18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ak Parti önemli kozlarını sona bırakıyor

Hayrullah Demiray

03 Aralık 2013 tarihli yazısı

Ak Parti beklenen atılımları yaparak, Türkiye genelinde her şeye rağmen istediği başarıyı yakalamak için çok önemli kozlarını oynuyor.

 

Bunlardan bir tanesi hükümette önemli görevlerde bulunan bazı bakanları ve milletvekillerini değişik illerden aday gösteriyor.

 

Dolayısıyla bu hareketinden sonra rakiplerinin kalelerini bile fethetmeyi düşünüyor.

Ak Parti elbette iktidarda olmasından dolayı yıpranmış olması gerekirken, aksine tam tersi bir havayla bu seçime giriyor.

 

Muhalefet Ak Parti’yi iktidardan uzaklaştıramayacağını anladığı için şimdi de son günlerde yaşanan dershaneler üzerinden hükümete yüklenmeye çalışıyor. Bana göre bu olay da tutmayacak.

Nitekim hem Ak Parti’ye gönül vermiş insanlar, hem de cemaate gönül vermiş insanlar bu oyunu bozacaktır.

 

Sonuçta Ak Parti siyasi bir hareket cemaatiyse; Hizmet noktasında önemli işler yapan ve yıllardır hem yurt içinde hem de yurt dışında bu ülkenin tanıtımı noktasında önemli adımlar atan bir topluluk.

Öte yandan bu ülkede diğer cemaat ve topluluklarında olduğunu unutmamak lazım.

Ben her birinin çalışmalarını yakından takip eden birisiyim.

 

Gerçekten de gençlerin yetiştirilmesinde önemli katkıları var. Bunlarında unutulmaması lazım!

Hal böyle olunca diyorum k; Bu tür olayları abartıp sonrada işin içinden çıkılamaz hale getirmeden önce yetkililerin bu konuya bir nokta koyması gerektiği inancındayım.

 

Ak Parti elbette bütün bunların hesabını yapıyordur.

Çünkü bu seçim bütün patiler gibi Ak Parti içinde önemli bir seçim olacaktır. Bana göre bu seçimde Ak Parti, CHP ve MHP’nin sadece yarışacağı gibi bir hava estiriliyor ve bakıyorum da yazan ve çizen kişilerde bunun böyle olacağını söylüyor.

 

Ama ben bunun tam tersini düşünüyorum. Bu seçimde elbette diğer partilerde varlık göstermek için canla başla çalışacaklar. Örneğin bir Saadet Partisi bir Büyük Birlik Partisi de bu yarışa azda olsa dahil olacağı inancındayım.

 

Her ne kadar belki seçimi kazanamayacaklar ama oylarını arttıracakları inancındayım.

Öte yandan BDP’nin doğu ve güney doğuda artık tek başına hareket etme şansının azaldığını ve o bölgede Ak Parti’nin oylarının daha da yükseleceği kanısındayım.

 

CHP’nin kalesi konumumdaki yerlerinde Ak Parti’nin önemli isimlerinin aday olmasıyla bu yerlerde de CHP’nin oy kaybı yaşayacağı aşikâr…

 

Bu güne kadar ilkeli bir politika izleyememesi ve genel başkan faktörünü tam olarak kullanmamasından dolayı CHP’nin seçim sonucunda liderinin değişebileceğini düşünüyorum.

 

Ayrıca; CHP’nin kaybettiği oyların MHP’de birleşebileceğini düşünenlerden bir tanesiyim…

Elbette kararsız seçmen bu seçimde yine seçimin kaderini belirleyecek unsurlardan bir tanesi.

Ammavelakin bu seçimin bir önemi daha var.

 

Ak Parti’nin 2023 hedefine ulaşması için ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması için önemli bir adım olacağı da unutulmamalıdır.

 

Ak Parti kurulmadan önce bu konu üzerinde bir abimizle konuşurken, söylediğim sözü tekrar etmek istiyorum… “Başbakanın ömrü vefa ederse bu ülkenin başına Cumhurbaşkanı olarak geçecek”

Bugün farklı beklentiler içerisinde olan kişiler de şunu bilmeliler…

 

Bu kadar gayret gösteren başbakan bu güne kadar önemli stratejiler geliştirdi. Bu seferde sadece dershane hususunda yapılan onca şeyi heba etmez.

 

Diğer yandan Fethullah Gülen Hoca Efendi de bu yapılanları bir çırpıda silip atmaz.

Buda bu seçimlerin sonucunda anlaşılmış olacaktır.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem