21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyaset böyle bir şey mi?

Hayrullah Demiray

25 Haziran 2014 tarihli yazısı

 

 

Siyasetin doğasında mı var nedendir bilinmez?

Siyasiler dün söylediklerini unutup bugün bir başka şey söylemek durumunda kalıyorlar bu da onları bazen insanların gözünde ya yüceltiyor ya da kaybolmalarına neden oluyor.

İşte bunun içinde siyasilerin ne söyledikleri ya da ne zaman nasıl bir tepki verdikleri ya da doğrumu yanlış mı söylediklerinin çok büyük önemi var.

Bu nedenle de bizde siyasilerin konuşmalarını oldukça detaylı bir şekilde incelemek durumundayız.

Yazdıklarımızın doğru olması ve siyasiler gibi olayı bireyselleştirmemek adına yaptığımız bir davranıştır bu.  Elbette dün ne yazdığımızı da bilmeliyiz ya da hatırlamalıyız.

Olayları kişiselleştirmeden yazmaya gayret ediyoruz.

Bir insanla ilgili yazı yazmak için, o insanı çok fazla sevip sevmemeniz ya da o insandan nefret etmeniz gerekmez.

Ya da o insandan sürekli iyi ya da kötü bahsetmek zorunda kendinizi hissetmemeniz gerekir.

Bende yazılarımda hep objektif olmaya çalışıyorum.

Herkesin muhakkak bir siyasi görüşü var.

Benimde her vatandaş gibi bir görüşüm var.

Tabi ki şunu da ifade etmek isterim.  Bugüne kadar bu ülkede yaklaşık 20 yıldır oy kullanıyorum ve hep sağ görüşlü partilere oy verdim. Sol partilere hiç oy vermedim ama gazeteci olarak sol partilere de asla bir düşmanlığım yok.

İçlerinde çok sevdiğim arkadaşlarım büyüklerim de mutlaka var.

Hangi lideri beğenip beğenmediğimi de kara kaşı kara gözüne bakarak değil bu ülke için yaptıklarına ve konuştuklarına göre belirlediğimi söylemek isterim.

Nitekim son yıllarda MHP’yi ve Dr. Devlet Bahçeli’yi de takip ediyorum zaman zaman çıkışları konuşmaları oldukça yapıcı. Ama dün yapmış olduğu gurup konuşmasında bir bölümünde Türkiye’de ki son dönemlerdeki davalarla ilgili konuşurken bana göre hiçte inandırıcı olmadı.

Çünkü bu davalar bana göre Ak Parti’nin değil Adaletin bakması gereken şeyler nitekim derler ya kelin ilacı olsa kendi başına sürer diye.  Yav!  bir kere bugün hükümet de kendisine yönelen ve Adaletin içerisin deki bir kısım yapıyla baş edemezken bütün bunları nasıl yapmış olacak.

Bu işin mağdurları bile dışarıya çıktıklarında kendilerine yapılanların Adalet içerisinde oluşan bir yapı tarafından olduğunu söylüyorken daha önceleri Okyanus ötesine ateş püsküren Devlet Bahçeli’nin bu kadar değişe bildiğine inanamıyorum.

Siyasetin belki de doğasında var. Dün söylediklerini unutma modası bugün buna Devlet Bahçeli’nin de uyduğunu görmekteyiz.

İnanın bazen konuşulanları tahlil ederken kafamız karışıyor.

Hafızamız yoruluyor.

Nitekim olayları iyi tahlil etmek için saatlerce haberleri izlediğimiz oluyor ve televizyonlarda yapılan açık oturumları mümkün olduğunca izlemeye gayret ediyorum.

Neden diyecek olursanız her zaman yazdıklarımın doğru olmasına dikkat ettiğim için ve olayları kişisel bakmaktan çıkarmak gerektiği inandığım için olaylara objektif yaklaşım sergiliyorum.

Dün dünde kaldı bugün bugündür yaklaşımlarını doğru bulmadığımı da ifade etmek isterim.

İşte bu konuda aslında söylenecek daha çok kelime var.  Söyleye bileceğim bir şey daha var ki o önemli kim olursanız olun ne olursanız olun asla kendinizden ödün vermeyin.

Bu konuda siyasilere akıl vermek haddime değil lakin dün söyledikleri ile bu günkü söyledikleri de örtüşmeli diye düşünüyorum.

Sonuçta bizler her ne olursa olsun aynı zaman da birer seçmen olarak siyasilerin hal ve hareketlerini davranışlarını takip ediyoruz. Bunlar her şeyden önce bir seçmen olarak bizleri ilgilendiriyor.

Kim ne diyor, nasıl davranıyor bunu da takip etmeye devam ediyorum.

Maksadım daha doğru yazılar yazmak ve yazdıklarımla okurlarımın doğruları görmelerini sağlamak.

Saygılarımla..

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem