23 Nisan 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başiskele’de ki kumpas neydi?

Hayrullah Demiray

21 Temmuz 2014 tarihli yazısı

Geçtiğiz günlerde Başiskele de bir gazeteci arkadaşımız Başiskele de yaşanan hadiselerle ilgili Eski Başkan Yardımcısı Faik Akyol ile bir röportaj yaptı. Daha sonra bu röportajı birkaç gazeteci arkadaşımız da haberi gazetelerinde ve köşelerinde kullandı.

Nitekim bu konuda daha önceleri aslında bizler defalarca haberler yaptık.
Her ne kadar bu konuda birileri kulaklarını tıkasa da kendi işlerine gelmedikleri zaman bu konuda bir şey yapmasalar da durum anlatıldığından daha vahim olduğuna bizzat şahit oldum.
Defalarca birileri çıkıp telefonda beni tehdit etti ve yanlışlarına neden ortak olmadığımız sordular kimileri de hakarete varan telefon konuşmaları yaptılar.
Ama biz doğru bildiğimiz yoldan şaşmadık.
Şimdi Faik Akyol’un günah çıkarır gibi bir açıklama yapması bana göre yaptığını ört bas etmez.
O günlerde belgeler var şu var. Bu var derken bende eğer doğru ve halka yapılan bir yanlış varsa bunları halkla paylaşırız yok birilerini karalamaya yönelik bir şey ise istediğiniz bunun içerisinde yer almayız dediğimde.
Sen belgeleri alır yerine teslim edersin diyordu.
İşte aslında benim yapılacak yanlış bir işin içinde olmayacağımı çok iyi biliyordu.
Bundan daha önemlisi aslında Ak Parti de bunları yapanlar hala o saflarda belli yerlerdeki görevlerine devam ediyorlar mı? Yoksa kendi Belediye Başkanlarına kumpas kuranlara parti tarafından her hangi bir ceza uygulandı mı?
Ben asıl bu olayda bunu merak ediyorum.
Bana göre bu sadece Hüseyin Ayaz’ın şahsi meselesi değil bu. Acaba Ak Parti’nin en üst kademesinin ikamet ettiği ilçedeki dönen olaylardan kim ne kadar haberdardı.
Ve bizlerde defalarca bu konuda belli haberlere ve doğru haberlere imza attığımız halde kimsenin kılı kıpırdamamıştı. Acaba bu kadar net bir şeyden sonra ve bu oyunun içerisinde yer alan ve geçte olsa bunu itiraf eden bir isim olduğu halde parti teşkilatı yada İl Başkanlığı bu konuda bir şey yaptı mı yada yapacak mı işte bunu çok mu çok merak ediyorum.
Elbette parti içerisin de muhalefet olacak olmalı da lakin bunu yaparken oyunlarla kumpaslarla yapmak ne ahlaka nede partinin etik kurallarına uymaz.
İşte bu nedenle şimdi süreç nasıl işler bilmem ama bu konuda bir şeyler yazmadan önce biraz bekledim belki birileri çıkarda bir şeyler söyler diye, ancak kimsenin de bir şey dediği yok bakıyorum.
Herkes herhalde bu şekilde bir şeyin olmasından memnun galiba. Durum bu olunca kimse bundan sonra bu tarz olayların devamı gelirse hiç şaşırmasın!
Çünkü ciddi anlamda o süreçte bizzat yaşananların içerisinde yer almadığımız için inanılmaz hakaretlere uğradık. Biz bildiğimiz doğru yolda ilerlemeye devam ettik.
Şunu da ifade etmek isterim bizler bundan önce olduğu gibi bundan sonrada doğruları yazmaya devam edeceğiz.
Eğer bileyim ki Hüseyin Ayaz ya da bir başkası kim olduğu fark etmez halkın zararına bir iş yapmış olsun, bunu da yine ilk önce ben yazarım ve haberini de bizler yaparız ama oyunların içerisinde yer almayız.
Şimdi bu olayın nasıl sonuçlanacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ama şu an herkes cumhurbaşkanlığı seçim sürecini bekliyor. Sonrasında elbette bu konularda bir şey yapılacaktır.
Bu parti yetkililerin bileceği bir iş ama şunu unutmamak lazım bu işin üstü bu şekilde örtülürse önümüzdeki seçimler her şeye gebe demektir.
Bunu da unutmamak gerekir.
Bu konuda bende bizzat Faik Akyol’u aradım ve haberde söylediklerinin harfiyen doğru olduğunu ve bu konuda birilerinin kendisini oyuna getirdiğini ifade etti.
Ancak yinede bu konuda kendi iradesiyle o günlerde farklı bir gayret gösterip bu günde bu konuda bir şeyler söylemesi bana biraz anlamsız gelse de yinede bu bile bizim yazdıklarımızın ne kadar doğru olduğunu da ortaya koyuyor. Haberlerimizin doğruluğu da bu şekilde daha net bir şekilde anlaşılıyor.
Biraz geçte olsa bu olayın ortaya çıkması aslında bizlerin bazı haberleri doğrulatmadan ve geldiği kaynağa bakarak haberleri yayınlamamızın ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi bizlere göstererek, bizleri sevindiriyor.
Bugün bu yapılanın üstüne birilerinin gitmemesi durumun da yarın Aynı şeylerin kendi başlarına gelmeyeceği ne malum.
Burada gerçekten de Ak Parti Başiskele Teşkilatını ve Hüseyin Ayaz’ı tebrik etmek lazım ki yapılan onca şeye rağmen yine Kocaeli’de en yüksek oyu aldılar.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi