21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti’deki iç muhalefet!

Hayrullah Demiray

03 Aralık 2013 tarihli yazısı

Son günlerdeki ulusal sorunlardan yerel gündeme bir dönelim isterseniz…

Yerel gündemimizde elbette seçimler 30 Mart 2014 yılında yani tam dört ay sonra yapılacak. Yerel seçimler için çalışmalar tüm partilerde devam ediyor.

Tatbiki iktidar da, muhalefette bütün kozlarını oynuyor.

Ama benim dikkatimi çeken bir başka konu daha var ki;

O da Ak Parti içerisinde aday adayı olan ya da onların çevresindeki insanların yaptıkları…

Konuştukları zamanda mangalda kül bırakmayan, adeta parti içerisindeki diğer adayların ve mevcut belediye başkanlarının yıpranması için uğraşan ve onlar ‘iyi değil bizler çok iyiyiz’ deyip, mevcut yönetimleri yıpratarak bir yerlere gelmeye çalışanların olduğunu görüyoruz.

 

Şimdi bazılarına sorarsanız; İlçelerde bu çalışmalar sonucu birçok adayın değişeceği söyleniyor ve hatta kendilerini şimdiden aday ilan ediyorlar…!

İşte buradan bir şey sormak isterim; Bugüne kadar kendi partisinden birini kötüleyerek, bir yerlere gelebilen siyasetçi gördünüz mü?

 

Şimdi bu süreçte bu şekilde davrananları bence Ak Parti asla aday göstermez. Ne genel merkez böyle bir şeyin altına imza atar, ne Ak Parti İl Yönetimi nede ilçe teşkilatı böyle bir duruma gelen isimleri aday gösterir.

 

Bu konuda en şanslı kişiler bana göre yine mevcut belediye başkanları…

Çünkü onlar hiçbir şekilde bir yerlerde ya da gizli kapılar ardından konuşmamaya özen gösteriyorlar.

Bana göre de en doğrusunu yapıyorlar.

 

Belki de siyasetin içinde bu kadar zaman yoğrulmanın vermiş olduğu bir tecrübenden kaynaklanıyor olabilir.

 

Siyaseti yıllardır takip eden birisi olarak bazı konulardan yanılıp yanılmadığımızı, neyin pirim yapıp yapmadığını az çok tahmin edebiliyorum. Onun içinde siyaset bana göre doğru okunmalıdır…

Ama birilerini karalayarak, sonrada çark ederek bir yere varılmayacağını bilmek gerekir.

 

Şimdi baktığımızda Ak Parti karşısında belki de güçlü bir muhalefet olmamasından dolayı kendi içerisinde bu tür yaklaşımlar oluyor.

 

Ama yine de bugüne kadar susup da şimdi konuşmak, neyin nesi diye insan düşünmeden geçemiyor.

İşte bana göre konuşmak yanlış değil. Ama bu süreçte ve farklı şekiller de konuşmak doğru değil, etik değil diye düşünüyorum.

 

Yoksa elbette birilerini eleştireceğiz de kim olursa olsun haksızlık, hukuksuzluk yapıyorsa, elbette gizli bir şey varsa onu açığa çıkaracağız.

 

Ama bunu yaparken de haksızlık ve hukuksuzluk yapmaya, insanlara gereksiz yere iftira atmamaya da özen göstereceğiz.

 

Bugünlerde Ak Parti içerisinde yaşananlar aslında adayların açıklanmasının geç olmasından kaynaklı bir şey olduğunu kanaatindeyim.

 

Biraz da bu durum böyle olunca herkes buradan kendisine pay çıkarmaya çalışması gayet normal ama bununda bir üslubu ve şekli olmalıdır.

 

Elbette muhalefet yapılacaktır. Sonuçta herkes aynı görüşte olacak diye de bir şey yoktur.

 

Ama görünen o ki; bazıları kendi partisinin değil de, kendi geleceği için bir yerlerle pazarlık eder ve başkalarından medet umar hale gelmesi bence acı ve bir o kadar da vahim durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Tatbiki bütün partilerde bu tür şeyler olmaktadır ve Ak Parti’de şuan Türkiye’nin en güçlü partisi olması dolayısıyla yaşan bunca şeyin tek bir anlamı vardır.

 

Gücü birileri eline geçirmek istiyor. Ama bu çalışmakla olur, yoksa ayak oyunlarıyla bir yere varılmayacağını bazıları bir kez daha anlayacaktır.

 

Nitekim ben ısrarla söylüyorum; Ak Parti’de adaylar noktasında çok fazla bir şey değişmeyecek.
Bekleyin ve görün!

 

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem