23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

R.Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı hayırlı olsun

Hayrullah Demiray

18 Haziran 2014 tarihli yazısı

 

Henüz Ak parti den yada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan bir açıklama gelmedi ama ben şimdiden Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Hayırlı olsun demek istiyorum.
Neden derseniz son günlerde sıkı bir çalışma içerisine giren muhalefet partilerinin temeli olmadığı için oluşturdukları çatının başlamadan çöktüğünü söyleye biliriz.
Son günlerde Türkiye’nin gündemi meşgul eden ve birkaç ay daha meşgul edecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda atılan adımlar ve görüşmeler neticesinde aslında muhalefetin sonucu baştan kabul ettiğini de görmekteyiz.
Nitekim bakıldığında o kadar görüşmenin sonucunda doğrusu böyle bir adayın ortaya çıkacağını beklemiyordum.
En azından siyasetin içerisinde olan bir ismin aday gösterilebileceğini düşünüyordum.
Ama gerçekten de herkes gibi bende hayal kırıklığına uğradım.
Hayal kırıklığına uğramam başka bir aday beklediğimden değil Muhalefet Partilerinin bu ülkede bu kadar aciz olduğunu artık bir kez daha görmekten üzüntülü olduğumdan tüm bunları söylüyorum.
Bireysel olarak bugün bu ülkede herkesten daha çok Cumhurbaşkanlığını hak eden ismin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum.
Zaten Muhalefet partilerinin de bu güne kadar hep bir isim üzerinden yürüttükleri siyasetin aslında sonucudur bu.
Bakıldığında insanlarda bir Recep Tayyip Erdoğan fobisi oluşturulmaya çalışılıyor ama her nedense sürekli olarak geri tepiyor.
İşte Muhalefetin açıkladığı Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun da açıklanmasından sonra insan şunu düşünmeden edemiyor.
Bu kadar Milletvekili içerisinden bir insanı neden bu siyasiler aday göstermezde bu konuda başka arayışlar içerisine girerler doğrusu benim aklım almıyor.
Aslında belki de yenilgiyi şimdiden kabul etmiş olacaklar.
Zaten sürekli olarak gösterilecek olan adayın sol görüşten birisinin olmayacağını düşünüyordum ama bu isim düşündüğüm bir sim değildi doğrusu bu isim beni de şaşırttı.
Şimdi gelelim bu işin ne olabileceğine İhsanoğlu ismi itibarıyla MHP ve bazı kesimlerden oy alabilecekken CHP çoğunlukla bu isim etrafında toplanmayacak hatta CHP bu seçimden sonra cadı kazanı gibi kaynayacak. Zaten CHP’de kaynayan kazan daha da fokurdayacağını belirtmek yanlış olmaz.
Ayrıca siyasetin önümüzdeki günlerde daha farklı şeylere gebe olacağını da atlamak olmaz. Bu günlerde oluşan gelişmelerden bana göre iki kişi karlı çıkacak birincisi aday olması halinde ilk turda Cumhurbaşkanı olarak seçilecek isim Racep Tayyip Erdoğan ikincisi de son dönemlerde hamleleri ve konuşmaları ile dikkatleri çeken Devlet Bahçeli.
Kaybedenlerin en başında da bana göre CHP ve onun lideri Kemal Kılıçdaroğlu yer alıyor.
Bunu da ilk genel seçimlerde görmüş olacağız.
Belki bazıları ilk genel seçimlerde Başbakanın başında olmadığı Ak Parti’nin kan kaybedeceğini söylese de ben aynı görüşte olmadığımı ifade etmek isterim. Onun sebebi de Muhalefetin bu günkü durumuyla devam etmesi halinde yine yenilgiye uğrayacağını ve kendi içerisindeki çekişmeden karlı çıkanın iktidar olacağını düşünmekteyim her halde haksızda sayılmam.
Bu konuda illaki çok farklı düşünenler olabilir lakin seçimler bittiğinde sonucu gördüğümüzde bu yazılarımız arşivlerde duruyor o zaman da yine bu yazılarımızı okuya biliriz.
İşte o zaman ne demek istediğimi daha net anlaşılacaktır.
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem