17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti gücünü yine gösterdi

Hayrullah Demiray

25 Şubat 2014 tarihli yazısı

Ak Parti önceki akşam Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda adeta şov yaptı.

Ak Parti’nin hala gücünü koruduğunun bir göstergesi oldu adeta bu organizasyon. Bu organizasyon, seçimlerin sonucunu nasıl etkiler bilinmez. Ancak, şunu belirtmeden edemeyeceğim ki, gerçekten de yediden yetmişe herkes oradaydı.

 

Elbette bu seçim herkes için çok önemli. Neden derseniz? Çünkü son dönemlerde yaşananlardan sonra Ak Parti’nin oyunun düşeceğini herkes hesap ediyor ve birçok siyasi parti buna bağlı olarak çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ak Parti’de bu yaklaşımı fark etmiş olmalı ki, gerçekten dikkate alarak, hiçbir organizasyonunda hiçbiri detayı atlamadan adeta gövde gösterisi yapıyor.

Bunları yaparken birlik mesajı vermekten de geri kalmıyor. Son dönemlerde Ak Parti geçmişte bazı şeylerden dolayı küstürdüğü siyasilerin tekrardan siyaset sahnesinde olmalarını istiyor ve her platformda onların partisine yaptıkları kazanımları anlatıyor. Bu siyasilerden bir tanesi de Eski Bakanlardan Osman Pepe, Pepe’yi son günlerde Ak Partinin bütün programlarında görüyoruz ve Pepe özel olarak programlarda anons ediliyor.

 

Hal böyle olunca Osman Pepe’nin önü gelecek yıl gerçekleşecek Milletvekilliği seçimleri için mi açılıyor demekten kendimi alamıyorum. Bence, önümüzdeki genel seçimlerde Milletvekili adayı olacak isimlerden bir tanesi de Osman Pepe olursa hiç şaşırmayacağım. Sizde şaşırmayın. Ayrıca, sadece göze çarpan bu da değil Ak Parti 17 Aralık sürecinden sonra daha öze dönen maneviyatçı söylemleri sıklıkla söylemeye başladığı da gözlerden kaçmıyor.

 

Özellikle gerçekleşen programların ev sahibi konumunda olan ismi Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek oldukça heyecanlı bir şekilde konuşmasına başladı ve konuşmasında Rahmetli Erbakan Hocayı övgüyle andı. Civelek bir anlamda Saadet tabanına da mesaj gönderdi ve bu durumda bu seçimlerde Ak Parti’nin hedef kitlesinde Saadet Partili seçmenin desteğini beklediğini adeta ilan etti.

Ak Parti’nin son dönemlerde özellikle manevi söylemlerini arttırmasının etkisi programın gerçekleştiği salonda da hissedildi. Başbakan için kaleme alınmış, Uzun adam şiiri görsellerle beraber oldukça farklı bir hava kattı organizasyona. Her zaman ki gibi salonda en büyük alkışı yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aldı. Her ne kadar salonda olmasa da salonda olan liderlerden daha fazla alkış ve tezahürat aldığını gözlemledim.

 

İşte belki de Ak Parti’nin en büyük şansı başbakan gibi bir lidere sahip olmasıdır.

Birçok insan başbakanın sevgisiyle Ak Partiye oy veriyor. O’nun duruşuna cesaretine hayran oldukları için ve dik duruşunu takdir ettiği için, Ak Parti oy alıyor. Millet sırf O’nun hatırına yaşanan birçok olayı görmezden geliyor.

 

Düzenlenen programın coşkulu olması hiç şüphesiz Ak Parti’ye çok büyük moral oldu. Ancak, Ak Parti kurmayları bu saatten sonra sakın ha! bu görüntünün büyüsüne kapılıp ta şimdiden zafer sarhoşluğu yaşamaya başlamasınlar. Unutmasınlar ki, her şey bu milletin elinde şuan başbakan için oy verenlerin varlığından esasında yöneticiler çekinmeli. Çünkü yöneticiler her şeyin başbakanla bittiğini idrak ederek, daha dikkatli ve temkinli adım atmalılar.

 

Toplantıya damga vuran bir diğer söylemde, Ak Parti’de önemli bir isim olan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koltuğunu hak ederek ve çok çalışarak azimle gelen bir isim Fikri Işık’tan geldi. Işık, her ilçe teşkilatından sizden şu kadar oy istiyorum diyerek adeta teşkilatlara ödev verdi. Işık’a göre tüm teşkilatlar hesabını kendi verdiği hedeflere göre yapmalı ve bu hesabı tutturabilmek için canla başla çalışmalı…

 

Tabi ki bu seçimler de aslında altı çizilmesi gereken bir şey daha var. Bu seçimlerde Başkan adayları kendi başlarına yarışmıyor. Başbakan’da burada onlara en büyük destek. Zaten herkes söyleminde bunu ifade ediyor. Diğer partilerin adayları her ne kadar Ak Partinin adayları ile yarışıyor gibi gözükseler de diğer parti adaylarının bu yarışa girerken, Başbakan faktörünü göz ardı etmemeleri gerekiyor.

Düzenlenen organizasyonda neredeyse her şey mükemmele yakındı. Sadece bir iki anons hatası dışında bir hata göze çarpmadı. Aynı ismi taşıyan partililer olunca, sunucu arkadaşlar şaşırdı. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın ismi yerine Kartepe Belediye Başkan adayı Hüseyin Üzülmez’in ismi anons edildi. Bu gibi bir hatayı daha önce, oldukça iyi çalışan Seçim Koordinasyon Merkezi’de yapmıştı.

Bu seçimlerde kimin ne kadar oy aldığından ziyade bu seçimden sonra kim nerede olacak birde onun hesabı var. Bakalım Ak Parti Kalesi durumunda olan Kocaeli’ye sahip çıkacak mı? gerçi kolay bırakacağa benzemiyor ama bunu 30 Mart göreceğiz.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem