21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Pepe, gelecekte iyi bir noktada olacak!

Hayrullah Demiray

05 Mart 2014 tarihli yazısı

Siyaset uğraşmak süreklilik isteyen bir meşakkattir.

Nitekim siyasette bazıları yok olur gide, akıllı siyasetçilerde her ne olursa olsun zamanını ve vaktini beklerler.

Tıpkı Osman Pepe gibi…

Geçmiş dönemler de siyasetin en zirvesinde iken, bakanlıktan ayrılan ve milletvekili de olmayan Pepe, bundan dolayı Ak Parti’ye ve Başbakana asla ihanet etmeyen bir siyasetçi. Ayrıca verilen en ufak görevden dahi kaçmayan bir isim…

Bence Osman Pepe, zamanı geldiğin de yine zirveyi zorlayacak bir isim. Eğer onun yerinde bir başkası olsa idi, belki de çok farklı davranış içerisine girer, hem partiye hem de kendisine zarar verirdi…
Ama o bunlara tenezzül etmedi. Bu tavrıyla kalitesini gösterdi.

İşte bugün baktığınızda Ak Parti’nin bütün toplantılarında önemli yerlerde olmaya başladı ve onun yerinde bir Başkası olsa idi hele böyle bir dönemde partiye sırtını çevirirdi.
Bu dönem en zor dönemlerden bir tanesi olmasına rağmen, yinede partinin içinde bütün çalışmalarda yer alarak bana göre bir kez daha takdir toplamaya devam ediyor.

Bu yaptığı hizmetler elbette unutulmayacaktır.

Mutlak suretle önümüzdeki dönemde Ak Parti’de önemli bir görevde ve yerde görürseniz hiç şaşırmayın.

Nitekim Osman Pepe’nin ismi bu kentte önemli bir marka…
Bu şehirden çok farklı beklentileri olan insanlara oranla Osman Pepe, zaten belli işler yapan bir iş adamı. Zaten siyasetten öncede ticaret hayatı iyi olan bir kişiydi. Onun için belki de; siyasetten bazıları gibi beklentileri farklı olmadığı için bu kadar dik durabildi.

Herkesin özellikle şunu bir kenara not etmesini isterim ki; Osman Pepe gelecekte, geçmişten daha önemli bir noktada olabilecek bir isim. Hem sabırlı hem de partide görevden uzaklaştırıldığı zaman dahi her hangi bir yanlış anlamaya sebebiyet vermeden nazik bir şekilde görevinden ayrılan ender kişilerden…

Bunu yıllardır Osman Pepe’yi iyi tanıyan ve takip eden birisi olarak söylüyorum. Kaldı ki bu günlerde yaptığı çalışmalar mutlaka birileri tarafından takip ediliyor ve bunun sonucunda da geçmişteki davranışları kadar bugün ki davranışları da önemli.

Elbette siyasette kalıcı olmak, yıllarca adınızdan söz ettirmek istiyorsanız ve Kocaeli siyasetinde önemli bir isim olarak yerini almış herhangi bir noktada olmamasına karşın bugün saygı ve sevgi görüyor ve bazı çalışmalarda ön sıralarda yer alıyorsa bunda kendi kişiliği ve duruşunun önemi büyüktür.

Aslında siyasette bugünkü durumda herkesin beklentisi oldukça farklı… Hele son dönemlerde belediye başkan adaylıkları sürecinde ve sonrasında meclis üyelikleri konusunda yaşananları hatırladığımızda bana göre Osman Pepe gibi isimlerin değeri daha da iyi anlaşılıyor.

Tabiî ki bunu herkes başaramaz, bu iş dirayetli olmak gerektirir.
Bugün birçok kişi geldiği makamın hakkını veremezken bazıları da o makamlara gelebilmek için ne taklalar atıyor.

Bazıları da o makamlara yapışıp kalırken, bazıları görev insanı olarak her daim görevdeymiş gibi çalışmak her baba yiğidin harcı değildir.
İşte asıl olan bana göre bir yerlerde makam mevki için taklalar atmak deği, inandığı dava uğruna her kademe de görev yapabilmektir.
Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem