16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bugün bizim günümüz

Hayrullah Demiray

28 Haziran 2014 tarihli yazısı

İnsanlar yaptıkları işin karşılığını aldıklarında mutlu olurlar biz gazetecilerde  yaptığımız iş beğenildiğinde ya da takdir edildiğinde ya da bir yerlerde bizlerden bahsedildiğinde hiç şüphesiz mutluluğu fazlasıyla tadarız.

 

Nitekim yaklaşık 3.5 yıldır gazetemizi büyük emekler sonucunda sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Gazetemiz aynı zamanda Kocaeli’de ilçelerden yayın hayatına başlayıp il gazetesi olma özelliği gösteren tek gazete olma özelliğine de sahip. Bu nedenle ilçelerde temeli atıldığı için yine ilçelerde gücünü devam ettiriyor.

 

Gölcük’te temellerini atıp Başiskele’de kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz gazetemizde gerçekten de idealist insanlarla bu güne kadar bu gazeteye çok emek sarf ettik ve kuruluşumuzdan kısa bir süre sonra Gazetemizi Ajans pres gibi Medya takip konusunda önemli bir firmadan ulusal firmalardan gazetemizden haberdar oldu ve yaptığı haberlerle adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

 

Yaptığımız bazı haberleri kentimizin önemli yayın kuruluşları manşetlerine taşıdı.

Birkaç gün öncesinde de Kocaeli’de Televizyon haberciliği konusunda deneyimli arkadaşlarımızdan olan Hakan Süer benimde uzun zamandan beri takdir ettiğim ve yayınlarını gerçekten beğenerek izlediğim A Haber de sabahları yerel gazetelerin Manşetlerine de yer verileceğini ve bu konuda bizim gazetemizi de orada görmek istediklerini söylediğinde gerçekten de mutlu oldum.

 

Çünkü yaptığımız işin Türkiye ve Dünya ülkelerin de bile izlenme olasılığı olacaktı.

Elbette internet siteleriyle birçok yere ulaşma şansımız var. Ama benim için özellikle A Haber ekranlarında ve gerçekten de haberciliğini çok takdir ettiğim bir kanal da olmasını da özel ve güzel buldum.

 

Bir avuç insanla yaptığınız ve gerçekten de takdir edilen bir yayın haline gelebilmek için uzun süredir uğraş verdiğimiz işin karşılığını bu şekilde alıyor olmak sevindirdi ve sevincimi sizlerle paylaşmak istedim. Emeğinin karşılığı takdir edilince insan mutlu oluyor.

 

Bu işin belki benim için maddi karşılığı olmadı ama manevi karşılığı da her geçen gün biraz daha fazla insanın bu yayından haberdar olmasını sağlayan ya da vesile olan herkese teşekkür ediyorum.

 

Sabahları özellikle A haberin Ajans Bugün programını izledim ama gazeteleri sonraya bırakmışlar belki izleyemedim ama okunduğunun resmini ve görüntüsünü sevgili Hakan gönderdiğinde cidden sevindim ve mutlu oldum.

 

Ertesi sabahta bizzat kendim bu programı izledim bir başka yerel gazete daha vardı işte belki diyeceksiniz ki bu çok mu önemli evet yaptığımız işin tek karşılığı var beğenilmek ve takdir edilmek.

 

Elbette bu gazeteye emek veren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Ha Tüm arkadaşlarımı dediysem bir elin parmağını geçmez ya da toplamda tüm arkadaşlarımız iki elin parmak sayısı kadar.

Elbette İlçelerden de destek veren ve haber paylaşan arkadaşlarımıza da özellikle teşekkür ediyorum.

 

Bugün bizim günümüz biraz kendimizden bahsedelim istedim.

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz özel sayımızı bu yılda yine yapıp dağıtıyoruz.

Bugün neden derseniz İzmit’in Kurtuluş günü Kocaeli hala birçok yerde İzmit olarak anılıyor.

Yani ilimizin en eski yerlerinden birinin düşman işgalinden kurtuluşuna denk geliyor.

Kocaeli ye ilk 1989’da geldiğimde hala İzmit vardı diğer birçok yerleşim yeri de İzmit’e bağlı idi bu nedenle bizlerde bugün de Kocaeli genelinde 9 ilçe de Gazetemizi ücretsiz dağıtım gerçekleştiriyoruz.

Hem kendi reklamımızı yapıyoruz hem de diğer firmalarımızın reklamlarını daha fazla okuyucu kitlesiyle buluşturuyoruz.

Bu vesileyle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunu en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Aynı zamanda bugün İslam alemi için önemli bir gün bu nedenle Ramazan ayına başladığımız bu günde de bu ramazan birlik ve beraberliğimizin arttığı düşmanlıkların aradan kalktığı bir ramazan olmasını diliyor.

Tüm Okuyucularımızın ve İslam Aleminin bu ayı huzurlu geçirmesini temenni ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem