18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Muhterem ağabeyimiz Ömer Polat ne iş yapar?

Hayrullah Demiray

11 Temmuz 2014 tarihli yazısı

Bugüne kadar bireysel hiçbir şey yazmadım ve özellikle bireysel şeylerin yazılmamasına da özen gösterdim.

Ancak kaleme aldığım yazım biraz bireysel olacak bu nedenle şimdiden sizlerden özür dileyerek başlamak istiyorum yazıma.
Herkes bilir ki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldukça büyük ve önemli, bir kurum bu kurumda çalışan binlerce insan var hepsi elbette değerli. Hepsinin işi bir birinden ayrı. Her biri birbirinden farklı görev ve vazifeler ile meşgul.
Bu kurumun aslında iletişim anlamında en etkin olması gereken bir bölümü var oda Basın Yayın Daire başkanlığı…
Dolayısı ile bu tür kurumlarda evet bu bölümler var! Ama onlarında direk bağlı oldukları bir kişi mutlaka var başkan yardımcıları ya da danışmanlar var.
Evet buraya kadar her şey normal olması gereken de bu! Ama Bizim Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda durum biraz farklı neden diyeceksiniz.
Farklı çünkü Kocaeli büyükşehir Belediye Başkanlığında yıllardır bu işi yürüten bir başkan danışmanımız var.
Çok muhterem büyüğümüz Ömer Polat ama ne gariptir ki aslında bu abimizin görevi orada basın kuruluşları ile iletişim sağlamaktır. Ama bu iletişimi sağlamak şöyle bir yana dursun bunun dışında her şeyle ilgilenir.
Hatta sadece Büyükşehir mi diğer ilçe belediyelerinin de birçoğunun yapılacak Basın Yayın işleri ondan geçer ama sorduğunda o bunlardan hiç haberdar değil.
Evet ama ben bir çoğundan bizzat kendisinin sorumlu olduğuna şahit oldum.
Şimdi bir konu ile kendisine sorduğumda bu bölüm de 50 kişinin çalıştığını ifade etti ve her zamanki gibi topu taca atmak istedi. Ama bu sefer öyle topun taca atılmasına müsaade edemem.
Kendisi defalarca aynı şeyi söylüyor daire başkanı birim müdürleri var diye evet var ama onlarda ne yapsın sizlerden habersiz kuş uçmadığı için onlarında bir şey yapabileceğini zannetmiyorum.
Hatta sadece Büyükşehir değil diğer belediyelerde bile bir şey yapılacağı zaman kendim şahit olduğum için rahatlıkla yazıyorum ve içim rahat bir şekilde bunları ifade etmekten çekinmeden tüm bunları kaleme alıyorum.
Evet diğer yerlerde bile bazen sizden habersiz bir şey yapmak mümkün olmazken Büyükşehirde de durumun çok farklı olacağını düşünmüyorum.
Evet Sayın Ömer Polat elbette makamınız gereği yapacağınız işinizi size öğretmek haddimize değil. Ama o makamlar halkın makamları sizin görevinizde sizi O, makama oturtan insanların basınla arasındaki iletişimi düzenlemek değil mi?
Yoksa bireysel dostluklarınız olan insanların gazetelerinde zaman öldürmek sizin tek göreviniz değil herhalde bunu da hatırlatmak ta fayda var galiba.
Ha! Buradan şunu da sormak isterim kendilerine, o makamda neden bulunuyorlar acaba? Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’nun basın danışmanlığı dışında bir görevi olduğunu ben bilmiyorum doğrusu.
Geçtiğimiz akşam verilen davette Sayın Başkan İbrahim Karaosmanoğlu bizzat davet edilen misafirlerin çoğununa yakınını ya kapıda ya da ayakta karşıladı. Ama Sayın Polat birkaç kişinin dışında kimseyi basından görmedi bile.
Evet şimdi öyle değilse desin ki öyle değil ama evet ortalıkta boy göstermek güzel ama bulunduğunuz kurumun başında olan kişinin yaptığı işleri de kendi hırslarınız uğruna gölgelediğinizin farkında değilsiniz herhalde.
Bence biraz öz eleştiri yapın ve bugüne kadar o makamlarda kimlere nasıl davrandınız ve neler yaptınız bunun hesabını önce kendinize verin.
Ben sadece üzülüyorum insanlar bir makama geldiğinde bu kadar nasıl değişe biliyor.
İnsanlar psikolojik zülüm yaptığınızın farkında değil misiniz.
Sadece bu sizin suçunuz değil. Çünkü siz insanları çok iyi idare ediyorsunuz.
Bu makamlarda olmanıza ses çıkarmayan hala bu kadar şeye rağmen sizleri o makamlarda tutanlarında elbette bu işte suçları var.
Ama yinede sizler kendiniz bilirsiniz istediğiniz gibi davranın.
Ben şan şöhret peşinde değilim.
Şan şöhret peşinde olanlar düşünsün.
Bu günün yarını da var.
Ben mücadelemi hem bu dünya için hem de öbür dünya için veriyorum.
Vermeye de devam edeceğim…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem