20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti adayları doğru tercih (1)

Hayrullah Demiray

24 Ocak 2014 tarihli yazısı

Ak Parti’de adaylar belirlendi.

Şimdi asıl soru Ak Parti içerisinde kimin ne yapacağı?

Adaylık sürecinde herkes bir şekilde kendisini ifade etmek için diğer adayları ve mevcut başkanları yıpratma yarışına girdi. Bazıları da sessiz sedasız çalışmalarını sürdürüyor...

İşte bir örnek; Başiskele’de onca karalama kampanyasına rağmen Başkan Hüseyin Ayaz ciddi bir olgunluk göstererek dik durmayı başardı. Ve partisi bu anlamda Hüseyin Ayaz’a ne kadar güvendiğini yeniden aday yaparak gösterdi. Yani deyim yerindeyse ödüllendirdi.

 

Başiskele’de teşkilat Hüseyin Ayaz’ın arkasında… Ama asıl merak konusu; partiye sonradan dahil olan yada parti içerisinde muhalefetini devam ettiren bir grubun ne yapacağı ve nasıl bir yol takip edeceğiydi…

 

Bana göre Başiskele’de Saadet Partisi faktörü de elbette göz ardı edilmemeli

Çünkü ilçe teşkilatı içindeki azınlık denecek kadar az olan muhalefet açıktan olmasa da gizliden gizliye mutlaka SP adayı ile dirsek teması içinde olacaktır!

Şimdilik bu bir duyumdan öte…

 

Ama bu şekilde konuşmalar başlamış bile.

Onun için Başiskele’deki durum güllük gülistanlık değil. Elbette seçimin rahat kazanılacağı bir yer…

Ama yine de çok çalışmak gerekecek!

 

 

Diğer yandan Ak Parti’nin belki de en rahat ilçelerinden bir de Gölcük. Baştan beri adayını değiştirmeyeceği konusunda herkesin üzerinde uzlaştığı tek isim Mehmet Ellibeş.

Şayet burada da aday noktasında bir kriz çıkarsa ki çıkmaz… Ama mutlaka üstesinden gelinecektir.

Ama şu unutmamalıdır. CHP’nin Gölcük adayı güçlü bir isim. Öyle küçümsenecek biri değil. O yüzden Ak Parti buraya da dikkat etmeli ayrı bir önem vermelidir.

Öte yandan bir başka yerinde karar ise Karamürsel için geçerli. Mevcut başkan İsmail Yıldırım’ı değiştirmemekle doğru bir karar verdi.

 

Zaman zaman bu konuda birkaç kez dile getirdiğim gibi

Yıldırım Karamürsel halkının sevdiği bir isim. Hatırlayacağınız gibi önceki seçimlerde Ak Parti’nin gücüne rağmen burada başka bir partinin bayrağı altında seçimi kazandı.

Ak Parti’nin tek kaybettiği ilçeydi. Ama başkan Yıldırım ilçeye daha iyi hizmet gelmesi adına mevcut partisinden ayrılarak, Ak Parti saflarında yerini aldı.

 

Bu zamana kadar uyum içinde çalıştı. Bazı kesimlerin sert muhalefetine rağmen, aday gösterilmesinde sanırım genel başkan yardımcısı Süleyman Soylu’nun da etkisi olduğunu düşünenlerdenim.

 

Ak Parti’nin bu üç isimden vazgeçmemesi elbette bazılarının işine gelmeyebilir. Ama Ak Parti’nin daha ileriki noktalara taşınması konusunda önemli bir adımdı, hatta en doğru adımın bu olduğunu söyleyebilirim.

 

Mutlaka diğer aday adayları bu işi yapabilecek kapasitede olduklarını düşünmüşlerdir.

Şimdi bu üç ilçede adayların değişmemesi, aynı başkanlarla yola devam etmesinin çok isabetli bir karar olduğunu sanırım sizlerde anlamışsınızdır.

İç ve dış tüm muhalefete rağmen bu isimin seçimleri tekrar kazanmalarında önemli rol oynayacağı kanısındayım.

 

Elbette bu süreçte bu başkanların üzerine bir kez daha yük binmiş ve omuzlarındaki yükün ağırlığı daha da artmıştır.

Nitekim bundan sonra da bir bahaneleri olamayacaktır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi