22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Oyunun herkes farkında mı?

Hayrullah Demiray

26 Şubat 2014 tarihli yazısı

Bu ülke üzerinde kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor.

Ama maalesef siyasiler hala bunun farkında değiller.

Herkes bir tarafa olayları çekmeye devam ediyor.

 

Son günlerde Star Gazetesi’nin manşetine taşıdığı ve bu habere benzer haberin de Yeni Şafak’ta manşette yer almasından sonra artık bazı şeyler kafamda tamamen oturdu. Bu haberlerle birçok kişinin dinlendiği gün yüzüne çıkmaya başladı. Ama bazı siyasiler hala bunu bile bile iktidara yüklemeye devam ediyor…

 

Hala bu ülkede olup bitenlerin bir gün kendi başlarına gelmeyeceğini düşünenlerin olabilmesi ne acıdır.

Bu ülke de herkesin sadece bir Oy’un peşinde olması ne kötü. Yaşadığımız ülkenin bizim tek vatanımız olduğunu unutanların olması ne acıdır. Ha birilerinin belki sığınacakları bir takım yerler olabilir. Ancak, halk olarak bizlerin ne gidecek başka bir yeri var nede sığınacak başka yeri.

 

Onun içinde bu ülkenin her şeyden çok değeri var. Bu ülke kendi canımızdan bile daha değerli.

Bunu herkesin anlaması gerekir. Hala birilerinin bu ülke üzerinde oynanan oyunun farkında olmaması ne acı bir olaydır. Artık bunun idrak edilmesi gerekiyor.

 

Ha bir de şunu unutmamak gerekir birileri bu oyunu bahane ederek, ülkenin kaynaklarını hiç etmeye ya da birilerine peşkeş çekmeye çalışanlarında olduğu dikkatlerden kaçırmamalı.

Bu tarz kişilerinde karşısında olmak gerekiyor. Bugün Hükümeti yolsuzluk yaftasıyla yıkmaya çalışanlara alkış tutanlara anlam veremiyorum.

 

Bu yaşananlara alkış tutanlar, bir yandan bu ülkenin bütün kaynaklarını yok ettiklerinin, ülkenin içini maddi ve manevi boşaltmaya çalışanları nasıl görmezden geliyorlar bunu da aklım almıyor.

Tüm bu olup bitende aslında herkesin suçu var.

 

Meclis birlik beraberlik içerisinde yasalar çıkarmış ve yeni bir anayasamız olmuş olsaydı eğer, herkes bu kadar serbest hareket edemezdi ve bugün bunları yaşıyor olmazdık.

 

Bu insanlar iddialara göre bir kesimi dinlememişler. Ülkede bulunan ve hemen herkesimden insanlar var dinlenenlerin arasında ve bakalım daha kimlerin dinlendiği ortaya çıkacak.

Bundan sonra Hükümetin attığı ve atacağı adımlar çok önemli ama diğer yandan muhalefetin attığı adımlarda çok önemli.

Nitekim bu konuda Mecliste grubu bulunan partilerin tavırları çok önem arz ediyor. Halk bu son olaylardan sonra bana kalırsa iktidardan yana tavır alacak. Neden derseniz?

Bu ülkenin istikrara her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunun halk farkında da ondan…

Zira bu ülkenin üzerinde oynanan her oyundan sonra halk olarak sıkıntılar içerinde kıvranıyoruz.

Ekonomik zorluklara göğüs geren bu millet hiçbir ülkenin hegomanyasını kabul etmez ABD ve İsrail’le beraber hareket edenlere pirim vermez. Bu artık bu ülkenin genel meselesi olmuştur.

Bu ne Ak Parti’nin meselesi ne de bir başka partinin meselesidir. Bu yaşananlar ülkenin ana meselesi haline gelmiştir. Bunun çözümü de Meclis’te ve yeni bir Anayasayla mümkündür.

Birileri bilerek, birileri de bilmeden bu işlerin içerisinde yer alıyor. Derhal ve acilen bu işin içinde bilmeden yer alanların, bu oyundan çıkmaları hem ülkemizin hem de o insanların lehine ve faydasına olacaktır.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi