21 Ocak 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tuncer Çiftçi şaklabanını kim durduracak-2

Hayrullah Demiray

11 Aralık 2013 tarihli yazısı

Geçtiğimiz aylarda Tuncer Çiftçi ile ilgili yazmış olduğum yazıma sürekli olarak yorumlar gelmeye devam ediyor.

 

Bahsettiğim isim radyo ve televizyonlarda insanların dini duygularını sömürerek bundan kendisine milyarlarca para kazanan bir şahıs.

 

Böyle tipleri çok iyi bilir ve tanırım mikrofon önünde başka arkasında başka davranırlar. Nereden biliyorsunuz derseniz onu da anlatacağım.

 

Ama öncelikle bu konuda yorum yapan okuyucularımıza bir hatırlatma yapmak isterim. Elbette insanları yargılamak için değil ama bir şeyi bilmelerini isterim yaklaşık altı yaşımda başlayan eğitim-öğretim hayatıma ilk Kuran-ı Kerim’le başladım. Sonra İlkokul ardından da ortaokulu ve liseyi de İmam Hatip’te okudum.

 

İşte bu süre zarfında din ile ilgili hocalarımızdan birçok şey öğrendik mehdiyi de öğrendik peygamber efendimizin hadislerini de.

 

Gerçekten de inancımız gereği bazı konulara zaman zaman girmiyoruz çünkü o konular din adamlarının ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın bünyesinde görev yapan çok değerli isimlerin vazifesidir. Onlar bu konularla ilgili gerekli açıklamalarda da bulunuyor zaten.

 

İl Müftümüzün yazdığı köşe yazılarının Cuma günleri gazetelerde yayınlanmasının maksadı da iş olsun diye değil, insanlarımız doğru bilgileri ehlinden öğrenmesini sağlamak içindir.

 

Bizler olaya sadece bir yayın kuruluşu olmaktan öte; bir görev olarak da bakıyoruz.

Haberlerimiz ve yayınlarımız doğru olmalı ve insanlara fayda da sağlamalı.

 

Onun içinde bu tür konularda bilinçsizce konuşmuyoruz. Benim yaklaşık olarak okuduğum süre en az on beş yıldır. Bu süre zarfında öğrendiklerimle Tuncer Çiftçi’nin söyledikleri arasında çok fark var.

Elbette ki insan dua ile iyileşebilir ama Rabbim isterse. Bir şaklabanın söylediği ile değil marifet onda falan da değil elbette bende bunu biliyorum.

 

Mutlak suretle insanoğlunu ve bütün canlıları yoktan var eden yüce Mevlam’ın gücü her şeye yeter. O’nun gönderdiği ayetleri okuyana da şifa verir. Lakin ilmi yaratan, her şeyi yoktan var eden de O’dur.

 

Bir uçağın gökte uçması, bir geminin denizin üstünde durması ve bir aracın yolda gitmesi her ne varsa bunların hepsi onun izni olmadan olmaz. Bir yaprak dahi kıpırdamaz. Bu kişiyi bir kere dikkatle izleyin ya da dinleyin o zaman ne demek istediğimi anlarsınız.

 

Maksadımız kimseyi karalamak ya da kimsenin ekmeğiyle oynamak değil ama insanları din adına kandıranlara ve dini kendilerine kalkan yapanlara oldum olası karşı olan bir insanım.

Doğru olduğunu bildiğim şeyleri de söylemekten asla vazgeçmem.

 

Din adına konuşma yapması gereken kişiler bu konuda insanlarımızı aydınlatmalılar.

Yıllarca dini yayın yapan radyolar ya da programlar yaptım ve orada çalışan insanların bazılarının da bu tür davranışlar içerisinde olduklarına şahit oldum. Bu insanların gerçek yüzleri daha sonra ortaya çıkmıştır.

 

İşte bu gün bu şahsında insanların dini duygularını sömürerek bir yerlere ulaşmasını hayretler içerisinde izliyoruz.

 

Bu konuda bir önlem alınması gerekir diye düşünüyorum. Ama bu konuda önlem almamanın sorumluluğu da belli makamlarda olan insanlarındır.

 

Biz görevimizi yapalım, doğru bildiklerimizi anlatalım da yarın mahşerde bu yazıya yorum yapan kardeşlerimizle de hesaplaşırız.

 

Yazdıkları bazı yorumları emin olun okuduğumda üzülüyorum. Tüm çareleri tükenmiş insanların tek medet umdukları yer Kuran-ı Kerim’dir. Onun da böyle bir şaklaban tarafından kullanılması beni derinden yaralıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde bir okurumuz, yazıma gönderdiği yorumda elinde bazı olayların görüntüleri olduğunu bunları izlersek fikrimizin değişeceğini iddia etmiş. Bu görüntüleri de izlemek isterim.

Ben kimsenin inancını yargılamıyorum.

 

İnsanların cehaletinden faydalanan bu tip insanlar dün olduğu gibi bugün de var. Ne yazık ki yarın da olacaklardır ama insanların bunlara kanması beni üzüyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu