18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kocaeli Kırım’a ses verdi Vefa İbrahim Aracı’ya teşekkürler

Hayrullah Demiray

10 Mart 2014 tarihli yazısı

Dünyanın neresinde bir haksızlık olsa bizim insanımız hemen haksızlığa uğrayanın yanında yer alır.
Ama bu seferki başka Kırım’da hem soydaşlarımız hem de tarihi bağlarımız var ve orada göz göre göre bir oyun oynanmak istiyor. İşte tamda bu nedenle bu kez bu durumda milletimiz sesi daha çok çıkacaktır.


Dolayısıyla ilimizde bulunan ve gerçekten de her alanda hem İlimize, hem ülkemize hem de kendi Atalarının doğduğu yer olan Kırım’a önemli katkıları olan bir isim Vefa İbrahim Aracı. Bir taraftan ticaretini yürütürken bir yandan da Kırım Dernekleri Federasyonu nu kurarak önemli hizmetlerde bulunmasıyla herkes tarafından takdir edilen bir isim Aracı hiç şüphesiz. Sadece bu mu yaptırdığı okullarla da eğitime ciddi bir katkı sağladığını unutmak olmaz şimdi.


Kırım olaylarının başlaması üzerine hazırlıklarına başlanan ve Kocaeli’den de Kırım’a ses verilmesi gerektiğiyle ilgili yapılan yayınlar ve ardından Cuma Günü Akşam Merkez Bankası’ndan başlayan Yürüyüşe her kesim den insan katıldı. Tabiî ki siyasilerinde bu yürüyüşe ilgisi de oldukça yüksekti. Daha önceden duyurulduğu üzere her hangi siyasi bir pankarta ya da siyasi bayrak taşınmayacaktı. Yürüyüşte sadece Kırım Bayrağı ve Türk Bayrağı taşınması gerekiyordu öylede oldu.
Ancak, bu güzel organizasyonda bile siyasilerin siyaset yapma isteğini görünce bu durumu garipsemeden de geçemedim. Kırımlı kardeşlerimize destek olmak gayesiyle yapılmış bu yürüyüşte siyaset yapma isteği neden kaynaklanır…


Bu kanıyı da nasıl edindim diyecek olur sanız? Özellikle MHP seçim araçlarının yan yoldan aynı tempoda ilerlemesi ve anons aracı varken sanki anons aracı vazifesi görmek istemesini de anlamsız bulduğumu söylemek isterim. Neyse ki diğer partiler MHP’nin sergilediği şeyi sergilemedi. Bir de tüm partilerin böyle bir şey sahnelemesine şahit olmak istemezdim.


Yürüyüş sırasında mutlak suretle diğer partilerin Belediye başkan adayları da vardı ve Mevcut Belediye Başkanları da ama onlar böyle bir şeye tenezzül etmediler. Bende onların bu davranışını gayet hoş karşılıyorum doğrusuda budur. Elbette bu tür etkinlikler de siyasiler olarak bulunmak doğru. Ama bu tür etkinliklere gölge düşürmemek ve yürüyüşlerin amacına uygun yapılabilmesi için herkesin belirli kurallara uyması gerekmiyor mu?


Şahsen çok fazla yürüyüşlere gösterilere katılan bir insan değilim. Bu yürüyüşe katıldım çünkü bu yürüyüşü bir dernek organize etti. Hem de dünya ya, tarihe nam salan bir ecdadın torunları olarak dünyanın neresinde olursa olsun, insanlara yapılacak zulmün karşısındayım. Bir de bu zulüm bizim soydaşlarımıza yapılacak olunca, bu zulmün karşısında olduğumu göstermek bakımından oradaydım.
Bu yürüyüşü bu denli güzel bir şekilde gerçekleşmesini sağladığı ve her kesimden binlerce insanı bir araya getirdiği için, Kırım Dernekleri Federasyon Başkanı Sayın Vefa İbrahim Aracı’ya yürekten teşekkür ediyorum. Aracı’ya sadece bu yürüyüş için değil birde kentimize kazandırdıkları adına teşekkür etmeliyim. Kendisini kutluyorum…


Bu tarz güzel işleri de uzun uzun yazacağımı da belirtiyorum. Çünkü, bu derece anlamlı organizasyonlara daha fazla destek olmamız ve bunu kamuoyuna duyurmamız gerektiği inancını taşıyorum. Bu yayın kuruluşunun açıldığı günden bu yana insanların faydasına olan her şeyin yayında olacağımızı söylemiştim bu güne kadar öyle oldu. Bundan sonrada bu tavrımız devam edecektir.
Bu nedenle bu tarz güzel etkinliklere gölge düşürmeye çalışanları belirtmeden yapamadım. Ama gölge düşürülmeye çalışılsa da her şeye rağmen çok yararlı ve güzel bir organizasyon oldu. Orada olmaktan da mutluluk duydum. Katılan herkese ve bu organizasyonu düzenleyen özellikle hem maddi hem de manevi anlamda yükünü çeken Sayın Vefa İbrahim Aracı ve ekibini tebrik ediyorum.
SAYGILARIMLA…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem