18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ülke üzerine oynanan oyunun herkes farkında mı?

Hayrullah Demiray

24 Şubat 2014 tarihli yazısı

Aslında bu seçim bir anlamda liderlerin seçimi. Bir yandan da bütün liderlerin ortak hedefi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’nın gücünün azalması.

 

Her ne kadar bu bir yerel seçim olsa da son dönemlerde yaşanan gelişmelere bakıldığında bunun böyle olmadığını görmek mümkün. Herkes bu seçimde kazanacağı zaferin sadece yerelde değil ulusalda da büyük yankı uyandıracağını biliyor. Lakin Ak Partinin kazanacağı zafer öyle algılanmayacak. Hasbelkader diğer partilerin aldığı her yüksek oy Ak Parti’nin üzerindeki stresi ve baskıyı daha da arttıracak.

 

Türkiye’de son dönemlerde yaşananlara şöyle tarafsız bir gözle bakmak lazım ülkemizde neler oldu, neler bitti diye bakmalıyız. Önce gezi parkı olaylarıyla başlayan süreçte kimler ne kadar zarar gördü kimin cebinden ne kadar para havaya uçtu diye sorduğumuzda hiç süphesiz tabiî ki halkın cebi boşaldı diyebiliriz.

 

Bu nasıl oldu diyecek olursanız Eğer, elbette birisi cebimizden para çalmadı. Ancak gelin görün ki verilen zararları yine bizler karşıladık. Herhalde bu söylediğime kimsenin itirazı olmaz. Sonrasında geldi çattı 17 Aralık, sözde operasyonu ile yeni bir süreç daha baş gösterdi. Bununla birlikte de ne yazık ki yine, ülkemizin kasasından yüz milyarlarca para yok olup gitti.

 

Bunla kurtulsak iyiydi ama olmadı. Bu süreçten sonra birileri bu ülkeyi kaosa sürüklemek için yanlı ve taraflı yayınlar yapmaya başladılar. Bakıldığında fark hemen göze çarpmaya başladı zaten. Hatta öyle şeylere şahit olduk ki, yıllardır ilkeli yayıncılık yaptığını düşündüğümüz ve ailemizle birlikte seviyeli yayınlarını takip ettiğimiz medya kuruluşlarının bile farklı hesaplarla yayın politikalarını alt üst ettiklerine üzülerek gözlemledik.

 

Elbette birisinin hatası varsa o cezasız kalmasın. Ancak biri hırsız var diyerek avazı çıktığı kadar çığırtkanlık yapıyorsa, sadece işaret ettiği yere değil bir nebze de çığırtkanlık yapan yere dikkat kesilmeliyiz. Hırsızdan yana çekenin aslında daha tehlikeli biri olup olmayacağının bir garantisinin olup olmayacağını bilemeyiz. Hazır herkesin dikkati başka noktalara çevrilmişken çok daha büyük pastaların bölüşülmediğinin garantisini kim verebilir.

 

Olup bitenleri gözlemleyince bu yaşanılanları acaba Yavuz hırsız ev sahibini mi bastırıyor diyerek görmeye başladım. Yazdıklarım aslında tamda bunu özetliyor. Ha söylediğimiz doğru anlaşılsın bi zahmet Başbakana karşı girişilen bu durumun birçok kişi farkında ama bunun farkında olmayanlarda var.

 

Burada muhalefeti kastettiğim fikrine de kapılmayın.Zira Muhalefet kendi işini yapıyor ve iktidarı zora sokmak için her türlü yolu deniyor bu aslında gayet doğal ama ya Ak Parti içerisinde bu oyunun sözde farkında olmamış gibi davrananlara ne demeli.

 

Geçtiğimiz günlerde birkaç yazı kaleme aldım kimileri oradan doğru şeyler çıkardı kimileri ise deyim yerindeyse bildiklerini ya da kafalarındakileri anlamaya devam etti. İşin doğrusu bunu pekte umursamıyorum. Çünkü, ben doğru bildiğim ve inandığım şeyleri yapmaya devam edeceğim.

Birileri bu ülke üzerinde oyun oynuyor diye söylemlerde bulunanlar kendileri oyun oynamaktan ne zaman vazgeçecek merak ediyorum. Ama bu oyunları oynayanlar, oyun oynamaktan vazgeçene kadar ben bu yaşanılanlara sessiz kalmayacağım. Bu ülkenin ilerlemesinin ve bu ülkede taş üstüne taş konulmasının, kendi işimizden gücümüzden de daha önemli olduğunu biz biliyoruz ve ona göre davranıyoruz.

 

Birde kendi menfaatlerine dokunduğu zaman birilerine çamur atmak isteyenlere ya ne demeli? Merak ediyorum bu kişiler her hangi bir eleştiriye maruz kaldıkları zaman hiç kendilerine dönüp bakıyorlar mı? Yoksa hala aynı oyunlarını devam ettiriyorlar mı.?

 

Bu işin iç yüzünü anlamak gerekir. Bunun için Ak Parti’nin ilimizdeki yöneticileri bu süreçte çok daha dikkatli davranmalılar. Ülke üzerinde oyun var diyerek, parti içerisin de oluşan bir menfaatçi kitleyi gözden kaçırmamalılar. Zira bu süreçte her şeye hakim olmalılar.

 

Bizler oynanan oyunun farkındayız. Ya onlar ne kadar farkında ben zaman zaman bunu sorguluyorum. Bu yüzden bana kızan kırılan ve darılanlar olabilir. O da umurum da bile değil ben doğru bildiğim ve inandığım yolda ilerleyeceğim. Maksadım doğru şeyler yapabilmek ve inandığımı doğru bildiğimi söylemek.


Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem