18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Öz’ün yaptıklarına ses çıkarmayanlar!

Hayrullah Demiray

08 Ocak 2014 tarihli yazısı

17 Aralık’ta hayatımıza yeni bir terim girmiş oldu.

Ve birilerine göre; ‘büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu’ adı verildi ve ardında hemen birileri birilerini yargıladı. Cezasını kesti ve 24 saat geçmeden suçlu buldu. Ve mahkûmiyet kararı bile çoktan verilmişti.

 

Adeta birileri sanki uzaktan kumandalı bir şekilde her şeyi planlanmış, programlamış ve bunları tek tek uygulamaya almıştı.

 

Ardından sokakta herkes adeta bir birinden nefret edercesine bir birine düşürülmeye çalışılmıştı. Bakanlar istifa etmiş, kimileri de bu ülkenin Başbakanına ihanet edercesine aldıkları talimatı uygulamış, bazıları da olması gerekeni yapmış ve olanların mutlaka bir karşılığı olacak deyip izlemeye başlamıştı.

 

Nitekim o günlerde bir kişi gündeme geldi. O da daha önce birçok davanın başlangıcını da gerçekleştiren İstanbul’da avcı Zekeriya Öz’ün ta kendisiydi…

 

İşte önceki gün bu savcı ile ilgili oldukça farklı bir iddia ortaya atıldı…

Bir anlamda o operasyonda gözaltına alınıp serbest bırakılanlardan bir tanesi olan ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu’da bu konuyu doğruladı. Savcının yapmış olduğu tatilin bedelini kendilerinin ödediğini açıkladığı sözleri ise kulaktan kulağa dolaşmaya başladı…

 

Daha öncede aynı savcının belediyelerde iş takip ettiği gündeme gelmiş, onu da bir anlamda savcının kendide doğrulamış hatta ‘uygunsuz bir şey istemedim’ diye kendini savunmuştu.

Şimdi merak diyorum?

 

Kendi işi olmayan bir iş için bir savcı belediye ye neden gider…

Diye sormak gerekmez mi?

 

İşte bütün bunlar cevaplanması gereken sorulardır. Diğer yandan da birileri hemen bazılarını suçlu ilan ederken linç kampanyası başlatırken, bu konuda seslerinin çıkmaması manidar değilmidir…

Bu ve benzeri konularda mangalda kül bırakmayan ve adaletten dem vuranlar sıra kendi mantıklarındaki insanlar söz konusu olunca, sus pus olmalarını da doğrusu anlamış değilim.

Nitekim bu süreçte bir yandan da Cemaat hamisi kesilenlere de ve cemaatin savunuculuğunu yapanlarda sormak gerekmez mi?

 

Daha düne kadar siz değimliydiniz bu insanları tehlikeli ilan eden?

Hatta bu hareketin toplumda ayrışmaya sebep olduğunu söyleyen…?

Ve devletin her kademesinde olmalarından rahatsız olan sizler değimliydiniz?

Hatta bu grubun yayın organları, daha düne kadar Ak Parti Hükümetini yere göğe sığdıramıyordu.

Şimdi aynı anda bütün Cemaat medyasında dizilere kadar bu iş indirgenerek ağızlarından adeta salyalar akıtarak, birden bire düşman kesilmeleri…?

 

Şimdi baktığınız zaman o günlerde adeta savaş ilan eden cemaatse bu günlerde ne oldu da birden bire U dönüşü yaparak hükümetle uzlaşmak istediklerini ifade ederken birileri de adeta bu ateşe benzin taşımakta…

 

İşte bu yapılanlara baktığımızda o günlerde ‘memlekette yolsuzluk var’ diyenlerin, aynı durum bir savcı ile ilgili olduğunda neden kimsenin sesi çıkmıyor?

Bu gerçekten de vahim bir durum değil mi?

Hakkı ile görev ve sorumluluğunu bilen ve gerçekten de adalet dağıtmak için canla, başla, dürüstçe çalışan hakim ve savcılarımıza haksızlık değimlidir bu yapılanlar...

İşte 17 Aralık tarihinde adeta hazine bulmuşçasına kıyamet koparanların, bu olaylarda sesinin çıkmaması ise biraz manidar olsa gerek.

 

İşte yapılan bütün bu kara propagandanın aslında neden yapıldığı da gün yüzüne çıkmaya başlamış olması da bir taraftan sevindirici. Nitekim herkesin gerçek yüzü ortay çıkmış olacak.

Yapılan yolsuzluk varsa ortaya çıksın, ama diğer yandan da evde ‘hırsız var’ deyip de evden herkesin uzaklaşmasını fırsat bilen bir başka hırsızın, aslında evi temelden götürmesine de seyirci kalacak değiliz her halde...

Saygılarımla….

.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem