22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Erbakan'ı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

Hayrullah Demiray

23 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Türk Siyasi hayatında bir döneme damgasını vuran bir isimdir. Siyaseten birçok talebe yetiştirdi ve Türk Siyasi hayatına kazandırdı. Bir yıl önce hakkın rahmetine kavuştu.

Ülkemizde görüşünü benimsesin benimsemesin herkes Erbakan isminin önemli bir isim olduğunu bilir. Siyaseten büyük bir kayıp olduğu konusunda herkes aynı fikirdedir. Bu belkide bizim ülkemizin kaderidir. Hayattayken kıymetini bilmediğimiz insanlar öldüğünde değerli olurlar.

Aynen öyle oldu. Merhum Necmettin Erbakan’la ilgili de bir dönem Başbakan oldu ülkede kıyamet koptu. Görünmeyen bir darbe idi. Aslında bu beklide ülkede bir dönüm noktası oldu. Aslında yaşadıkları ve bugüne baktığımızda onun öğrencileri bu Ülkede birçok konuda önemli işlerde başardılar. En bariz örneği ülkemizin en büyük sıkıntılarından bir tanesiydi.

Özgürlükler ve ülke değerlerinin birçoğu birçok fikir adamı ülkelerinden uzak yaşıyordu. Hala bazıları yaşamaya devam ediyor. Buda ülkemizin en büyük ayıplarından bir tanesi. Bu konudaki gelişmeler sevindirici bir şekilde değişiyor ve değişmeye devam edecektir.

Bugün belki siyaseten Saadet Partisi, Ak Parti’nin yaptıklarına tepki gösterse de Ak Parti’de Saadet Partisine uzakta dursa şuan siyaset yapan birçok kişi eski arkadaş ya da dostlar ve aynı gelenek, görenekten gelmiş olmanın ağırlığını da omuzlarında hissetmektedirler.

Geçmişiyle çelişen ya da geçmişin aksine iş yapmamaya ve birbirlerini çokta kırmamaya özen gösterdikleri herkesin malumudur. Çünkü her biri bu ülkenin maddi değerleri kadar manevi değerlerini de düşündüklerini düşünmekteyim.

Belki de hayatı boyunca bu ülkenin milli birlik ve bütünlük projesine en büyük katkıları sunmuş. Yerli birçok şeyin yapılması konusunda herkesten daha çok çaba sarf etmişti. Ama bu bazı çevrelerce engellenmişti. O günlerde bu akıl ve mantıkla yetişen öğrencileri bugünlerde bir anlamda onun vasiyetini yerine getiriyorlar. Neden diyecek olursanız. Milli projeler gerçekten de o dönemler çok istenmiş ama iktidarda olunmadığı için hep bir şekilde engellenmişti.

Bu gün bu ülkede kendi arabasını, kendi uçağını yapma gayretlerinde rahmetle yad ettiğimiz Necmettin Erbakan’ı unutmamak lazım. Mutlaka onu rahmetle bir çoğumuz yad ediyoruz. Görüşü ne olursa olsun bu ülke için bir şeyler yapan ve yapma gayreti olan herkesi bu ülke insanı asla unutmaz. Politika ve siyaset her ne kadar vefasızda olsa bu toplumda yaşayan herkes mutlaka vefalıdır. Vefasını gösterir. Bugüne kadar da hep göstermiştir.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi