21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başbakan söyledi siz de zahmet edip anlayın!

Hayrullah Demiray

14 Mart 2014 tarihli yazısı

Türkiye’de siyaset son 10 yıldır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinden yürüyor özellikle de Ak parti açısından…

 

Ama sadece aslında Ak Parti açısından demekte doğru olmaz. Nitekim Muhalefet partileri de yaptıkları ve yapacakları her şeyi aslında bir anlamda Başbakana göre kurguluyor ve yapıyorlar.

Bu kanıya nasıl vardınız derseniz? Eğer, bugün bile yerelde de Ak Parti’nin adayları değil Başbakan yarışıyor. Önceki Akşam Başbakan Kanal 24’te Mustafa Karaalioğlu’nun konuğuydu. Programın başından sonuna kadar özellikle seyrettim birçok kişide seyretmiştir.

 

Ama başbakanın söyledikleri belki muhalefet açısından yine eleştirilecektir ve söylediği birçok konu yine farklı algılanacaktır. Bu gayet normal… Acaba kendisini dev aynasında gören Ak partililer bundan üzerlerine bir şey alıp kendilerine çeki düzen verecekler mi esas benim merak ettiğim odur.

Çünkü başbakan bile o makamdayken insanlara tepeden bakmıyor. En ufak bir şeyle bile ilgileniyor. Bunları çok istediği için mi! muhakkak hayır. Ama işte onu farklı kılanda aslında ve onu da Recep Tayyip Erdoğan yapan da budur.

 

Bazıları bunu anlayamıyor ya da anlamak istemiyorlar.

Aslında lider olmak idareci olmak başka bir şey, bir makama gelmek başka bir şey bunun ayarlamasını çok iyi yapmak gerekir.

 

Bugün herhangi bir makama birilerinin onayı ile gelen ve geldiği zamanda yüz seksen derece değişen insanları da görmekteyiz. İktidar partisi içerisin de kendilerini bazıları dev aynasında görmeye devam ediyor.

Etsinler bakalım, ne kadar daha devam edecekler.

 

Ama aslında bu kişiler ya Başbakanı dinlemiyorlar ya da dinlediklerini anlamıyorlar.

Gerçektende Başbakanı düşündüklerine de artık inanmıyorum.

Çünkü her konuda bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Ama bu seçimden sonra bunların son bulması gerekir.

 

Neden diyecek olur sanız? Ak Partiden insanlar kopmak istemiyor. Ancak bir taraftan da bu haksızlıkların son bulmasını istiyorlar. Onun için de Başbakan’a ulaşmak çok kolay olmayabilir. Ama en azından BİMER üzerinden Başbakan’a ulaşmak ilimizdeki idarecilere ulaşmaktan daha da kolay.

 

Birde genel merkeze iletilen iletiler dikkate alınıyor. Üzerlerinde araştırma yapılıyor. Lakin ilimizdekilere söylediğimiz şeyler hep havada kalıyor ya da kulaklarını tıkamaya devam ediyorlar.

Baktığınızda sokaklarda Ak Parti’nin adaylarından daha çok Başbakanın resmi var neden diye sordunuz mu? Kendi kendinize, Ak Parti’de Başbakan olmazsa bazılarının hiç esamesi dahi okunmazda ondan. Birde başbakan bu seçimde Türkiye genelinde bütün adaylarla beraber yarışa girmek zorunda yoksa birçok yerde sıkıntı olur.

 

Bu seçimde kimse Ak Parti’nin göstereceği başarıyı kimse partinin başarısı olarak algılamasın. Yakalanacak başarı bana göre başbakanın başarısı olacaktır.

Elbette birçok kişi yöneticilere belediye başkan adaylarına da kızsalar Başbakan için oy vermeye devam ediyorlar.

 

Nitekim Başbakan programda birçok şey söyledi burada bir sözünü de tekrarlamak isterim.

Namussuzlar kadar namuslular da cesaretli olmalıdır.

Bu sözü neden söylendiğini herkeste biliyor.

Onun için biraz cesaret gerekiyor.

 

Bundan böyle olan biten haksızlığı buradakilere söylüyoruz. Ancak, anlamamakta ısrar ediyorlar. Bu konuyu da Başbakan’a yazmayı düşünüyorum.

Bakalım başbakanda buradaki yöneticiler kadar kayıtsız kalacak mı?

Başbakan’ın kayıtsız kalacağını zannetmiyorum. Çünkü Başbakan fani olduğunu biliyor. Ama bazıları fani olduklarını atlıyor. Başbakan bu milletin hizmetkarıyız derken sözüm ona onun etrafında olanlar, ne yazık ki pekte öyle davranmıyor.

 

Başbakan makamda olmayı biliyor. İnsanların anlayamadığı bu. Başbakan’ın tek derdi makamda kalıcı olmak değil. Başbakan insanların gönlüne girerek orada makamlara kavuşmak istiyor… Dilerim kentimizdeki siyasetçilerde, makamlarda kalıcı olmaktan ziyade insanların gönlünde kalıcı olmayı tercih ederek hareket ederler…

Saygılarımla.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem