18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mantık Değişmeli Parti Ya Da Aday Değil

Hayrullah Demiray

12 Mart 2014 tarihli yazısı

Sürekli olarak gazeteciler siyasileri ve belli makamda olan insanları eleştirirler siyasiler de alışmıştır artık dolayısıyla bu eleştirilerin dozuna göre tepki vermeye…

 

Hatta bazı siyasetçiler bu durumlara öyle çok alışmışlardır ki, bazen haklarında yapılan eleştirilere bile aldırmazlar. Bazen de sadece gülüp geçerler. Nitekim bir seçim daha yaklaşıyor. Elbette seçim de herkes çalışmasının karşılığını almayacak.

 

Peki ya neyin karşılığını alacak.. Öncelikle ülkede yaşananlardan sonra bu seçim aslında yerel seçimlerden daha çok genel seçim havasında geçiyor. Liderlerin seçim meydanlarında söylediklerine baktığınızda yerel bir söyleme rastlamak bile pek mümkün değil hatta imkânsız gibi bir şey.

 

Hal böyle olunca da o zaman düşünmeden edemiyoruz bu seçim yerel seçimse liderler bunun farkında değil mi? Madem yerel seçim neden liderler meydanlarda ulusal seçim söylemlerinden hiç uzaklaşmıyor.

Liderler elbette bu yaptıklarının farkındalar. Zaten bunun farkında olmamalarının imkânı yok. Eee o zaman yanlış nerede, sürekli olarak herkes alışmış bir birini eleştirmeyi böylede devam ediyor. Sokakta olanlar aynı şekilde meydanlara da yansıyor.

 

Bu seçim olup bitecek bazıları belediye başkanı seçilecek bazıları yine hayal kırıklığına uğrayacak sonra ne olacak memleket belediye başkanları değişince değişecek mi?

Bana göre yine kocaman bir hayır…

 

Zaten Mevcut iktidar partisinin Belediye Başkanları seçildiği takdirde kendilerini daha bir güçlü hissedecekler diyecekler ki demek ki bu güne kadar yaptıklarımız gerçekten doğruymuş yanlış yaptıklarını da aynen yapmaya devam edecekler.

 

Yanındaki akıl hocaları da onları gaza getirmeye devam edecek. Dolayısıyla birileri rantını devam ettirecek. Diğer partilerden yani Muhalefetten birileri belediye başkanı seçilirse birkaç belediye başkaları olursa ya da bazı iller ilçelerde belediyeler kazanırlarsa o zaman memleket düzelecek her şey güllük gülistanlık olacağını düşünüyorsanız yanılgının en büyüğünü yaşayacaksınız.

 

Neden derseniz? Onlarında etrafına şimdiden kenetlenmiş Ak baba gibi bekleyen bir gurup çoktan oluşmuş o gurubun içinde değilseniz avucunuzu yalarsınız. Yani birilerinin gidip birilerinin gelmesi ya da birilerinin insafsızca ya da dozunda eleştirmesi gene bir işe yaramayacaktır.

Mantık değişmedikten sonra yapılan işin yanı değişikliğin bir anlamı olmayacaktır. Halk yine aynı şeyleri yaşamaya seçim zamanı adam yerine konduklarıyla kalacaklar. Birilerinin kasıla kasıla yürümesi birilerinin onlara tepeden bakması değişmeyecektir.

 

Yani ne değişecektir sadece isim ve partiden başka bir şey değişmeyecektir. Emin olun bazen gelen gideni de aratacaktır. Bunları yaşamadık mı hep yaşadık ama yaşadıklarımızdan ders almayız bazen. Belirli bir zaman eleştirip sonrasında da olup bitene kayıtsız kalmayı ve hiçbir şey yokmuş gibi davranmayı gerçi bizlerde adet edinmişiz.

 

Ben kendi adıma söylüyorum bundan sonra sadece eleştirmekle kalmayıp yapılanları olduğu gibi paylaşacağım insanları bilgilendirme görevimizi harfiyen yerine getirmeye davam edeceğim. Gücümüzün yettiği dilimizin döndüğü ölçüde elimizden geleni yapacağız.

Herkesin elinden geleni yapması gerekir yanlış olduğunu düşünüyorsak köşemize geçip oturmamalıyız.

Cesaretli olmamız gerekir.

 

Yoksa birileri hep köşe başlarını tutmaya devam edecektir.

Tekerlerine çomak soktuğunuzda size saldıracaklardır.

Partilerin ya da adayların değil mantığın değişmesi önemli.

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem