26 Nisan 2019 Cuma
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Şevki Yılmaz ile hoş sohbet

Hayrullah Demiray

17 Aralık 2013 tarihli yazısı

Şevki Yılmaz adını çocukluğumuzdan beri bilirim.

Bugüne kadar da hep gündemde olan bir isimdi. Ama yaklaşık iki yıldır Kocaeli’de siyasi arenada birileri nedense ismini, nüfuzunu hatta kendisini küçük düşürmek için adeta çaba sarf ediyor.

Bizde geçtiğimiz günlerde Başiskele siyasetinde biraz hızlı gelişmeler yaşandı ve bir kısım insanlar Başiskele’de siyasette Şevki Yılmaz ismini karıştırdı.

Ve kendilerini desteklediğini ve hatta daha da ileriye giderek Başiskele’de mevcut başkanın değişmesi ile ilgili çalışmalar yaptığı yalanını ortalığa yaymaya çalıştı.

İlimizdeki bir gazete ile de hali hazırda bir davası olduğunu biliyoruz.
İşte bütün bu yaşananların ne olduğunu bizzat Sayın Şevki Yılmaz’a sormak ve doğru habercilik gereği bütün bu yaşananları bizzat kendi ağzından duymak istedik.
Bu talebimize oldukça sıcak ve samimi bir şekilde cevap verdi, bizleri evinde ağırladı. Bizde merak edilen her şeyi kendisine sorduk. Sayın Şevki Yılmaz’da samimiyetle cevapladı.

Aslında söyledikleri çok anlamlıydı.
Yıllar yılı bu arenada mücadele etmiş bir isim, doğrusu bizlerde zaman zaman sohbetlerini dinledik.

Bugünlerde kendisi, siyasetten uzak olduğunu ve sadece ilimle meşgul olduğunu, kurdukları vakıf sayesinde eğitim konusunda önemli mesafeler kat ettiğini ve deyim yerindeyse siyaseti üç talakla boşadığını ifade etti.

Ancak bir vatandaş olarak mutlaka siyasi görüşünün olduğunu ve bu konuda da bir şey sorulduğu zaman cevap verdiğini açık yüreklilikle söyledi.

Samimi olmak gerekirse ben bu sohbetten oldukça keyif aldım. Buradan bizleri içtenlikle evinde ağırlayıp merak edilen tüm sorulara samimi bir şekilde cevap verdiği içinde kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Şuan da verdiği eğitimler ile gençlerin yetişmesin de çok önemli bir rolü var.

Zira bu konuda tüm hayatını bu işe adadığı için hizmetleriyle de halkın gönlünde taht kuran bir isim.
Ama siyasetçilerinde torpile falan ihtiyacı olmadığını ifade etti.
Ve anketlerden çıkmayan, ya da halkın teveccühünü kazanmayan kişilerin doğrusu siyasi arenada torpille de bir yere gelemeyeceğini sözlerine ekledi.
Eski siyasetçi ve aynı zamanda ilim adamının ağzından bunları duymak, benim için çok önemliydi.

Bazı kişilerin kendi ismini kullanarak bir şeyler yapamaya çalışmasını da doğru bulmadığını söyledi. Ayrıca insanların arasına fitne fesat sokmaya çalışan ve bunların içerisine kendisini de çekmeye çalışanlara ise oldukça sert çıktı.
Sayın Yılmaz, ‘ Bizim deyim yerindeyse böyle ayak oyunlarıyla işimiz olmaz’ diyerek bu dedikodulara da son noktayı koydu.
Ve ekledi;
“Şayet bir şey söylenecekse, açık seçik söyleriz”

Bunun üzerine ne söylenebilir ki?

Değerli okurlarımız; Buradan bir şey daha duyurmak isterim
Sayın Şevki Yılmaz, bundan sonra kendine has yazı ve yorumlarıyla haftalık olarak gazetemizde yer alacak.
Bunu da yeri gelmişken sizlerle paylaşmak istedim.

Zaten kendisinin siyaset üstü bir kişi olduğunu bizlerde biliyoruz. Bu olup bitenlerle alakasının olmaması da beni sevindirdi.
Çünkü geçmişte bu kadar sohbetler yapan ve birçok insana da önemli katkıları olmuş bir insanın kendi menfaatleri doğrultusunda isminin kullanılmasını açıkçası bende doğru bulmuyorum.
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi