18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Biz ‘Kral çıplak’ dedik

Hayrullah Demiray

15 Şubat 2014 tarihli yazısı

Her insan gibi benimde bir siyasi görüşüm var. Herkes gibi benimde inandığım lider ve düşüncelerini örnek aldığı üstatlar var. Mümkün mertebe siyasetin içinde olmamaya çalıştım. Ama gönül bu istemesem de bazen siyasetin içinde oluyorsun.

 

Ama her şey bir kenara, bizler gazeteciyiz. Haber olduğu zaman her şey bir kenara bırakılır. Doğrular gün yüzün çıkartılır. Yanlışlar, yanlış yapanların yüzünü vurulur.

 

Çünkü basının işi gerçekleri göstermektir. Yapılan yanlışları görmezden gelmek değildir. Bu, her ne kadar sempati duyduğum iktidardan biri bile olsa, doğru her zaman doğrudur.

 

İki gündür gazetemizde yer alan özel haberlerimizi malumunuz okudunuz. İnanın oldukça olumlu tepkiler aldık. Bu konuda meğer birçok arkadaşımızı mağdur olmuş. Mağdur olmaya da devam ediyormuş…!

Bu sektörü iyi bilen biri olarak, bizlerde sadece ve sadece esnafın sesi olarak ‘kral çıplak’ dedik.

Gördük ki; Kral gerçekten çıplakmış!

 

İzmit ne kadar ilçe konumunda olsa da geliri birçok ilin geliriyle eş değer. Artan nüfus, ekonomik yapısıyla bu şehir gerçekten büyük bir kent, büyük bir ekmek kapısı…

Doğal olarak ortada bir pasta varsa buda eşit olarak dağıtılmalı. Tabi bu ticari ahlaka uygun bir çerçevede ve resmi olarak paylaşılmalı.

 

Benim şahsen kimseyle bir husumetim yok. Ama her şey bir yere kadar. Herkesin bir ekmek mücadelesi var. Yaşamını sürdürmek için helal paraya ihtiyacı var. Ben bugün kadar haram parayla iş yapmadım. Yapmamda!

 

Bundan sonra ‘hodri meydan’ diyorum…

Adam kayırmaya, adam seçmeye, yandaşlık yapmaya ve dirsek temasına son vereceğim.

‘Bizim çocuk’ mantığı bitti. Çünkü kimse kimsenin çocuğu değil!

Saflar aynı belki ama kulvarımız farklı. Birileri ön sıradadır. Diğerleri arka sırada ama hepsi aynı din için başını secdeye koyar.

 

Ama her başını secdeye koyan da ak ve pak olmuyor. Önemli olan alnının da açık ve temiz olmasıdır…

Önümüzde yerel seçimler var. Herkes ayağını yorganına göre uzatmalı. Yapılacak bir hata hangi partiden olursa olsun seçimi riske sokar.

Kentimizdeki ticari dengeleri korumak önemlidir. Koruyamıyorsan yapmayacaksın, bırakacaksın bu işleri çekileceksin kavuğuna…

 

Ben iktidara sıcak bakan biri olarak yeri geldiğinde sonuna kadar savunurum. Ama yanlış karşısında eleştiri ilk başta benim yapmam en doğru olandır.

Çünkü benim kimseye bir diyetim yok. Kimseden farklı bir beklentim yok. Kimse de benden farklı şeyler beklemesin!

Hadi kalın sağlıcakla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem