Cumhurbaşkanlığına uğurladıktan sonra tüm teşkilatlar gibi Kocaeli teşkilatı neler yapacak hep beraber göreceğiz.
Onun içinde 10 Ağustos tarihi aslında Ak Parti içinde bir milat olacak ve ilk defa halk Cumhurbaşkanını kendi seçecek ben, ikinci tura bu seçimin kalmayacağını düşünüyorum.
Bu seçim de de Başbakan Kocaeli’den çok yüksek oranda oy bekliyor.
Bunun sonucu da mutlaka herkesten önce İl Başkanı’na yarayacak.
Çünkü verilen mücadelenin Ana aktörü Başbakan ilimizdeki temsilcisi de bana göre Mahmut Civelek nitekim bunu da her seferinde gösteriyor.
Bu seçimde alınacak oy oranı bir anlamda hem Başbakanın Kaderini hem de İl Başkanının kaderini belirleyecek.
Kocaeli’yi Ak Partinin kalesi yapmak için uğraşan herkes bunun karşılığını mutlaka alıyor
Saygılarımla….

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem