18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İletişim Fakültesi'ndeki tören

Hayrullah Demiray

13 Haziran 2014 tarihli yazısı

 

Bizler bu ülkede her şeyi başara biliyoruz ama galiba tepki göstermeyi beceremiyoruz.
Ya da nerede ne zaman tepki gösterilmesi gerektiğini öğrenemiyoruz.
Onca sene okuyoruz ama bir yanımız hep eksik kalıyor.
Ama galiba birileri her zaman yapılanları gölgelemeyi iyi beceriyor.
Şimdi bunu neden söylediğimi yazımı okuyunca anlayacaksınız.
Bu aralar rahatsızlığımdan dolayı birçok davete icabet edemiyor gazetede ki diğer arkadaşlarımı gönderiyorum.
Birkaç gün öncesi Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden davetiye gelmiş sonrada katılım olacak mı diye şahsi cebimden aranınca gitmemek olmaz dedim. Ayrıca, oradan mezun olan öğrenciler gelecekte bizlerle aynı mesleği icra edecek diyerek gitmek gerektiğine inandım ve oraya gittim. Orada yerimizi almak biraz zor oldu. Çünkü genç iletişimcilerin aileleri de bu özel günde onların yanında yer almak istemişti.
Kocaeli Üniversite hem eğitim anlamında hem de sağlık anlamında önemli mesafeler kat etmiş bir bilim yuvası. Dolayısıyla önemsenmesi gereken bir kurum olduğu için bu kurumun etkinliklerinde olmak gerekir diye düşünüyorum.
Elbette Kocaeli açısından bu kadar önemli bir kurumun daha yukarılara taşınması gerekirken bazen de acaba elimizdeki değerin kıymetini biliyor muyuz diye de düşünmeden edemiyorum.
Kocaeli Üniversitesi Türkiye de ki sıralaması bakımından 28. Üniversite olduğunu slayt gösterisinde yer alan bir ayrıntı idi. Ülkemizde artık her ilimizde bir üniversite olmasına karşın yaptıkları işlerle ve projelerle öne çıkan birkaç üniversiteden de birisi olmasını arzu ederiz.
Aynı zaman da bizim yaptığımız iş gereği Üniversiteye ihtiyacımız olduğunu düşünüyor ve oradan yetişen arkadaşlarımızın da hayata kendilerinin hazırlanmasında onlara gerçekten öncülük etmek istediğimizi bir kez daha ifade etmek isterim. Geçtiğimiz yıllarda O sıralardan mezun olan Kardeşimiz Kübra Türkan’a bizler bugün Haber merkezimizi ve Yazı işlerimizi emanet etmiş bulunuyoruz.
Neden yeni arkadaşlarımız başarılarını burada perçinleştirmesin.
Bugün bana sorarsanız o üniversiteden mezun olan onca öğrencinin hayat hazırlanmasında Kocaeli’de ki Yayın kuruluşlarının etkisi olması gerektiğine inanıyorum.
Ama maalesef her zaman başkalarını eleştirmeye alışan arkadaşlarımız yine orada yoktular ve orada bu güzel atmosfere ortak olmadılar.
Bunu da eleştirmeden geçmeyeceğim.
Ayrıca organizasyonda bir takım aksaklıklar vardı. Organizasyonu yapan kişiler davet ettikleri kişileri birilerinin karşılamasını sağlamalıydı. Ama bunu yapmadılar bu bir eksiklik olarak göze çarptı bunu da ifade etmek isterim. Tabiî ki ufak tefek eksiklikler haricin de organizasyon gerçekten güzeldi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Burada bir şeye daha dikkat çekmek isterim. Azim ve kararlılık insanlara neleri kazandırıyor bunu da bir kez daha görmekten mutlu olduğumu ifade etmek isterim.
Buda neydi Okulda okul birincisi olan bir hanımefendi Derya Zengin bunun kanıtıydı ve kürsüye de iki çocuğuyla birlikte çıktı ve gerçekten de bence alkışlanmayı hak etmişti nitekim okula başlamış ve iki çocuğuna da annelik ederken okulu da başarılı bir şekilde bitirmiş olması bazılarına örnek olmalıydı.
Orada yüzlerce öğrenci mezun oldu hepsini bir kez daha yürekten kutluyorum.
Lakin Programın sonunda birkaç kendini bilmez o havaya gölge düşürdü ve orada ufak çaplı bir arbede yaşandı ve o arbedenin tam ortasında kaldık elbette insanlar bir şeylere tepki göstermeli lakin bununda bir yeri ve zamanı olmalı diye düşünüyorum.
İnsanlar nedense bunu bir türlü beceremiyor.
Orada o kadar insan bu mutlu anı paylaşmak için hınca hınç salonu doldurmuşken birileri buradan çıkan arbededen menfaat devşirmek istedi ve doğrusu bu hiç yakışık almadı.
Yinede bu olumsuzlukları görmezden gelirsek yeni meslektaşlarımıza hayata başladıkları bu günde başarılar diliyor. Onları aramızda görmek istediğimi ifade ederek saygılar sunuyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem