21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Neden Tayyip Erdoğan dememin bir kaç nedeni

Hayrullah Demiray

10 Temmuz 2014 tarihli yazısı

 

Her birey aile deki iş dalında ilerler ya da ona yakın bir meslek seçer kendine.
Bende İnşaatçı bir babanın oğluyum zamanında inşaatta da çalıştım. Babam yıllarca memlekette sayısını benim bile hatırlamadığım kadar inşaata imza attı. Daha sonrada Kocaeli’ye yerleştikten sonra kendi evimizi ve başkaca da inşaatlar yaptı. Bu vesileyle bende okul dönemlerinde istemeye istemeye de olsa bir şekilde bu işe bulaşmış oldum.
Daha sonra o iş konusunda bir şey yapmayıp farklı bir yol çizmiş olsam da o dönemlerde özellikle kendi inşaatımız yapılırken babam evin temeline bir katlık demir ve betonu gömdü bunlar ne dediğimiz de bunlar zelzele bağı (yanideprem) de zarar görmesin diye yapmış olduğunu anladık.
Birde o dönemler bu işi yaparken hep dediği bir şey vardı babamın, bir binaya temelden başlanır çatıdan değil zira ev bittikten sonra da çatısı yapılırdı az çok o işin de yapılışına şahit oldum.
Zira onun içinde bu günlerde siyasi arenada çatı adayı hakkında yapılan yorumları oldukça yakından takip ediyorum.
Bu işin ne kadar sağlam olup olmadığını da bir yandan da kendimce sorguluyorum.
Şimdi çatı adayı olarak bizlere sunulan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu kendi açımdan yorumlamak ve olaya kendi penceremden tarafsız bir gözle bakmak istiyorum.
Evet her gittiği yerde farklı bir işaretle karşımıza çıkıyor cumalara da gidiyor belki beş vaktini de kılıyor öncelikle farklı işaretlerini ele alırsak bana göre her gittiği yere göre hareket eden bir ismi ben tasvip etmem dolayısı ile onu neden seçeyim.
Diğer bir yönü İslami gelenekten gelen bir isim olarak lanse ediliyor evet doğru olabilir ama diğer yandan Başbakanın da bu yönü zaten var e o zaman aslı varken benzerini neden seçeyim.
Antipati yapmak istiyorum bir kere sandığın her şey olmadığını düşünen ama sandığa talip olan bir isim olması dolayısı ile de eleştirdiğim ve aynı şeyleri düşünmediğim bir kişiye neden oy vereyim.
Zira öbür yandan baktığımda bu ülkede insanların birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasını istediğim için çözüm süreci de benim için önem arz ediyor e o zaman bu konuda da tercih yapmam gerektiğinde de zaten yıllardır bu konuda mücadele veren bir isim var o dururken bu adaya neden oy vereyim.
Buradan da puan çıkaramadık yani binanın başlangıcı temelden değil çatıdan olduğu içindir belki ama olayın yanlış gidişatından kaynaklandığı ve bu çatının tutmayacağı ya da sağlıklı bir yapı olmayacağını şimdiden söylemek isterim.
Önceki akşam İbrahim Karaosmanoğlu’nun öncülüğünde oluşturulan Erdoğan Gönüllüleri Platformu’nun hazırlamış olduğu İftar Programına davetliydik ve icabet ettik orada gerçekten birçok farklı kesimden insanı görünce doğrusu bu işin bana göre birinci turda biteceğini daha önce paylaşmıştım. Ama bu tabloyu görünce bu düşüncemin olacağından daha da bir emin oldum.
Gerçektende bu konuda oldukça başarılı olduğunu düşündüğüm Başbakanın Çankaya köşküne çıkması gerçekten de bu ülke için en doğru şeylerden biri olacaktır.
Hangi açıdan bakarsanız bakın ister parti olarak ister insanların yönünden bakın bana göre bu işin olması gerekiyordu ve bununda başarılabileceğine gönülden inananlardan biride benim.
Elbette İbrahim Karaosmanoğlu’nu da bu konuda tebrik etmek lazım o kadar farklı insanı orada buluşturması da azımsanmayacak bir başarıdır.
Gerçekten de etrafında olanlar biraz olsun bu başarıya katkı vermek için uğraşsalar daha farklı bir tablo ortaya çıkabilir.
Daha çok şey yazmak isterim ama onları da önümüzdeki günlerde yazmaya devam edeceğim…

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem