17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti ne yapmalı?

Hayrullah Demiray

28 Ocak 2014 tarihli yazısı

Ak Parti adaylarını açıkladı açıklamasına ama Parti içerisinde karışıklık isteyen bazı grupların olduğunu da unutmalıdır.

Bu olumsuz gruplara bakarsak, partiden istifa edenler, meclis üyeliği aday adaylıklarında vazgeçenler var. Hatta şimdiden başka partilerle dirsek temasına geçmek isteyenler bile artabilir.

Aslında ben bundan birkaç ay önce aday adaylığı süreci başladığında da dile getirmiştim.

Bugün ise baktığımızda; o günlerde bu durumu görmemek biraz körlük olurdu.

Dolayısıyla, Ak Parti bu süreçte elbette belli sorunlarla karşı karşıya…

Farklı beklentilerine cevap bulamayanlar puslu havadan da faydalanarak bir şeyler yapmak istiyor. Bunu da bazıları yüksek sesle dile getirmeye başladı bile…

Hatta bazıları da bu işi gizliden gizliye yürütüyor.

 

Bazı ilçelerde mevcut başkanlarla yola devam etmeyi kabul edenler olduğu gibi değişimin yaşandığı bazı ilçelerde de eski başkanların yeniden aday gösterilmemesine tepki koyanların olduğunu da unutmamak gerekir. Yani bu durum tam terside yaşanabilir.

Elbette ben her zaman siyasetin kendisini yenilemesinden yanayım. Birileri yıllarca aynı koltukları işgal etmemeli. Mutlaka yenilikler yaşanırken bazı sancılar olacaktır. O yüzden Ak Parti’de de bu dönem bu sancılı süreci yaşamak zorunda…

Tabi bu durum mutlaka il başkanı ve partinin önde gelen isimlerinin sorumluluğundadır.

Eğer o makamlarda oturuyorlarsa bununda üstesinden gelmek onların boynunun borcu olmalıdır.

Her zaman beklentiler güllük gülistanlık olmayabilir.

Geçmiş dönemlerde Ak Parti, en azından adayları belirlemede bu kadar sorun yaşanmamıştı. Ama parti büyüdükçe herkesin beklentileri daha da arttı ve değişti.

 

Daha önce de ifade etmiştim. Herkes Ak Parti’nin ‘Adalet’ tarafından, ‘Kalkınma’ tarafına geçmek istediği için de bu tür sorunları açıkçası en başından sezmiş ve yaklaşık bir yıl öncesinde yazılarımda da dile getirmiştim.

Zira Ak Parti kuruluş amacına geri dönmelidir. Zaman zaman oluşan aksaklık ve eksiklikleri bazı yöneticiler görmezden gelmemelidir.

O yüzden belediye başkanlarına bu süreçte büyük görevler düşüyor.

Başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere ilçe belediye başkanları etraflarında oluşan ve halkla aralarında duvar olan ve bazen ulaşılmaz kılan durumları ortadan kaldırmalıdırlar.

 

Başkanlar elbette sürekli halkla iç içedirler.

Ama birçok konuda doğrusu bazen ulaşılmaz olmaları da halkın dert ve sıkıntılarının ortadan kaldırılması konusunda aksaklıklara sebebiyet verebilir.

Buda otomatikman halkın belediye başkanlarına olan sevgisini azaltabilir.

Bazıları bilerek yada bilmeyerek bu tür olaylarda agresif tavır sergileyebiliyor.

Sonrasında da bu durum Ak Parti’nin içerisinde gruplaşmalara zemin hazırlıyor.

Parti, içinde bulunduğu bu puslu havayı dağıtmayı ertelemelidir. Ya da risk alınıp bu durum ortadan kaldırılmalıdır. Eğer bu duruma müdahale edilmemesi halinde daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilir.

Artık herkes elini taşın altına koymalı…!

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem