18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Eski günleri yâd ettik

Hayrullah Demiray

06 Ocak 2014 tarihli yazısı

Bugünkü yazımı siyasetten ve ülke gündeminden uzak bir şekilde yazmak istiyorum.

Yıllar önce, hayatımızın belki de en güzel günlerini yaşadığımız, 6 yıl boyunca aynı ortamın havasını soluduğumuz arkadaşlarımızla bir araya geldik.
Bazen çocukça nedenlerle kavga ettiğimiz, ama yediğimiz içtiğimizin ayrı gitmediği bizler, en güzel anılarımızın yaşandığı yer olan bir kurumda aynı mekanı paylaştık. Ve ben bu zaman dilimini buradan sizlerle paylaşmak istedim.
İzmit İmam Hatip Lisesi Mezunları olarak bir araya geldiğimiz buluşmada bir nedenden dolayı çok mutlu oldum. İzmit İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bir çoğu bugün ülkenin idaresinde önemli noktalarda insanlar olmasından dolayı bir kez daha mutluluk duydum.
Bugün bu okuldan mezun olanlardan bir tanesi de Sayın Bilişim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Fikri Işık. Sayı Işık, bizden hayli önce mezun olmuş okulumuzdan.
1995 yılında bir arada olduğumuz arkadaşlarımızla yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık. Hem o güzel günleri yad ettik, hem de bundan sonra sık sık bir araya gelme kararı aldık.
Ben kendi adıma söyleyeyim, uzun zamandır bu kadar neşeli bir ortamda bulunmamıştım. Oraya gelen ve bu işi organize eden arkadaşlarımın hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek isterim.
Zira bu tür organizasyonlar gerçekten de önemli.
Çünkü günümüzde, insanların sadece menfaatlerini önemsediği, dostluğun arkadaşlığın esamisinin bile okunmadığı bir dönemde, insanlar birbirlerini sadece Allah için sevmeleri nedeniyle bir araya geliyorsa, bence bu çok önemli bir şeydir.
Toplantıya katılanların büyük bir bölümü şu an Kocaeli’de bulunmuyor. Birbirlerinden hiçbir beklentisi olmadan, birisi Marmaris’ten birisi Ankara’dan İstanbul’dan ve değişik yerlerden gelip orada eski dostlarıyla buluşuyor. Bence bu son derece önemli.
Hayatımızın belki de en güzel günlerinin geçtiği o günleri yad ederken uzun süredir böyle stres atmamıştım ve bu güzel camianın içerisinde olmaktan bir kez daha mutlu oldum.
O günden bugüne ardan geçen onca zaman rağmen gerçekten de bazı şeyler değişmiş ama değişmeyen tek şey dostluk ve arkadaşlıklar.
İnsanların birbirlerinden bir beklentisinin olmadığı, tamamen hayata kendilerini hazırladığı, sadece haylazlık düşündüğü günlerde belki de bizler de aynı şeylere meyletmemek için bir sürü mücadele verdik.
O günlerde bizlere “İmam Hatip’te okuyorsunuz da ne olacaksınız. En fazla imam olursunuz” derken, bizler sadece “Herkesin bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı var” demiştik. Ama bugün gelinen noktada herkes ayrı kulvarlarda çok önemli hizmetler veriyor.
Aramızda turizm sektöründe faaliyet gösteren de var, öğretim üyesi olan da, polis olan da var, müteahhitlik yapan da. Bunun yanı sıra, işçi olarak hayatını sürdüren dostlarımız da var.
Hatta ve hatta, imamlık hizmetini ifa eden arkadaşlarımız da var.
Nitekim o camia içerisinden çıkan insanlar bugün kimseye ayrım yapmadan, herkese sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşım göstermekte, ama kendi öz değerlerini de unutmamaktadır.
Bana göre asıl olan da budur ve orada olan arkadaşlarımda bu enerjiyi, ülke için bir şeyler yapmak adına her şeylerini feda edebileceklerini görmekten de oldukça mutlu oldum.
Ve tekrar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem