20 Ağustos 2018 Pazartesi
Global
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mikav Vakfının Suriye Yardımları

Adnan Gümüşer

15 Mart 2014 tarihli yazısı

Birçok STK yardım yapıyor. Ama yetersiz. Kampanyalarla ve yardımlarla yarayı sarmak istiyor. Desteğini esirgemiyor. Bu sivil toplum kuruluşlarından biride Mikav Vakfı.


Kıymetli hocam Şevki Yılmaz’ın koordinesinde yeni bir çalışma başlattı. Gıdadan yetim yardımına kadar konular çeşitli. Yardım severleri bekliyor.


Tabi ki diğer yardım kuruluşlarını da anmadan geçmek olmaz. İhh, Yeryüzü doktorları, veren el, ay ışığı, iyilikder, deniz feneri vs. hepsi de misyonlarını layıkıyla yapmaya çalışıyorlar. Lojistik olsun, maddi, manevi her konuda destek vermek ve dua etmek lazım.


Mikav vakfı’nın başlattığı kampanya çok yönlü ve kapsamlı.
Yardım konuları:
1- Maddi yardım
2- İlaç ve ilk yardım
3- Koruyucu aile ve yetim edinme
4- Gıda yardımı
6- Giyecek
Bu konularda yardım etmek isteyenler ve bu yarayı hissedenler çok kolay ulaşabilir yardım adreslerine.
Yardım teslim noktaları:
Özel Nadide İ. Ö. Okulu Altınkent mah. Fevzi çakmak caddesi no:61 Başiskele ve Eyüp Sultan Kuran kursu piyale paşa mah. Süleyman ateş cad. no:119 Gölcük adreslerinde teslim edilebiliyor.
Mikav vakfının çalışmaları bununla bitmiyor. Kültürel faaliyetlerinin yanı sıra bünyesinde kreş, anaokulu, ilkokul ve ortaokulu var. Eğitim-öğretim faaliyetleri de devam ediyor. Bu sene TEOG sınavında da Türkiye birincisi çıkardı. Söz konusu öğrenci, 2013 – 2014 1. TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplandırdı.
İlköğretim öğrencilerine yönelik, ilk olarak 2008 yazında başlatılan "Yaz Etkinlikleri Programı" her yıl artan katılımlarla devam ediyor. Yüzme havuzu faaliyetleri sürüyor. Çok sayıda öğrenciye ulaşılan etkinlik programları çerçevesinde çeşitli spor branşların da öğrencilere spor eğitimi veriliyor. Bunun yanında çocukların ahlaki ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunacak seminer ve programlar düzenleniyor. Vakıf eğitime tam destek olmak amacıyla orta öğretim, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine eğitim yardımlarında bulunuyor.


Yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında ilçe halk eğitim merkezleri ile yapılan işbirliği çerçevesinde bu yıl 26 branş ta açılan 75 kurs ile kursiyerlere eğitim verilmiş. Vakıf merkezinde aylık konferanslar ve seminerler düzenleniyor. Anasınıfı ve ilköğretim 1.-8. sınıflarda eğitim vermekte olan okul; futbol, basketbol, badminton, atletizm, yüzme ve judo gibi bedeni geliştiren kulüplerin yanı sıra satranç, ebru, drama ve değerler eğitimi etkinlikleriyle de öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.


Çalışmalar, kültürel faaliyetler saymak ve yazmakla bitmiyor. Vakfın başarılarının devamını dilerim.
Kalın sağlıcakla…


Not: Geçen hafta Vakıfbank kredi kartı mağduriyeti konusunda ki yazım ses getirdi. Genel müdürlükten Serkan Bey arayıp ilgilendi. Kart mağdurunun sorununa müdahale edip çözmek için gayret etti. Mağdur olan okuyucumuzun sorununu gayet hızlı ve güzel bir şekilde çözdü. Serkan Bey, yayın yönetmenimiz Hayrullah Bey’e selamlarını da iletti. Buradan teşekkürler sayın duyarlı yetkiliye. Mağdur adınada teşekkürler.


Not: İyilikder’in Pazar günü(16.03.2014) antikkapı restorantta saat:9.30 da Suriye konulu kahvaltılı buluşması var. Sohbetli yapılacak kahvaltıya Ramazan KAYAN, Turan KIŞLAKÇI ve Bşk. İbrahim BAHAR katılıyor. Davetlisiniz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Başiskele kurban bayramı Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat konak_dr