18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti’de bir şey eksik!

Hayrullah Demiray

03 Şubat 2014 tarihli yazısı

Ak Parti’de benim son zamanlarda gördüğüm garip bir durum var. Bunu bugün sizlerle paylaşmak istedim.

Herkesin üzerine adeta sanki bir ölü toprağı sarılmış…

Salonlar doluyor, kalabalık var. Ama eski coşkuyu görmek artık mümkün değil.

Bazı yöneticilerin ya da adayların sanki bu işi zorla yapıyorlarmış gibi bir kanı oluşmaya başladı bende.

Çünkü Ak Parti’yi kurulduğu günden beri takip ediyorum. Her zaman coşkunun üst seviyelere tırmandığı o kalabalıklardan şimdilerde eser yok.

Bu Ak Parti il Başkanından başlamak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına kadar herkese sirayet etmiş…

Bu son yaşananlardan sonra doğrusu Ak Parti’de herkes Başbakan kadar dik ve sağlam durabilse, ülkede gelecek daha iyi olacaktır.

Lakin ben gördüğümü söylüyorum. Bugüne kadar doğruyu söylemekten asla vazgeçmedim ve bundan sonrada söylemekten de vazgeçmeyeceğim.

Belki de birileri kızacak, suratını asacak…
Ama hiç önemli değil. Neden derseniz?
Ben bu güne kadar Başbakanın yaptıklarına birde bizim yöneticilerimize bakıyorum. Bana göre gerektiği kadar Başbakanın arkasında sağlam bir duruş sergileyemediklerini görüyorum.

Mesela geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun bir konuşmasında ‘keşke aday gösterilmeseydim’ sözünü hatırlayalım…

Bence başkan bunu sözleri; yaş itibariyle artık yorulduğu için birde parti içerisinde herkes ayrı bir telden çalmaya başladığı için söylediğini düşünenlerdenim…

Nitekim bugüne kadar Ak Parti’de en etkili ve yetkili isimlerinden bir tanesi idi. İşte son adayların belirlenmesi sürecinde bana göre İbrahim Karaosmanoğlu’nun da istemediği bazı şeyler gerçekleşti ki bu durumu ancak böyle özetleyebildi.

Tabi ki düşüncelerimizde yanılabiliriz ama bu sadece Büyükşehir Belediye Başkanı’nda değil Ak Parti İl başkanının da bana göre etrafına biraz dönüp bakması gerekir.

Neden diyecek olursanız, zaman zaman il başkanının da bazı tavırları parti içerisin de krize sebep olabiliyor.

Bazen bunu İl başkanı kendi bilgisiyle değil ona iletilen bilgiler doğrultusunda atılan adımlarla yapması bazı yanlışlara sebep olabiliyor.

Elbette bir il başkanı, teşkilatında ki herkese sahip çıkacak ve arkasında duracak. Ama yanlış yaptığına inandığı zaman ya da objektif bir gözle de izleyebilecek olayları. İşe o zaman doğru bir netice alınacağına inanıyorum.

Kocaeli de Ak Parti nin eski heyecanını üzülerek söylüyorum artık göremiyorum. Bu sadece il başkanı ile olacak ya da büyükşehir belediye başkanı ile olacak bir şey değil. Bu top yekûn teşkilatla olacak bir şeydir.

Son dönemlerde herkes olayı biraz daha kendi başarısına doğru yönlendirmiş durumda. Herkes kendisine çalışır duruma geçmiş. İşte bu da seçimlerde Ak Parti’yi etkileyecek bir unsur olarak karşımıza çıkacaktır.

Ak Parti elbette bu süreçte bazı adaylarını değiştirerek isabetli bir karar verdi. Lakin bu süreçten sonrada durumun iyi idare edilmesi gerekir.

Bugüne kadar Ak Parti’nin Kocaeli de çok az yerde sıkıntısı olacağını düşünüyordum, fakat birileri bu işe el atmaz ise, son günlerde gördüğüm ve konuştuğum bir çok kişi adeta bu konuda bazı şeylerin ters gittiğini düşünmeme sebep oluyor.

Söylemesi benden.

Kocaeli de Ak Partinin kalesi durumunda. Ama kaleyi iyi beklemezsen birileri kaleyi içten fetheder, hiç anlamazsın.

Buda birilerinin kulağına umarım küpe olur.
Her şeyi biz bilir ve biz yaparız demesin kimse.
Ben siyasetçi değilim ama yıllardır halkın içerisindeyim ve hala halkın nabzını tutmaya devam ediyorum.

İşte buradan hareketle Ak Partinin üzerindeki bu ölü toprağının kalkması gerekir.

Biraz daha halkın ne dediğine kulak vermeli…
Sade çevrenizde olan birkaç yöneticiden ibaret değil siyaset ve hayat
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem