17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İz Bırakanlar

Hayrullah Demiray

21 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

Kocaeli’ ye kalıcı değer bırakanlardan birisi de il Emniyet Müdürü Sayın Yusuf ÇALKAVUR olacak. Kocaeli’deki bence en önemli yatırımların başında gelecek olan İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yapımına öncülük edecek.

Kocaeli, İl Emniyet Müdürlüğü’nün bütün birimlerini içinde barındıracak ve hizmetlerin daha iyi yürütülebileceği göz dolduran bir binaya kavuşacak. Başta Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın verdiği karşılıksız destek göz ardı edilmemeli.  Tabiki bu önemli proje herkesi heyecanlandırıyor.

Bu projenin Başiskele’ye yapılacak olması tabiî ki bu yakada olan herkesi heyecanlandırdığı gibi bizleri de heyecanlandırıyor. Bu heyecanı en üst seviyede yaşayanlardan biride kuşkusuz Sayın İl Emniyet Müdürümüz Yusuf Çalkavur oldu.

Başiskele’nin ilk gazetesi olma ünvanını taşıyan Bizim Yaka Gazetesine yoğun iş temposuna karşın zaman ayırarak röportaj yapma talebimizi geri çevirmeyen İl Emniyet Müdürümüz Yusuf Çalkavur’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Daha önce Sayın Emniyet Müdürümüzle birkaç kez daha tanışma fırsatı bulmuştuk ama bugün gerçekten kısa da olsa Emniyet Müdürümüzün düşündüklerini hayal ettiklerini gerçekten samimi içten sohbetine ve bir kez daha tanık oldum.

Bazı kurumlarda olan insanlar hele hele böyle önemli kurumların başında olan bir insanın işini iyi yapan ve Kocaeli’de huzur ve güvenin mimarı olan birisinin böyle bu kadar mütevazi olabileceğini düşünmüştüm ama Sayın Çalkavur çok farklı bir yönetici.

Samimi bir sohbet gerçekleştirdik ve sorduğumuz bütün sorulara samimiyetle cevaplar verdi. Tabiî ki bu konuda Bütün belediyelerimiz Emniyete desteklerini esirgemiyorlar ama Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin AYAZ’ın Emniyet Müdürlüğüne ve Emniyete gerçekten önemli katkıları oldu. Burada kuşkusuz ilçe emniyet müdürümüz Akif Aktaş’ın sunduğu katkı da unutulmaz.

Bazı makamlarda olan insanlara eskiden alışık değildik böyle karşılanmaya ama karşımızda çok ciddi ama bir o kadar da babacan bir insanı bulmak gerçekten beni mutlu etti. Birde asla kibir nedir bilmeyen bir kişi gerçekten de beklide alışık olmadığımız bir durum ama bu durumdan sonra Sayın Müdürümüzün emekli olduktan sonra Kocaeli’ de kalması olanağını da sordum.

Hatta bu önemli hizmeti Başiskele’ ye kazandıranlardan birisi olarak Başiskele’ de yaşamalarının bizleri de mutlu edeceğini açıkça ifade ettik kendiside bu konuda neden olmasın yanıtını aldık buda bence önemli.

Ve birde Sayın Müdürümüz Devlete hizmet etmenin çok kutsal bir görev olduğunu ve Polisimizin halka hizmet etmek için var olduğunu ve bu bilinçle çalıştıklarını ve görevlerini yaparken de sınırsız bir özgürlüğün asla olmadığını ve vatandaşa davranışların bu doğrultuda olması gerektiği konusunda özel üzerinde durduklarını belirtti buda önemli noktalardan biri.

Bence bu yer tahsisi konusunda bazı eleştiriler olmuştu ama burada bence Hüseyin Ayaz’ı takdir etmek gerekir neden diyeceksiniz o yerin parasını alıp haliyle belediyenin kasasına koymak varken beklide ilk etapta oranın bağışlanması mantıklı gibi gözükmese de bence  Hüseyin Ayaz geleceğin Başiskeles ine kalıcı bir eser bıraktığı için Başkanı ve aynı zamanda buna katkı sunan iktidar ve Muhalefet Meclis üyelerini de tebrik ediyorum.

Kocaeli de önemli operasyonlar olduğu ve halkın huzuru ve güveni için gece gündüz çalışan Emniyet Mensuplarımıza Sayın İl Emniyet Müdürümüz Yusuf ÇALKAVUR un nezdinde bir kez daha teşekkür ediyorum.

Yeni Emniyet Sarayımız da Başiskele ye ve Kocaeli’ye hayırlı olsun.  Saygılarımla…  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem