23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karaosmanoğlu ile hoş sohbet

Hayrullah Demiray

30 Aralık 2013 tarihli yazısı

Ak Parti’de artık ‘ağabey’ konumunda olan bir isim

O da; İbrahim Karaosmanoğlu…
Seversiniz sevmezsiniz ama beyefendi bir insan. Babacan tavırlarıyla bilinen bir isim. İşte oda bundan dolayı partisinde bu dönemde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bir kez daha aday gösterildi.

Nitekim çok eskiye dayanan ve Kocaeli’de Yuvacık Belediye Başkanlığı döneminden beri tanıdığım bir isim. Zaman zaman belediye de yapılan yanlışlara karşı yapıcı eleştiriler yaptığım ama şahsiyetine diyecek bir şeyin olmadığı, gerçekten de bu konuda Kocaeli siyasetinde de önemli bir büyük.

Ne kadar tanısak da, sürekli olarak bir araya gelme şansımız pek olmuyor.

 

Bazı organizasyonlarda karşılaşıp selamlaşmanın dışında birkaç kez de röportaj yapma imkânımız oldu. Ama bu seferde sadece sohbet edelim diye hafta sonu bir araya geldiğimiz Başkan Karaosmanoğlu ile samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

Bu buluşmadan gerçekten de çok keyif aldım. Biraz siyaset, biraz medyadan konuştuk. Dolayısıyla medya da yapıcı eleştirilerin yapılması gerektiğini, lakin bazılarının direk olarak partiyi ya da şahıslarını hedef alarak yadırgadığını ve bu konuda bizlerin göstermiş olduğu duyarlı yayınlardan dolayı da takdir ettiğini söyledi.

 

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu gördüğüm kadarıyla bundan sonra yaptıkları hizmetlere daha da güzellerini ekleyerek devam edecek.

Karaosmanoğlu, yanlış yapan kim olursa olsun asla buna fırsat vermeyeceklerini ve bu işin yarını olduğunu da unutmuyor.

Elbette siyasette bu noktalara gelmiş bir isim olan Karaosmanoğlu, konuşurken de, hareket ederken de dikkatli olması gerektiğini biliyor. Aynı zamanda kötü ve art niyetli insanlar karşısında gerektiği şekilde cevap vereceğini bilen, kendinden emin bir kişi vardı karşımızda.

O, yaşına rağmen hala dimdik ayakta duran ve her gün daha fazla çalışmayı kendine şiar edinmiş başkan…


Bazen, eleştirilen o yürüyüşlere de devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Nitekim artık 62 yaşında bir insanın bu kadar zinde olmasının bana göre tek nedeni, o yaptığı yürüyüşlerdir.

Konuşmamızda Başkan bana da takılmayı ihmal etmedi…
Sayın Karaosmanoğlu’da diğer siyasiler gibi benim kilo aldığıma takmış durumda…
Şu bir gerçek bizde olanlar gibi stresli bir işle uğraşıyoruz.

Dolayısıyla bundan sonra demek ki yürüyüşlere iştirak etmemiz gerekecek.

Siyasete dair ve bazı kişilerin parti içerisinde yaptıklarını da doğru bulmadığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, her hangi bir şekilde birilerinin bölgesel ya da il milliyetçiliği yapma gayretinde olanlara da fırsat vermeyeceğini söyledi. Hatta bu şekilde bir düşünceye sahip olan insanlarla yan yana bile durmak istemediğini de vurguladı.
Bence bu çok önemli ifadeler.


Nitekim zaman zaman İbrahim Karaosmanoğlu’nun adının da kullanılarak ‘vay şunu şunun için istemiyor’ diye ortalıkta söz dolaştıranların, sadece kendi düşüncelerini başkana mal etmek istediklerini anlamamıza yetiyor da artıyor bile.

Aslında bu hoş ve samimi bir sohbetti…
Bu konuda yazı da yazmayı düşünmüyordum. Ama bunu gerçekten de önemsiyorum. Çünkü bazı kişilerin bu konuda yanlış yerlerde, yanlış şeyler konuştuğuna şahit olduğum için bu yazıyı paylaşma gereği duydum.

 

Kimsenin Ak Parti içerisine nifak sokmasına müsaade etmeyeceklerini ve dimdik ayakta durmaları gerektiğini ve başbakanın sonuna kadar arkasında durulması gerektiğinin de altını çizdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem