19 Eylül 2018 Çarşamba
Global
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

KARTEPE BELEDİYESİ

Adnan Gümüşer

26 Nisan 2014 tarihli yazısı

Kartepe Belediyesi Hüseyin Başkan'la beş yıllık komuta ve yönetime güzel bir başlangıçla merhaba dedi. Seçilir seçilmez plan ve programlara, kontrollere, proje üretimine ve medeniyetin temel taşı olan yollara parke döşeme çalışmalarına başladı.
Belediyenin etkinlik ve faaliyetleri çok ve çeşitli. Avcılık, rafting, safari turu vs gibi etkinlikler düzenleniyor. Safari için Afrika’ya veya farklı ülkelere gidiliyor. Hiç gerek yok artık bunlar burada ve kartepe ilçemizde.
Kartepe gerek tamamlanan projeler ve gerekse yapılacak projelerle Türkiye’de adını duyurmaya çalışan bir ilçe. Kartepe Belediyesine bağlı ekipler Başkan ÜZÜLMEZ'in seçilmesinin ilk ayında ve kısa sürede çeşitli mahalle yollarında 10.000 m2 ye yakın alana parke döşemiş 2.500 metre de bordür işlemiş. 30 Mart seçimlerinin ardından Kartepe’nin değişimine ve gelişimine katkı verecek çalışmaların da startını veren Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, üst yapı iyileştirme çalışmalarına da hızlı bir giriş yaptı. Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sıkıntılı bölgelerde asfalt serimi, yama asfalt ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları ile halkın istek ve beklentilerine karşılık verecek düzenlemeleri bir bir gerçekleştiriyor. İlçe genelinde belirlenen program dahilinde belediye ekipleri hummalı bir çalışma temposu sergilerken Fatih mahallesinde de Güldeste, İstiklal, İlkbahar, Kavaklı, Harman, Mevsimli, Duru ve Nida Sokaklar nakış nakış kilitli parke taşları ile döşeniverdi.
İlçe turizmi de atakta. Özellikle Maşukiye gibi İstanbullularca da bilinen ve sayfiye yeri olarak anılan mekân turizme açık ve bir hayli ziyaretçisi var. Turizm potansiyeline katkı sağlayacak kapasitede. Konaklama konusuda kolay, ziyaretçiler istedikleri otel ve yerlerde rezervasyon yaptırabiliyorlar ve kalabiliyorlar. WEB adresinden de kalabilecekleri yerleri buluyor ve teyit edebiliyor.
Hüseyin Başkan bilgi ve tecrübeleri ile de Kartepe’nin aşağıdaki sorunlarını da ele aldığında çözüme kavuşturacağına inanıyorum. Hem tecrübeleri, hem bilgi birikimi, hem de İzmit belediyesinde gösterdiği performansı belli ve herkesçe biliniyor.
100 bine yaklaşan nüfusu ile Kartepe bir il kadar adeta. Hafta sonları veya mesai sonrası doktor sıkıntısı var.
Aslanbay, Sarımeşe, Suadiye gibi eski beldelerde cemiyet ve kültürel faaliyet yapılabilecek mekanlar ve etüt merkezleri sayıca az ve kapasiteleri düşük.
Yıllarca hepimizin de yapmaktan keyf aldığı alışveriş ve pazar gezmeleri için kapalı pazar yerleri şart. Köseköy, Aslanbey, Atakent, Maşukiye bu konuda yoksun bırakılmış.
Organik tarım ve ürün satış yerleri yok.
İşsizliğin giderilebilmesine yönelik çalışmalar az ve kurslar dar kapasiteli.
Lojistik depolarının gürültüsüz çalışmalarını sağlamak veya bunları ilçe merkezi dışına çıkarmak.
Yerel sportif faaliyetlere destek vermek ve spor alanlarını çoğaltmak.
Kartepe’ye panoramik görüntülü ulaşım sağlamak için teleferik tasarlamak. Planlamak.
KBB Ulaşım Daire Başkanlığı ile ortak ring hatları koymak ve Kartepe’den diğer ilçelere direk gidiş sağlayacak yeni hatları hizmete koymak.
Yeni seçilmenin tabii sonucu, hafta içi yoğun ziyaretçi trafiği yaşayan ve ancak akşamları belediye çalışmalarına vakit ayırabilen Başkan Hüseyin Üzülmez, hafta sonları da hem cemiyetlere katılıyor hem de sahaya inerek hizmetlerde gelinen noktayı yerinde görüyor. Kontrolünü tamamlıyor.
Bir başkan hafta sonunu, pazarını cumartesisini bu işe ve belediye çalışmalarını kontrole veriyorsa tebrik etmeli. Takdir edilmeli. Bu Başkan çalışır ve bu Başkan iş yapar. İzmit belediyesindeki performansı ve çalışmaları malum.
Başkan ilçemizi birde Sessizşehir veya Yavaşşehir unvanına kavuşturabilse ne güzel olacak.
Kalın sağlıcakla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr