20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Aslı varken benzerini neden tercih edeyim

Hayrullah Demiray

30 Haziran 2014 tarihli yazısı

Yerel gündemle ilgili yazılar yazmaya devam ederken bir yandan da ülkemizi ilgilendiren konularda da söyleyeceğimiz sözler olmalı diye düşündüğümden genel gündeme ilişkin bir konu ele aldım.

Hiç şüphesiz son günlerde ülkemizin gündemini hatta dünya gündemini bile en çok meşgul eden konulardan bir tanesi de Cumhurbaşkanlığı seçimi, bu konuda da herkes gibi bizim de düşündüğümüz ve sizlere aktarmak istediğimiz bir çok söz var işte onları da sizlerle zaman zaman paylaşıyoruz.
Bugünde Ak Parti’nin adayı henüz belli olmasa da bu konuda ki eğilimi ve adayı tahmin etmek için her halde kâhin olmaya gerek yok onun için de bu konuda söylemek istediklerimi sizlerle paylaşıyorum.
Her zaman benim söylediğim bir şey var insanlar neden aslı dururken benzerini tercih etsinler.
Şimdi Şunu söylemek isterim ben düşünce olarak islami gelenekleri benimsemiş ve bu konuda eğitim almış bunun gereği olan insanların fikrine ve zikrine saygı duyulması gerektiğine inanan bir insanım ve bu özelliklere sahip cumhurbaşkanı adayı olursa nasip olursa oy kullanacağım.
Şimdi Ak Partinin adayı elbette çok önemli yaklaşık yirmi dört saat yani bir gün sonra belli olacak onun için Çatı Adayı olarak gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu’na neden oy vereyim diye şöyle bir düşünüyorum.
Evet kişi olarak bireysel tanımadığım bir insanla ilgili yorum yapmak doğru olmaz zaten de bizim derdimiz kimsenin kişiliği değil onun için de kişilik yarıştırması yapacak değilim.
Bir kere öncelikle fikirleri ve yapacakları bizim için çok önemli.
Neden derseniz belki İlimize yada ilçemize Belediye Başkanı seçmiyoruz ama bunların hepsinden bana göre daha önemli bir makama birisini ve hem de ilk defa kullanacağımız oylarla getireceğiz. Halk yani bizler tarafından seçiliyor olması bizler için önemli olan ve ön önemli makamlardan bir tanesi yani Cumhurbaşkanlığı makamına biz getireceğiz o kişiyi.
Burada şunu da ifade etmek isterim Cumhurbaşkanını halk tarafından seçilmesine de evet dediğim için çok rahat bir şekilde ifade ediyorum.
Yapılan referandumda bazıları hayır demişti ama bugün halk tarafından seçilecek Cumhurbaşkanı konusunda onları daha istekli görmekte bir taraftan bizleri mutlu ediyor.
Tıpkı yapılan Referandumda bireysel başvuru hakkını isteyenlerden daha çok istemeyenlerin bunun nimetinden faydalandığı gibi.
Evet ne diyorduk o makama gelecek kişiye neden oy vereyim öncelikle benim için Başörtüsü konusu bir gelenek değil İslamın emri olduğu için kadınlarımız baş örtü takıyor ve bugünde her yerde rahatça bu şekilde dini görevlerini yerine getirebiliyorlar. Ancak Ekmeleddin İhsanoğlu, bir kere bunu gelenek olarak görerek bana göre bir yanlışa düşmüş. Sadece bu da değil. Bunun gibi önümüzdeki günlerde daha farklı söylemleriyle de karşılaşacağımızı düşünüyorum.
Diğer yandan benim Adım da Hayrullah evet güzel bir anlamı var bundan hiçbir zaman utanmadım sıkılmadım gurur duydum benimde seçeceğim Cumhurbaşkanı sırf birilerine yaranmak için yada onlara şirin görünmek için adının içinde bulunan din hanesini çıkararak kullanmamalı.
Benimde her görüşten arkadaşım var ve yazdıklarımızı her kesimden insan okuyor beğenir yada beğenmez ama herkese göre bir yazı kaleme almam ne kadar saçma ise bana göre buda o kadar saçma.
Çatı adayını özgürlüklerin önünü açacak kişi olarak lanse ettiler. Öncelikle baktığımızda bu söylemleri ve icraatları zaten ülkemizde gerçekleştiren biri var oda Recep Tayyip Erdoğan.
Ayrıca Ekmeledin İhsanoğlu, daha aday gösterildiğinin ertesi günü evinin önünde gazetecileri ben rahatça dolaşacak mıyım diye azarlamadı mı? Ya da ben mi yanlış izledim.
Şimdi bunlara tahammül edemeyen birisi ilerde o makama geldiğinde acaba nasıl biri olur doğrusu onu da merak ediyorum.
Diğer yandan her türlü fırsatta Diktatör denen ama her türlü hakaretin sadece kendisine değil ailesine bile ağır hakaretler edilen ve bunlara sabırla göğüs geren ve bunları yapanlara sırf sert tavır takındığı için eleştirilen bir isim var.
Aslında daha çok şeyler yazmak isterim ancak atalarımızın güzel bir sözü var Görünen Köy Kılavuz istemez.
Onun içinde siyasilerin anlamadığı bir şey var Artık bu millet onlardan bir adım önde her şeyi araştırıp soruşturuyor.
Ama internet arama motorlarından her şeyi öğreniyor ama internetten hakkında bilgi aldığı bir Cumhurbaşkanına ben sıcak bakmıyorum bir çok kişi de bakmıyor.
Zaten araştırmalar baktığınızda da Cumhurbaşkanlığı seçimin de Ak Partinin adayı Muhtemelen Recep Tayyip Erdoğan % 55 Oy alacak gibi gözüküyor benimde fikrim bu yönde şimdiden bu seçim ülkemiz için Hayırlı olsun.
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem