23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

MÜSİAD’ı tebrik etmek lazım

Hayrullah Demiray

30 Ocak 2014 tarihli yazısı

İş dünyasındaki kuruluşlar ülkemiz için çok önemli. Hem Türkiye’nin ilerlemesinde hem de Türkiye’nin iç dinamiklerini harekete geçirmede iş dünyasına yön veren kuruluşların ne kadar önem arz ettiğini bugünlerde daha iyi anlamaktayız.

Çünkü her anlamda iş dünyasını ve ekonomiye yön veren kurumlar bir dönem ülkemizde de olduğu gibi dünyada da hükümetlerin kurulup ve yıkılmasına adeta öncülük ediyorlardı.

 

Nitekim bu durum ülkemizde de uzun süre devam etti. Ve bugünde baktığımızda iş dünyasına yön veren kurumların siyaset alanında da ne kadar etkili olduğunu görmekteyiz.

İşte bu noktadan baktığımızda; aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu olan bu tür yapılanmaların gerçekten de hem ülke ekonomisine hem de ülkenin içinde bulunduğu duruma da fayda sağlamalıdır.

 

Bazı kuruluşların, kendi çıkarları uğruna ülke siyasetini karıştırarak bundan menfaat sağlama peşinde olduğunu görmekteyiz.

Ama diğer taraftan baktığımızda ülkemizde her alanda kendini yenileyen, ülkenin karışmasından ziyade ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayan, siyasetinde de toplum yararına faydalı işler yapan ve her zaman toplumun değer yargılarının yanında olan bir kuruluş var…

Oda iş dünyasının önde gelen kuruluşlarından biri olan MÜSİAD…

Yani Müstakil Sanayici ve İş Adamlara Derneği…

Kendilerini yıllardan beri takip ederim.

MÜSİAD öyle diğerleri gibi değil, her zaman ülke menfaati içinde hareket eden bu kuruluş. Ülke ekonomisi her zaman katkı sağlayan bir işadamları topluluğu…

 

Çalışmalarına zaman zaman tanık olduğum MÜSİAD’ın daveti üzerine önceki akşam programına katıldım. Kocaeli Şube Başkanı Recep Bilal Şengün beni davet etti.

Bende bu gecede yer aldım ve hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Programda MÜSİAD bünyesinde kurulu olan ve genç arkadaşların yöneticiliğini yaptığı Genç MÜSİAD’ın da kongresi yapıldı.

O genç arkadaşlarımızın da çalışmaları ile ilgili bilgi sahibi olmaktan mutlu oldum.

Gerçekten de tebrik edilecek çalışmalar yapıyorlar. Bu konuda ve bundan sonrada bu tür yapılan çalışmaların hep yanında olacağımızı ve bunların da duyurulması konusunda elimizden geleni yapacağımızı ifade etmek isterim.

 

Elbette bu tür kurumların çoğalması kendi öz değerlerimizle üretken bir toplum haline gelmemiz açısından oldukça önemli.

Milli ve manevi değerlerimizin korunarak önemli hizmetler yapılabileceğini ve gerçekten de bu konuda öncü olan bir kurum olan MÜSİAD’ı tebrik ediyorum.

Bundan sonraki çalışmalarında ise başarılar diliyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem