16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasiler için edilen kavgalar anlamsız

Hayrullah Demiray

10 Haziran 2014 tarihli yazısı

Zaman zaman yazılarımda belirttiğim üzere siyaset için bir birinizle kavga etmeyin yada etmeyelim diye hep didinip dururum.

Neden diyecek olursanız gördüklerim ve yaşadıklarım karşısında böyle davranıyorum. Bazen halkımızın görmediği konuları gördüğümüz ve duyduğumuzda oluyor.
Bazılarını haberleştiriyoruz bazıları da bizde kalıyor.
İşte tüm bu nedenlerden dolayıdır ki Siyasiler için olan kavgaları anlamsız ve önemsiz görüyorum.
Sonuçta seçim bittikten sonra seçimden önce bir birlerine söylemediklerini bırakmayanlar adeta hiçbir şey olmamış gibi davranıyorlar.
Sonra olan halkın arasında yaşananlara ve halka oluyor.
Çünkü bizler halk olarak siyasiler gibi davranamıyoruz.
Kolay iletişim sağlayamıyoruz.
Can ciğer kuzu sarması olamıyoruz.
Söylediğimiz sözleri yutkunamıyoruz.
Söylenenleri ertesi gün unutamıyoruz.
Akşam başka sabah başka konuşamıyoruz.
Evet, üçgünlük dünya kavga ya gerek yok.
Amma velâkin yıllardır biz siyasilerin yüzünden kavga ederiz onlar sonra iyi olur biz kötü oluruz.
Şimdi bakın son seçimlerin üzerinden çok geçmeden hatta haftasından başlayarak ziyaretler devam ediyor.
Ama etrafımızda bazıları vardır ki siyasiler ve seçimler yüzünden kapı komşusuyla dahi kavgalı olanları bile görebiliriz.
Son günlerde ki siyasilerin bir birlerine dizdikleri methiyeleri duyunca acaba başka bir yer demi yaşıyoruz diye sormaktan kendimi alamıyorum.
Elbette sakın yanlış anlaşılmasın insanların bir birine düşman falan olmalarını istemem asla da böyle bir şey söylemiyorum.
Lakin anlatmak istediğim halkı önce bu kadar germek sonrada bir araya gelip kameralar ve makineler önünde etrafa gülücükler dağıtmak ve bir birine methiyeler düzmek bu insanlar haksızlık değil de nedir.
Onun için sevgili okurlarım her zaman söylediğim gibi siz siz olun siyasiler yüzün den bir birinize asla sırt çevirmeyin herkes mutlaka farklı düşünecek farklı siyasi partilere oy verecek bu bizim zenginliğimiz olsun ayrılığımız ya da kavga sebebimiz olmasın.
Evet siyaset bu diyeceksiniz belki böyle yapılıyor.
Ama şimdi size bir şey daha söylemek isterim 30 Mart seçimlerinde sandık başına gergin bir ortam da gidildi ve herkes oyunu kullandı ve bazı yerler de seçimler iptal edilip sonra tekrar 1 haziran da yenilendi.
Yapılan seçimler de iki tanede ilimiz vardı birinde seçimleri CHP diğerin de de BDP kazandı bu illerden bir tanesi Ak Parti ve BDP’nin yarıştığı Ağrı seçimin de benim bir şey dikkatimi çekti nedir diyeceksiniz orada MHP,CHP ve Ak Partinin oyları düştü BDP’ nin oyları arttı yani tam zıt iki partinin seçmeni bile diğer partiye oy verdiğini gördük onun için de aslında siyasette her an her şey olabileceğini öğrendik.
Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var ve belki de yıllardır bir birine zıt iki partinin üst kademesi kendilerine çatı aday arıyor. Eee o zaman onlara gönül verenlerin kavga etmesi doğrumu madem birlikte hareket edile biliyor bu güne kadar bu insanlar neden haksızlık yapıldı yada iki ayrı partiye ne gerek var birleşsinler olsun bitsin.
Diğer yandan her fırsatta inançlarının ve gittikleri yolun aynı olduğunu söyleyenler neden bir arada değiller ben soylayım herkes koltuğundan fedakârlık etmek istemiyor da ondan.
Yani demem o ki derler ya atalarımız.
Yorgan gitti kavga bitti diye.
Tek sorun belki de bu
Onun için siyaseten edilen kavgaların edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.
Nitekim herkes demokrasi içerisin de bir birine saygılı bir şekilde mücadelesini vermeli.
Asla bunun dışına çıkılmamalı.
Bir kez daha anlamış olmalıyız.
Kazanan kim olursa olsun kaybeden kazananı tebrik etmeli…
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem