16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başbakan resmen aday

Hayrullah Demiray

02 Temmuz 2014 tarihli yazısı

 

Sonun da beklenen oldu ve Ak Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan olarak açıklandı.
Elbette dün yapılan açıklama çok önemliydi ve Kürsüde her zamanki gibi kendine özgüveni çok yüksek bir lider vardı ve konuşması oldukça merakla bekleniyordu nasıl bir konuşma olacağını doğrusu Başbakanı Takip eden birisi olarak çok fazla da merak etmiyordum.

Neden derseniz her zaman oldukça net konuşan bir isim olması dolayısı ile ve hitabetine oldukça değer verdiğim bir isim olduğundan bu güne kadar yaptığı işlerden sonra o makamı herkesten daha fazla hak ettiğini geçtiğimiz günlerde zaten belirtmiştim.
Bunu her halde bir kez daha söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.
Evet konuşmasına yine özenle hazırlanmış ve hazırlanan konuşmanın yanında Recep Tayyip Erdoğan’ın hitabeti de eklendiği için konuşması gerçekten anlaşılır ve her zaman ki gibi yüksek özgüvenini sergilediği bir konuşma olarak bizlere yansıdı.

Bana göre cumhurbaşkanlığının halk tarafından ilk defa seçilecek olması son derece önemli. Şu etapta üç adayın yarışacağı bir seçim olacak gibi ve ben öncelikle ifade etmek isterim ki,
bazıları sandığın her zaman çözüm olmadığını ve tek çare olmadığını söylese de bizler ısrarla Türkiye de bu konunun gerçekten de önemli olduğunu ve sandığın tek çözüm olduğunu düşünenlerdeniz.

Öncelikle Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine öncülük eden bir isim olduğu için de bu makama en çok yakışan ismin de Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum.
Belki bazıları bu yazıyı taraflı görebilirler ama bakıldığında adayların arasında objektif gözle de bakıldığında başkası da olsa aynı şeyleri söyleyeceğine inanıyorum.

Diğer adaylardan bir tanesi etnik bir kökende siyaset yapıyor diğer bir isimde çatı adayı olarak gösterilse de Halkın seçtiği bir isim hemen yanı başımızda darbeyle indirildiğinde tepki dahi gösteremeyen ve bu olana darbede demeyen bir isim şimdi halktan kendisini Cumhurbaşkanı seçmesini isteyecek kişilerin önce o makama inanmalı gerekmez mi?

Yani halkın seçtiğine inanç gösteremeyen bir ismin Cumhurbaşkanı olmasını birçok kişi arzu etmeyecektir. Onun içinde Recep Tayyip Erdoğan’ın bana göre kucaklayıcı bir konuşma yaparken yine bazı yerlere de mesaj vermekten çekinmemesi bundandır.

Toplumun her kesimini kucaklayıcı ve bu güne kadar yapılan işlere yani insanlara olan yatırımı anlatarak rakiplerine fark atmış oldu. Dolayısı ile zaten 30 Mart’ta bu millet arkasında durduğunu gösterdi ve Ak Parti’nin bireysel bazı durumlarından ve adaylardan dolayı oyunun düşük olduğunu düşünenler var ama bu cumhurbaşkanlığında kendini daha farklı gösterecek.
Bu konuda bir şeyi daha ifade etmek isterim ki ben ilk turda bu seçimin Recep Tayyip Erdoğan isminin % 55’le galip geleceğini düşünüyorum. Atalarımız hep der ya görüne köy kılavuz istemez diye nitekim yapılan araştırmalar istişareler bunu kanıtlar nitelikte aslında bu yapılan istişareler bir kez daha gösterdi ki Ak Parti gerçekten de Türkiye partisi olma yolunda hızla ilerleyişini sürdürüyor.

Bana göre bugün muhalefet partilerinin yapmış oldukları ittifaktan yine Ak Parti ve onun adayı Recep Tayyip Erdoğan kârlı çıkacaktır.
Bunu da bir kez daha ifade etmek isterim…
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem