18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başiskele’de Ayaz artık aday

Hayrullah Demiray

14 Aralık 2013 tarihli yazısı

Siyasette bazen ne zaman ne olacağını kestiremezsiniz. Ama bazen de her şey gün gibi ortaya çıkar.

Şimdi izninizle bu konuyu biraz açmak istiyorum.

 

Önceki akşam, Ak Parti Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 21. Danışma Meclisi Toplantısı’ndaki coşku, heyecan ve birlik beraberlik bence görülmeye değerdi.

Toplantı başlamadan, gün içerisinde Başkan Hüseyin Ayaz’ın babaannesi vefat etmişti. Bir kez daha Azize Nineye Allah’tan rahmet, kalanlara da bu vesileyle başsağlığı diliyorum.

 

Gelelim şimdi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na. Toplantıya katılım gerçekten de çok fazlaydı. İlk konuşmayı ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu yaptı ve Ustaoğlu satır aralarında birlik beraberlik mesajları verdi. Teşkilat içinde son günlerde yaşananlara değinerek, yıpratılmak istenen Belediye Başkanı’na sahip çıktı. Ustaoğlu’nun üzerinde durduğu bir diğer konu, bu seçimlerin sadece bir yerel seçim olarak görülmemesi gerektiği oldu.

 

Ardından da Hüseyin Ayaz, kısa bir konuşma yaptı. Oldukça üzgündü başkan Ayaz. Çok da duygusal bir konuşma yaptı. O konuşmanın ardından, salonda alkış fırtınası koptu. Başkan Ayaz, acısını kalbine gömüp, teşkilatına olan saygısı nedeniyle toplantıya katılmıştı. Onun bu jestine teşkilat da sonsuz destek vererek karşılıksız bırakmadı.

 

Siyasetle uğraşıyorsanız eğer, rakiplerinizin olması normal.

Ama bu rekabet Başiskele’de yok.

 

Teşkilatta bunu gördüğü için Ayaz’a sonuna kadar sahip çıkıyor.

Ayaz’ın ardından kürsüye çıkan kadın kolları başkanı Hacer Çakır da son derece cesur bir konuşma yaptı.

 

Çakır, son dönemlerde ortada döndüğü iddia edilen belgelere atufta bulunarak, “Evet bir belge var ama başarı, takdir belgesi” dedi.

Çakır ayrıca gece gündüz çalıştıklarını ve başkan Ayaz’ın sonuna kadar arkasında olduklarını da ifade etti.

 

Daha sonra il başkanı Mahmut Civelek kürsüye çıktı. Civelek, zaman zaman çok eleştirilen ve zaman zaman da saldırıların hedefi olan bir il başkanı.

Civelek, tüm bu olup bitenleri iyi tahlil eden ve olayların üzerine ısrarla giden ve söyleyeceğini de dobra dobra söyleyen bir il başkanı bana göre.

 

Ve gelecekte siyasette önünü kesmek isteyenlere inat yoluna devam ediyor.

Bana sorarsanız aynı şey Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz için de geçerli. Bunu bilen İl Başkanı, her durum ve fırsatta başkanın arkasında sonuna kadar duruyor.

Buraya kadar her şey normal. Benim asıl dikkatimi çeken, Mahmut Civelek’in geçtiğimiz günlerde birkaç kişinin Başiskele Belediyesi ile ilgili dosya diye ortalıkta gezdirdikleri fotokopiler için de söyledikleriydi.

 

Ve hem de bunları söylerken salonda belediye başkanı da yoktu. O belgelere atıfta bulunurken, isim vermeden birilerini deyim yerindeyse yerin dibine soktu çıkardı.

Civelek, bu belgelerde bir şey olmadığını, bunları ortaya çıkaranların partiden farklı beklentilerinin olduğunu ima etti. Civelek, “Hüseyin Ayaz’ın hizmetlerinin devamını diliyorum” derken Başkan Ayaz’ın yoluna devam edeceğinin de sinyalini vermiş oldu.

Bir bakıma daha önce benim de yazdıklarını haklı çıkardı Civelek.

Kamuoyunda Ayaz ve Civelek’in arasının iyi olmadığı yönünde bir söylenti vardı. Böylece bu da yalanlanmış oldu.

 

Civelek, zamanında Başiskele Belediye Başkan aday adayı olduğunu, aday gösterilmeyince sadece birkaç saat canının sıkıldığını, daha sonra çalışmalarına kaldığı yerden devam ettiğini ifade etti.

Daha önce il başkanı Mahmut Civelek’in ben bu kadar sert konuştuğunu görmemiştim.

Nitekim son günlerde yaşanan olaylar belli ki il başkanını kızdırmış. Bana göre de kızmakta haklı. Çünkü fotokopilerle deftere yazılan notlarla bana göre bir kişinin karalanmaya çalışılması ve bir de bunu kendi partisinden birilerinin yapması ve bir de bunu diş etkenlerin itelemesiyle yapılması elbette kabul edilecek bir şey değil.

 

Şahsen, Başiskele’de mevcut başkanın devam etmesinin de önünde bir engel kalmadığını düşünmekteyim.

Bu söylemler hem olan biteni gözler önüne net bir şekilde serdi. Ve bu saatten sonra da artık adayın değişmeyeceğini söylemek zor olmasa gerekir.

Benden söylemesi…

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem