16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Özsar bu işi biliyor...

Hayrullah Demiray

25 Temmuz 2014 tarihli yazısı

 

Belki de bazen insanların en büyük handikaplarından biri ne iş yaparsınız sorusuna verilen cevaplardır. Bu soruya her işi yaparım yada serbest diye tabir edilen deyimler kullanırız.
İşte bu noktadan hareketle aslında bildiğimiz işi yaptığımızda ya da yaptığımız işte kurumsal olmayı becerebilen firmaların daha başarılı olduğunu görürüz.
Kocaeli aslında bir sanayi kenti olmayla övünür. Ama Kocaeli’nin sadece bu özelliği ön plana çıkmamalı, bir sürü ulusal firma kentimizde üretiyorsa, buna bağlı olarak farklı alanlarda da gelişme gösterecek bir şehir olması gerekir.
Ancak ne yazık ki, sanayi dışında farklı iş kollarında marka olmuş çok az sayıda firma var.
Kocaeli de elbette markalaşan firmalarda yok değil. Kocaeli en çok göç alan şehirlerden biri olması bakımından nüfusu hızlı bir şekilde kalabalıklaşıyor buda farklı sektörlerin de bir bakıma gelişmesini tetikliyor.
Kocaeli de bu anlamda ki firmalardan bir tanesi de bana göre uzun yıllardır Kocaelililerin hizmetinde olan ve ÖZSAR markası ile markalaşan ünü ilimiz dışına da yayılan başka illerde de şubeleşmeye giden hatta daha sonra oluşturdukları chicken hause ile yurt dışına da ünü yayılan Kocaelili bir firma dan bahsetmek istiyorum.
Tatlı Bereket Gıda ve özsar firmasını genç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Sarı ve bu konuda emeği geçenleri tebrik etmek lazım diye düşünüyorum.
Evet uzun yıllar önce onlarda Anadolu’dan bu memlekete gelip yerleşen bir aile yıllar öncesinde ufak bir lokantayla başlayıp bugün dünya markası olma yolunda hızla ilerleme göstermiş bir kurum.
Başarının başlıca unsurlarından biri hiç şüphesiz bildikleri işi yapmaları ve o alanda uzmanlaşmaları ve bu konuda göstermiş oldukları birlik beraberliktir diye düşünüyorum. Yıllardır bu firmanın varlığından haberdar olan birisiyim lakin bu güne kadar aslında birkaç defa toplu bir şekilde farklı yemeklere ve davetlere katıldım.
Ama özellikle önceki gün bu kurumun bu şekilde büyümesinin nedenlerini gözlemledim ve gerçektende bir kez daha Kocaeli adına gurur duymanın ötesinde mutlu oldum.
Çünkü Kocaeli’ye gerçek anlamda değer katan bu tür firmaların çoğalmasını canı gönülden arzulayan birisiyim.
Ramazan ayı boyunca sürekli olarak çok fazla davetler var ve bu davetlerin bir çoğuna icabet ediyoruz.
Bu konuda Sevgili Mehmet Ali Sarı da bir hafta öncesi nezaket gösterip iftar daveti yapınca bizlerde kırmadık ve ailece iftarımızı Sekapark taki Özsar da açtık aslında ondan bir gün öncesi de Posco Assan’ın iftarına katılmıştım ve farklı firmalarında iftar davetleri vardı.
Oldukça kalabalık bir topluluk olmasına rağmen hem sunumda hem yemeklerin tadında her hangi bir aksama olmaması, her insanın kendi bildiği alanda uzmanlaşmasının önemini bir kez daha göstermiş oldu.
Gerçekten de bu tür firmaların Kocaeli için bir değer olduğunu ve bu değerlerin fazlalaşmasını ve marka firmaların artmasının önemini anlatmak bakımından ve insanların bildikleri işleri yapmalarının önemini vurgulamak açısından önemli olduğunu düşündüğümden böylesi bir yazı kaleme aldım.

Aslında yapılan sunumunda kendi başına bir reklam olduğunu söylemek isterim.
Aynı zamanda çalışan insanların da bu konuda eğitim aldıklarını ve gerçektende kurum kimliğine uygun davrandığını da ifade etmek isterim.
Gerçekten de çalışanların göstermiş olduğu gayretleri de takdir etmek gerekir.
Bir aile şirketi olan ÖZSAR’ın göstermiş olduğu payın elbette en büyüğü aile büyüklerinin çünkü onlar genç arkadaşlarımıza güven duymuş ve yönetimi oldukça genç birine emanet etmiş ve oda gerçekten bu işin hakkını veriyor.
Sevgili Mehmet Ali kardeşim gerçekten de Allah Yolunuzu açık etsin ben bu yazıyı Kocaeli ye kattığınız değere ufak bir teşekkür için kaleme aldım gerçekten kendim ve Kocaelililer adına bir kez daha teşekkür etmek isterim ve bu tür kurumların her zaman ilerlemesine katkı sunmamız gerektiği inancında olan bir insanım.
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem