21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İmam Hatipler üzerine ve Sayın bakana çağrı

Hayrullah Demiray

16 Temmuz 2014 tarihli yazısı

 

Son günlerde İmam Hatipliler üzerinde yine bir şeyler dönüyor ama neden olduğunu bir türlü anlamadım.
Bugün bu iktidarın en tepesinde olan isim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bir İmam Hatipli ve bizimle aynı sıralardan mezun ve bizim gibi bir sürü sıkıntılardan geçmiş bir isim olduğunu söylemek lazım.
Diğer yandan birilerinin de bugün İmam Hatipleri de istismar etmesini anlaya bilmiş değilim.
Evet Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede bir şeyleri yapmak için mücadelesini vermeye devam ediyor.
Ama daha düne kadar kurduğu kadrodakiler Başbakan söyleyene kadar İmam Hatipleri ağzına bile almıyordu. İmam Hatiplileri belli kademelere getirme konusunda her hangi bir uğraşları da yoktu ama birden bunu başbakan söyleyince değerli oldu.
Bende aynı sıralarda okudum elbette bizlere çok şey kazandıran o okulların devam etmeside bizleri sevindirir ve mutlu eder. Ama ben bu konuda bir pozitif ayrımcılık olmasından yana değilim.
Dün Rahmetli Necmettin Erbakan Hoca İmam Hatipler bizim arka bahçemiz dediği için birileri bu okullara adeta düşman kesildi. Bugünde aynı şekilde bir durumla karşılaşmak istemeyiz doğrusu.
Bu günkü yöneticiler her şeyden önce bu konu üzerinde dururken diğer yandan olan biten haksızlıklar görmezden geliniyor.
Buradan başta daha önceleri sıklıkla göre bildiğimiz ve bazı konuları kendisine aktarma fırsatı bulduğumuz ama bakanlık koltuğuna oturduktan sonra çok fazla göremediğimiz Sayın Bakanımız Fikri Işık başta olmak üzere diğer Ak Partili yöneticilere buradan söylemek isterim.
Her şeyden önce bazı kurumlarda ve belli yerlerde öncelikle yapılan adam kayırmaların önüne geçmeniz gerekir. Sonrasında zaten bu Millet için yapılanları İmam Hatipli olsun olmasın herkes görüyor.
Birden bire bu konuda herkese bir heves aldı. Dün İmam Hatiplilere selam vermeyenler için bugün bu insanlar birden bire değerli oldu.
Neden mi? Ben size söyleyeyim o kendilerini dev aynalarında görenler aslında kendilerinin bir hiç olduğunu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onlar için vazgeçilmez velinimet olduklarını biliyorlar da ondan.
Evet Sayın Fikri Işık ve birkaç isim o okullardan mezun oldukları için konuşmaları gayet normal ama diğer bazılarının konuşmalarını samimi bulmuyorum.
Bu arada Sayın Bakanımız Fikri Işık’a buradan açıkça çağrıda bulunuyorum Kocaeli deki belli yerlerde ağırlığı olduğunu bildiğim için bizzat söyleme gereği duyuyorum.
Hala bazı belediyelerde haksızlıklar yapılmaya adam kayırmalar devam ediliyor.
Öncelikle bunlara bir dur denmeli şahsen, benim gibi düşünen bir sürü insan var. Emin olun Recep Tayyip Erdoğan o partinin başından gittikten sonra bu haksızlıklar dan dolayı desteğini geri çekecek bir sürü kişi var. Bu nedenle bunu göz ardı etmeyin.
Zira Başbakan her ne kadar ben bir yere gitmiyorum dese de bunun böyle olacağını Başbakanda sezmiş olacak ki konuşmasında özellikle bu konuya da vurgu yapmıştı.
Evet İmam Hatipli olmak güzel bir şey ama dün birilerinin yaptığını bugün bizler yapmamalıyız.
Öte yandan da bırakın başkalarını. Ak Parti’nin kendi içinde bir üst tabaka oluşmuş durumda bunun herhalde birileri farkında değil.
Dün birilerinin adamları olanlar bugünde bir başkalarının adamları olarak aynen aynı yerlerde saltanatlarını sürdürüyorlar.
Esas olan bana göre bunları görmektir.
Bizler görevimizi yapalım. Sonuçta mahşerde bunların hepsi önümüze gelecek unutmayalım.
Bu konuda sadece bir Fikri Işık’a görev düşmüyor ama şuanda Kocaeli deki birçok şey ondan soruluyor olması dolayısıyla en büyük sorumluluğunda onun olduğunu düşünüyorum.
Bu konuda diğer birçok kişi kulaklarını tıkamaya devam ediyor etsin.
Ben hayatımın hiçbir safhasında hiç kimsenin paçasına yapışmadım yalakalık yapmadım ve bundan sonrada yapmayı düşünmüyorum.
Başbakana deniyor ya dik dur eğilme bende bir tek Allah’ın önünde eğileceğimi kula kulluk etmeyeceğimi ifade etmek isterim.
Anlayan anlar alması gereken mesajı alır.
Sonra ne diyordu başbakan cumhuru halk seçecek. Vekil değil yani asıl olan insan yoksa gerisi yalan.
Bu yazdıklarımı kim nasıl algılarsa algılasın ama insana zulmeden kim olursa olsun Allah bunu reva görmez.
Onun içinde kim olduğunuz ya da nerede okuduğunuzdan ziyade insanlara bakışınız ve hayatınızda uyguladıklarınız önemli.
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem