17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bırakın birilerini resmetmeye kendinize bakın

Hayrullah Demiray

14 Temmuz 2014 tarihli yazısı

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Vizyon belgesi açıklaması ile ilgili bir tören gerçekleştirildi. Haliç Kongre Merkezi’ndeki u programa çeşitli kesimlerden kişiler davet edilmişti. Vizyon belgelerinin ilan edileceği bir programda toplumun her kesiminden insanların olmasından daha doğal ne olabilir ki…

Ama biz gerçekten de garip bir ülke olduğumuz için, bazı haber kanallarında ve haber sitelerine baktığımda orada olan ve Ak Parti dışında o programa katılan gerek İş dünyasından, gerekse de sanat ve spor çevrelerinden isimlerin orada olması ağır bir şekilde eleştirildi ve hâla eleştirilmeye devam ediyor.
Elbette yapılanlar eleştirilmesin demiyorum ama eleştirirken de biraz insaflı olunması gerekir diye düşünüyorum.
Şimdi öncelikle şunu ifade etmek isterim herkesin aynı şeyleri düşünmesi ne kadar olanaksızsa herkesin çok farklı şeyler düşünmesi de o kadar olağandır.
Bir kere o insanlarda bu ülkede yaşıyor ve bu ülke için onlarında söyleyecek sözü ve bu ülke içinde onlarında dertleri olması gerekir bu konuda da özgür iradeleriyle Ak Partili olmaya bilirler ama bu konuda bu ülkenin en tepe noktasında olacak bir isme de destek verebilirler.
Nitekim bu işin başlangıcı aslında referandumda görüldü ve Ak Parti referandum olayını başlattı ve halkında yüzde 69 oranında bu işe destek verdiği görüldü.
Dolayısı ile ben dahil bir çok kişi bu konuda evet dedi.
Ama bugüne dek referandum, referandum da gidip evet diyen bir çok kişinin bireysel olarak hiçbir işine yaramadı. Bu işin karşısında olan birçok kişinin bu konuda evet diyenlerden çok daha fazla yararı oldu ve olmaya da devam ediyor.
Burada aslında bazılarının görmediği ya da görmek istediği bir şey var. Aslı olan toplumlar ve onları meydana getiren insan faktörü yoksa boş boşuna ülke ne işe yarar yada devletin bir önemi olur mu? insan unsuru olmadığında.
Şimdi olaya biraz da bu pencereden bakmak gerekir diye düşünüyorum.
Orada bulunan insanlara baktığımda gerçekten çok farklı kesimlerden insanlarda orada yer alması bu ülkenin zenginliğini gösterir.
Aynı şekilde gönül arzu eder ki diğer adaylarında bu şekilde tanıtımları olsun ve orada da çok farklı insanları bir arada görelim.
Ama nerde daha geçtiğimiz günlerde Çatı adayının tanıtım toplantısında bırakın farklı kişilerin olmasını kendisini aday gösteren partilerin üst düzey yöneticileri bile yoktu.
Şimdi kalkıp birileri oraya giden insanları resmediyor yok efendim tarihe not düşeceklerde ya daha diyin bu kişileri fişleyeceğiz de gelecekte bir gün elimize fırsat geçerse lazım olur deyinde tam olsun.
İşte bizler bu kadar sığ düşünen bir millet olamayız.
Eğer diyorsak ki bu ülkede huzur olsun güven birlik beraberlik olsun öncelikle birlikte yaşamasını ve bir araya gelmesini öğrenmeliyiz.
Birde birileri hep başkalarında hata arayacaklarına biraz da kendilerini sorgulamalılar.
Şimdi bireysel olarak kendime baktığımda birçok Ak Partili’nin yaptığını beğenmiyorum ama konu Başbakan olunca bireysel hiçbir menfaatim yok.
Sadece aklımla ölçüp biçip tartıyorum desteklenmesi gerekir kanaatim ağır bastığı için oyumu hiç düşünmeden veriyorum.
Onun içinde orada olan insanların bir kere oraya neden gittiklerine bakmak gerekir yoksa onların düşüncelerinden dolayı onları kınamak nafile.
Evet bu ülkede bir çok şey değişti ve değişmeye devam edeceğine inandıkları için aslında o insanların bir çoğu orada.
Çünkü o insanlarda bu ülkede yaşıyor.
Hangi alanda olursa olsun kim olursa olsun aslında ortak paydamız bu ülkenin geleceği.
Çocuklarımıza bırakabileceğimiz iyi bir gelecek ve iyi bir ülke inşa etmek için var gücümüzle birlikte çalışmalıyız.
Aslında oradaki görüntü her zamanki gibi Başbakana olan güvenin bir göstergesiydi.
Ve aslında Lider olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.
Ben oraya gelenlerin birçoğunun canı gönülden isteyerek geldiğini düşünüyorum.
Tarihe not düşmeyi bırakında biraz nerde hata yaptığınıza bir bakın derim ben…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem