18 Temmuz 2019 Perşembe
Melek Engin Aktemur

Melek Engin Aktemur

aktemurmelek@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gelin Canlar Bir Olalım

Melek Engin Aktemur

05 Ocak 2014 tarihli yazısı

Ülkemizin zor günler yaşadığı şu günlerde herkesin itidale ihtiyacı var. Kara bulutların semalarda dolaştığı rüzgarın sert estiği günümüzde, duruşumuzu ve kimliğimizi unutmadan, tavrımızı korumak durumundayız.

 

Basın ve yayın organlarında yapılan her habere ve söylemlere itibar etmemek gerekiyor.Çünkü yoğun bir bilgi kirliliği yaşanmakta.Hepimiz aklı selim olarak düşünmeli ve bu doğrultuda hareket etmeliyiz. Duyumlara ve söylemlere itibar etmeksizin bilahare araştırarak, biraz da kafa yorarak işin doğrusunu bulmak hiçte zor değil.

 

Vatan ve milletini seven her birey geçmişini tarihini, ecdadını tanımak ve bilmek zorundadır. Geçmişini bilmeyenin geleceği de olamaz.


Şanlı tarihimizin altın sayfalarını okuyan herkes şunu bilir ki; Müslüman Türk milletinin ilerlemesi,dünya çapında söz sahibi olması, dış güçleri her zaman rahatsız etmiştir.Bu durum devam etmekte ve kirli oyunlarını hiç bıkmadan usanmadan oynamayı sürdürmektedirler.Üstelik bu işi yine içimizden birilerini kullanarak yapmaları çok düşündürücü.


Şer odakları ülke ve milletimiz üzerine kurduğu bu kirli oyunları yine hep beraber aşacağımıza inanıyorum.Ortalığa saçılan fitne ve nifak tohumlarının yerine huzuru,kardeşliği ve barışı getirelim.İnşallah .Bendeniz siyaset ve politikadan anlayan biri değilim.Bu tür konularda yazmayı ve konuşmayı ve yazmayı da uygun görmedim kendime. Ama söz konusu vatanım ve milletimse benimde söyleyeceklerim vardı ve sizlerle paylaşmayı istedim.Sürç i lisan ettimse affola.
Birlik ve beraberliğimize ihtiyacımız olduğu şu günleri de milletimiz yine aşacak ve yoluna devam edecektir.Bu inanç ve duygu birlikteliğinde zaafa uğratmak isteyenler hüsrana uğrayacak ve bir kez daha Müslüman Türkiye’yi dize getiremeyeceklerini anlayacaktır.Sağduyu sahibi olan her vatansever şunu çok iyi bilir, tefrika ve hizipleşme, bölünmeyi beraberinde getirerek birlik ve diriğimizi sekteye uğratır.


Merhum Mehmet Akif in dizeleri ile devam edelim;
Dinle! Peygamberi zianın sözünü,
Ayrılık hissi nasıl girdi sizin beyninize?
Fikri kavmiyetçiliği, şeytan mı soktu zihninize?
Toplumlar milli manevi değerlerini yitirmeye başladığında enaniyeti ve hodgamlık baş gösterir.Yaradanın buyruğuna değil,nefsi istek ve arzularına uyarak hem kişiliğine hem de topluma zarar verecek duruma gelir.Dünya menfaati, makam ve mevkii hırs ve tamah zillete düçar eden etkenlerdendir.Dünyada ve ukbada rahatlık,huzur isteyen her fert bu ilahi düsturlara uymak ve uygulamak durumundadır.


Şahsi menfaatler değil millet ve devletin menfaati için çalışan gayret edenlerin yolu açık olsun.Bizlere de doğruyu görebilmeyi ve feraset sahibi olmayı nasip etsin yaradan. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem