17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sağlık yatırımları önemli

Hayrullah Demiray

28 Ocak 2014 tarihli yazısı

Ak Parti iktidarının bana göre en önemli hizmetlerinden bir tanesi sağlık alanında yaptığı yatırımlar ve buna bağlı olarak hayata geçen tesislerdir.

Ne olursa olsun, sağlık alanında devrim niteliğinde yapılan bu yatırımların görülmesi gerektiği kanısındayım…

Nitekim bu dönem hem devlet, hem de özel sektör gerçekten de ciddi anlamda yatırımlar gerçekleştirdi. Bu yatırımlarla birlikte önemli bir ihtiyacımızda giderilmiş oldu.

Zaman zaman bazı sorunlar yaşansa da sağlık alanında atılan önemli adımları da görmezlikten gelmemek gerekiyor diye düşünüyorum.

Elbette devletin ana görevlerinden bir tanesi de; her alanda olduğu gibi sağlık alanında da halkına en iyi hizmeti vermek, bu konuda fırsat eşitliğinden herkesin yararlanmasını sağlamaktır.
Bu konu, devleti idare eden hükümetlerin en başlıca görevlerinden bir tanesidir.

Hatırlayacağınız gibi yıllar önce hastaneler vatandaş için çilehane haline gelmişti. Özel hastanelerin ise önünden geçemezdik. Fakat gelinen noktaya baktığımızda özel hastanelere de sanki devlet hastanesiymiş gibi vatandaşına aynı hizmeti vermeye başladı.

Teknolojik anlamda baktığımızda bazen özel hastanelerde olamayan bazı cihaz ve teşhis araçlarını devlet hastanelerinde ve hatta üniversite hastanesinde de görmeye başladık.
Elbette bugüne gelene kadar birçok sıkıntılar yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Bunu da görmezden gelemeyiz.

Ama birde diğer yönden baktığımızda yaşanan aksaklık ve eksikliklerin birçoğunun da insan merkezli olduğunu söyleyebiliriz.

Yani oluşan aksaklıkların bazılarının eskisi gibi imkânsızlıktan değil de insan merkezli olması da sağlıkta atılan adımlar kadar insan yetiştirmenin de ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz.

Mutlaka hem sağlık personeli hem de halk olarak bilinçli bir toplumda olmamız gerektiği düşüncesindeyim.

Nitekim sağlık alanında atılan bunca adıma rağmen hastanelerde doktorlara ve sağlık personeline karşı yapılan saldırıları da şiddetle kınamak istiyorum.

Bu konuda da bana göre bir düzenlemeye gidilmelidir.

Dün ilimizde yapılan ve sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı toplantıyı bende bizzat takip ettim.

Sayın bakanın konuşmasını dinlerken; kentimize sağlık alanında önemli hizmetlerin ve yatırımların devam edeceği sinyalini almaktan da doğrusu halkımız adına mutlu olduğumu söylemek isterim.

Nitekim birçok ilçemizde önemli ihtiyaç olan devlet hastanelerinin bitirildiğini ve önümüzdeki günlerde bu tesislerin açılışı olacağını da Sayın Valimiz Ercan Topaca müjdeledi.


Sayın bakan, Türkiye’nin sağlık turizmi konusunda önemli adımlar attığını ama maalesef şuanda istenildiği katkıyı ülkeye sağlamadığını yapılan çalışmalarla önümüzdeki süreçte ülkeye ekonomik olarak katkı sağlayacağını vurgulaması, doğrusu bizleri de ümitlendirdi.

Toplantının yapıldığı Başiskele TheNESS Otel’in hemen yanı başında da önemli bir sağlık tesisinin yükseliyor olması, hem Başiskele’ye hem de Kocaeli’de yapılacak diğer sağlık kuruluşlarının atılımları ile de önemli katkılar sağlayacağını vurgulamak isterim.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem