19 Temmuz 2019 Cuma
Melek Engin Aktemur

Melek Engin Aktemur

aktemurmelek@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Huzur Ve Barışa Doğru

Melek Engin Aktemur

30 Mart 2014 tarihli yazısı

Türkiye bir kez daha sandık başına gidiyor.Temennimiz şudur; huzurlu, sakin bir ortamda her vatandaşımız oyunu kullansın.Vatan ve milletimiz için önem arzeden bir seçim sürecide hayırlısı ile noktalansın.

 

Umarım böyle olur. fitne ve fesatlığın kol gezdiği bu kritik dönemi yine yakışır şekilde geçiririz.Bunun için her kesimden insanların sağduyu ve demokrasi çerçevesi dahilinde hareket etmesi elzemdir.

Uzun süredir devam etmekte olan ve sağduyu sahibi milletimizi derinden üzen olayların nihayete ermesini diliyoruz.Yaşanan bu olumsuzluklar devlet ve milletimizin bekasını engelleme amacı güden sinsice planlanmış oyunlardır.Türkiye Cumhuriyeti'nin yükselişini ve ilerleyişini hazmedemeyen, öze dönüş sinyallerini alıp rahatsız olan mihraklar yine kirli oyunlarını sahnelemeye devam ediyor.

 

Geçmişe, tarihe baktığımızda bugün yaşananların benzeri olaylar herzaman yaşanmıştır.İnsanoğlunun varoluşu ile başlayan bu çekişme dünya döndükçe devam edecektir.

İnsan denen varlığın mayasında var olan birtakım olumsuz duygu ve ihtirasların baş kaldırışı olarak tezehür eden enaniyet,tamah,hırs ve riyaset sevdası fert ve toplumları böylesine etkileyip kaosa sebep olabiliyor.

 

Köklü bir geçmişe sahip milletimizin bu oyunu birkez daha bozacağına inanıyorum.Vatanın birlik ve beraberliği için tek yürek tek bilek olma zamanıdır şimdi!.. Ocu bucu değil BİZ olma zamanıdır şimdi!..

Ecdadın al kanlarıyla sulanmış bu güzel vatanda aynı bayrak altında, Allah'ın birliğini simgeleyen minarelerimizden yanklanan ezanların çağrısını DUYMAK ve bir SALALIK saltanatımız olduğunun bilinciyle yaşamak durumunda olduğumuzu unutmamak gerekir.

 

Zira köhne dünyanın çarkları nice firavunları,haman ve karunları öğütmüş ve toprağın altına gönderilmiştir.İnananlar bilirki;'Herkim zerre kadar iyilik yapsa ve yine zerre kadar kötülük yapsa ahirette karşılığını görecektir.'(Ayet-i Kerime) Bu inanç doğrultusunda yaşamayı ilke edinmiş her fert tevazu,diğergamlık,yaratılana sevgi ve merhametle, vatan ve millet sevigisi ile dopdolu bir gönüle sahiptir.Atacağı her adımı düşünerek ve sonucunda neler olabileceğini öngörerek atmak zorundadır.

 

Vakur duruşumuzu kaybetmeden itidal ile hareket etmeye ve herzamankinden daha uyanık olmaya çok ihtiyacımız olduğunu asla unutmamalı,dua dua Yaradan'a el açmalıyız:'Ya Rab, vatanımıza, devlet ve milletimize zeval verme.Bize dirlik ve birlik ihsan eyle.' diyerek niyazda bulunmalıyız.

Efendim, bu dua ile yazımı tamamlarken sizleri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.Kalplerin sahibine emanet olunuz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem