20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasetin Yeni yüzü Av. Zafer Mutlu

Hayrullah Demiray

06 Şubat 2014 tarihli yazısı

*Yazıma başlamadan önce öncelikle dün kaybettiğimiz Yazı işleri Müdürümüz Murat Ulaşanın Annesi Şükran Annemize Allahtan rahmet sevgili kardeşim Murat Ulaşan ve diğer yakınlarına Allahtan Sabırlar diliyorum.

 

Siyaset git gide kızışıyor. Kocaeli’de herkes İzmit Belediyesi’ni kimin alacağını çok merak ediyor.

İşte bu noktada aslında seçmene yönlendirme yapılıyor.

İzmit Belediye Başkanlığı’nı kim alacak diye bir yönlendirme var. Diğer bütün partilerin adayları bu konuya itirazı ediyor. Bir anlamda haksız da sayılmazlar.

 

‘İzmit Belediye Başkanı olarak Dr. Nevzat Doğan mı yoksa Sefa Sirmen mi seçilecek?’ diye bilerek ya da bilmeyerek yönlendirme yapılmasına diğer parti adaylarının itirazı var. Bu durumda İzmit’te seçimlerin çekişmeli geçeceğini şimdiden görmekteyiz.

Seçim süreci yaklaşırken adaylar bir bir sahaya iniyor. Elbette medya kuruluşlarının da ziyaret trafiği bu arada yoğunlaşıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi’nin İzmit Belediye Başkan adayı olan genç bir kardeşimiz, arkadaşımız Av. Zafer Mutlu ziyaretimize geldi. Siyasette yeni ve yıpranmamış bir isim olması dolayısıyla anlattıkları mutlaka önemli.

 

Elbette siyasilerin kendilerini seçimi kazanacaklarına inandırmış olmaları gerekir. Onun için söyledikleri ve verdikleri sözler önemli.

Zafer Mutlu, kısa süre de olsa hükümette kalan Milli Görüş ve Erbakan Hoca’nın yaptığı yatırımların meyvelerini toplamak istiyor. O dönemde yapılan belediyeciliğin bugün tekrar edilmesini istiyor.

İzmit’te denenmiş isimlerin bir daha denenmemesi gerektiğini söylüyor. Sefa Sirmen’in, bugün Kocaeli’nin en borçlu belediye olmasında rolü büyük olduğu için bir daha seçilmemesi gerektiğini dile getiriyor.

 

Diğer yandan, Dr. Nevzat Doğan’ın kimsenin gitmediği bisiklet yolu yapmayla ve ihtiyacı olan olmayan herkese bisiklet dağıtmayla kente vizyon kazandıramayacağını ifade ediyor.

Mutlu, geçmişteki gibi insana yatırım yapacaklarını üstüne basa basa vurguladı ve seçmenlerden bu sefer sürpriz yapmalarını istedi.

Siyasette yeni yüzlerin olmasını ve siyasete yeni isimler kazandırılmasını önemsediğimi her zaman belirtiyorum.

 

Elbette siyasette tecrübeli isimler olması önemli. Siyaset yapılarak tecrübe kazanıldığı da ortada. Artık yeni isimlerin de siyasette tecrübe kazanması gerektiğini ifade etmek isterim.

Bu yeni yüzlerden bir tanesi de Saadet Partisi’nin İzmit Belediye Başkan adayı Av. Zafer Mutlu olabilir. Öyle uygulanabilir olmayan projeler vaat etmiyor. Söyledikleriyle, anlattıklarıyla mantık sınırlarını zorlamıyor.

 

Seçim sonucu ne olur onu bilemem, bu tamamen seçmenlerin takdirine kalmış bir şey.

Onun için siyasilerin verdikleri sözlere çok dikkat etmeleri gerekmekte.

Seçimi kazansalar da kaybetseler de verdikleri sözler çok değerlidir.

Bu yönü ile sevgili Zafer Mutlu’yu tebrik ediyorum.

 

Üslubuna çok dikkat ediyor ve rakiplerini asla küçümsemiyor. Bunun yanında kendilerinin de çok hafife alınmasını istemeyiyor. Siyasetçilerde olması gereken birçok özelliği bünyesinde bulundurduğu için kendisine teşekkür diyorum ve bu yarışta herkes gibi ona da başarılar diliyorum.

Seviyeli bir seçim diliyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem