22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hedef acaba başka mı?

Hayrullah Demiray

26 Aralık 2013 tarihli yazısı

Tarihi olaylar aklımızda ciddi yer ediyor. Özellikle son günlerde de durum böyle oldu. İşte birde 17 Aralık operasyonumuz oldu, hem de nur topu gibi ...!

Yani ülkemiz uzun bir süre bu operasyonla oyalanıp duracak gibi…

Bu konuda herkes bir şeyler yazıyor. Bende bir şeyler yazmaya gayret ediyorum.

Ama tatbiki sırf yazmak olsun diye değil, ölçüp biçip ona göre yazıyorum.

Elbette bu yazılan çizilenlerinde yapılanlar gibi mahşeri Kübra’da bir hesabı var. Bunun bilinci ile yazımı kaleme alıyorum. Bu nedenle hesabını verebileceğimiz bir şekilde olaylara yaklaşım göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

 

Deyim yerindeyse bazıları hariçten gazel okuyor. Lakin hem Ak Parti’nin içerisini hem de hizmet hareketinin yaptıklarını değerlendirerek, neler olduğunu ve neler olabileceğini az çok öngörüyoruz.

Bu olaylarda herkes ekranlarda yayınlananları kendi açısından değerlendiriyor ve kendine lazım olan konuşmaları, söylemleri alıp diğerini bırakıyor.

Onun için tam da burada kendimden bir örnek vermek istedim. Bir televizyon programında Halk Bankası Genel Müdürü ile alakalı birkaç bilgiyi ilk defa öğrendim.

Bilindiği üzere 17 Aralık operasyonunda Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan gözaltına alınmış, dolayısı ile tutuklanmıştı.

 

Elbette suçlu olup olmadığına mahkeme karar verecek. Birde halkın gönlünde vicdanında suçlu olup olmadığı gibi bir hassas nokta var. Gerek Aslan kendi ifadesinde gerekse avukatları aracılığı ile verdiği ifadelerinde; 4 isme işaret ederek, bu isimlerin bilgisine başvurulmasını istemişti.

İşte bu 4 isimden birisi Osmancık Belediye Başkanıydı. Televizyonda gerçekleşen açıklamada Süleyman Aslan’ın Çorum Osmancık İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu ve dolayısıyla burada güzel bir okul, yanında bir spor merkezi ve birde caminin olduğu oldukça güzel bir eğitim yuvası yapmak istediklerini ve dolayısıyla bu konuda bağış yapacak insanların olduğunu bildiğini beyan etti.

Hatta öyle ki projenin ön taslağı bile kamuoyuyla paylaşıldı. Bazı ulusal gazetelerde bu konuyu gündeme getirmişti. Tam buradan hareketle şimdi her şeyi televizyondan gördüğü ile amel edenlere sormak lazım.

 

Peki, ekranlara farklı yansıyanlara neden bakmıyorsunuz?

 

Enteresan zamanlardan geçiyoruz. Geçmişte İmam Hatiplerin kapatılması konusunda ağızlarını bıçak açmayanlar, bugün birileri ile kol kola giriyorlar. Geçmişte kol kola yürüyenlerin aynı kıbleye dönen insanların ise, bir anda nasıl olurda birbirleri ile yan yana dahi gelemeyecek şekilde karşılıklı söz düellolarında bulunmasını hayretler içinde takip ediyoruz. Elbette bir şey söylemek gerekiyorsa; şunu belirtmeliyiz.

 

Bu Memlekette yıllarca üvey evlat muamelesi görmüş insanların son yıllarda öz evlat durumuna geçmesini kesinlikle birilerinin hazmedemediği bariz bir şekilde ortada. Bu yaşananlar sadece bunlarla da sınırlı değil. Birileri din hizmetlerinin kendi tekelinde olmasını istiyor.

Hükümet ise, din hizmetlerini eşit bir şekilde gerçekleştirmek ve dini cemaatlere eşit mesafede davranmak istiyor.

 

Din hizmetlerini zaten yürüten Diyanet İşleri Başkanlığımız var. Diyanet İşleri Başkanlığımız dışında da birilerinin böyle bir işi üstlenmesine gerek olmadığını görüyoruz. Hükümette bunu uygulamaya çalışıyor, işte olan biten bundan ibaret.

 

Ama gelin görün ki; benimde her zaman mensubu olmaktan gurur duyduğum İmam Hatiplerin yeniden yıldızının parlaması birilerini rahatsız etmiş olmalı ki, birileri böyle bir operasyonun içinde yer alma gereği duydular…

 

Elbette bu konuda kimseyi yargılamak haddimize değil! Biz ‘beddua’ değil, ‘inşallah’ duası edenlerden olalım. Rabbim herkese dilediğini versin ve Allah görmeyen gözleri açsın.

 

Dua ile…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi