19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti adayları doğru tercih (2)

Hayrullah Demiray

25 Ocak 2014 tarihli yazısı

Dünkü yazıma devam etmek istiyorum. Ak Parti’de birçok yerde aday değişmesinin bazı yerler haricinde bende olumlu karşıladığımı söylemiştim. Bununla ilgili dünkü yazımda birkaç ilçe ile ilgili düşüncelerimi paylaştım.

 

Bu günde yine o yazının devamı olarak diğer ilçeleri de tahlil etmeye devam ediyorum.

Ak Parti’nin en sıkıntılı ilçelerinden bir tanesi de Kandıraydı. Uzun süreden beri Kandıra’daki gelişmeleri takip eden birisi olarak; Cengiz Kan belki insan olarak iyi biri ama belediye başkanlığı konusunda sürekli olarak kendi partisinden insanlarla bile kavgalıydı. Bunlarla birlikte belediyede oluşan bazı olumsuzluklardan sonra Ak Parti’nin aynı makamda bırakması çok da doğru olmayacaktı. Ve öyle de oldu.

 

Kandıra’da genç bir isim olan Ünal Köken’nin aday olarak gösterilmesini belki birçok kişi beklemiyordu. Doğrusu bende son haftaya kadar farklı biri olacağını düşünüyordum.

Ama son bir hafta içinde ibrenin en genç aday olarak Ünal Köken’e döneceğini doğrusu sohbetlerimizde dile getirmiştim.

 

Elbette diğer aday adayı arkadaşlarda mutlaka iyi insanlardır ama Ak Parti’nin burada yaptığı tercihe sanrım herkes saygı duymalı…

 

Mevcut başkan olan ve yeniden aday gösterilmeyen Cengiz Kan’ın ise yeni başkan adayı Köken’in yanında olmasının kendisine artı olarak yansıyacağını düşünüyorum. Sonuçta siyaset uzun soluklu bir maraton…

 

Ak Parti Kandıra’dan sonra Derince’de de sıkıntılı günler yaşadı. Her ne kadar Aziz Alemdar’ın yeniden aday olacağı son dönemlerde fazlasıyla konuşulsa da beklenen olmadı. Burada da bir revizyon yapıldı. Böyle bir değişimim yaşanacağını bekliyordum. Hatta benim ilk adayım Ali Haydar Bulut’tu. Bunda da yanılmadım.

 

Eski başkanın yeniden aday gösterilmesi belki bir bakıma Derince’nin kaderini belirledi. Çünkü halkta karşılığı olan bir isim. Bu konuda tecrübeli aday olması bence yerinde bir değişim.

Yine sıkıntılı ilçelerden biri olan Dilovası’nda beklenen oldu. Yani Ak Parti buradaki değişimi de çok isabetli yaptı. Buranın kaderi Kandıra ile aynı sanki. Çünkü Yaman’da teşkilatı ile iyi uyum yakalayamadı ve küskünlükleri önleyemedi. Partisi kadar kendisine de zarar verdi.

Nitekim partisi de burada adayı değiştirerek seçimi riske atmak istemedi.

 

Ama burada diğer yerlerden farklı bir durum var. Buranın adayı genel merkezin sürprizi oldu. Bu tabi benim görüşüm. Son birkaç güne kadar burada da farklı isimler zikrediliyordu ama son anda yeni aday olan Ali Toltar gösterildi.

 

Aslında Ak Parti’de uzun yıllardır siyaset yapan ve daha öncede aday olan bir isim Toltar…

işte bu yönüyle bakıldığında bana göre; tecrübeli bir isim ve Ak Parti’ye Dilovası’nda fazlasıyla katkı sağlayacaktır.

 

Mutlaka diğer aday adaylarının bazıları kendilerinin bu işi daha iyi yapabileceklerini düşünüyor olabilirler. Lakin rakip partilere ve adaylarına bakıldığında da bu tercihler her üç ilçe için de isabetli bir karar olduğunu görmekteyiz.

 

Ak Parti içerisin de her ne kadar bazı kişiler bu isimlere muhalefet etse de bu adaylar yeniden kazanılmasında önemli rol oynayacaktır.

İşte bu yeni adayların sorumluluğu ve omuzlarına aldığı yük bence 2009 seçimlerinden de fazla...

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem