17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Türkiye’de gündem çabuk değişiyor

Hayrullah Demiray

30 Kasım 2013 tarihli yazısı

Türkiye’de gündem ne kadar da çabuk değişiyor gerçekten de anlamak mümkün değil.

Daha birkaç gün öncesine kadar dershanelerle ilgili konuda ortalık toz dumandı. Şimdi de 2004 yılındaki iki satırlık bir yazıyı birileri özellikle abartıyor.

Bu ülkede istedikleri karışıklıkları çıkartamayanlar bu seferde Gülen Cemaati ile Ak Parti arasında savaş çıkararak bundan medet umuyorlar.

 

Şimdi şöyle bir geriye doğru hafızamızı biraz yoklayalım…

28 Şubat sürecinde ve ondan önce yaşananlara bir bakalım; Türkiye’de Dini Cemaat önderleri Ankara’da başbakanlıkta eski Başbakan Rahmetli Erbakan ile bir yemek yediler diye kıyamet koptu ve rahmetli Erbakan hocayı birileri alaşağı etti.

Sonra ne oldu yetmedi bu ülkenin insanları ötekileştirmeye devam edildi. Fişlemeler vesaire sonra ne oldu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları baktılar bu iş böyle olmayacak… Çünkü ülke her geçen gün daha kötüye gidiyor ve bir şeyler yapılmalıydı.

Ve o sırada sırf bir şiir okudu diye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kendisini ceza evinde buldu. Ama yılmadılar ve dava arkadaşları Ak Partiyi kurdu ve ardından da olmayacak denilen bir şeyi gerçekleştirdi, sonrasında da iktidara geldiler.

 

Bu ülkede geçmişte her kesimden insanlar mutlaka bir şeyler yaşamışlardı. Bugün yaşamıyorlar mı?

Elbette yaşıyorlar ve bir anda kimsenin elinde sihirli değnek yoktu ki, her şey bir anda düzeltsin.

Elbette iktidara gelmekle sadece iktidar olunmadığını herkes bilir. Bu ülkede sonrasında iktidar da olmanızda gerekir yani her şeye hâkim olmanız gerekir. Ama bu neyle yapılır?

Elbette çalışma ekibi olması ve adeta devlet içerisinde bazı güçler devlet oluşturmuş. Her köşe başını tutmuşlar ve bu ülkede Askeri vesayet normalde hükümetin alt kurumu olması gerekirken üst kurumu haline gelmiş. Bu ülkenin her kademesindeki insanlara adeta askerlik yaptırıyorlardı. Hangi akıl ve mantık sahibi bunun böyle olmadığını söyleye bilir?

 

O dönemde elbette Gülen Cemaati’nin ve diğer cemaatlerinde önemli çalışmaları ve hükümete destekleri oldu. Neden yıllardır çekilen çileler vardı? Onların giderilmesinde herkesin katkısı oldu.

Ve o dönem bir belge varsayalım ki; Doğru imzalandı da sonrasında uygulamada neler yapıldı? Kimse bu insanları kandırmaya çalışmasın. Yapılan bunca şeyi birileri görmemezlikten gelirse halkımız her şeyin farkında olduğunu bilmeliler.

 

Bugün bir yazı üzerinde bu kadar kıyametleri koparanlar geçmişi ne çabuk unuttular. Acaba bence Gülen Cemaat mensupları bu oyunlara gelmeyecek kadar itidalli davranabilecek nitelikte insanlardır.

 

Bu oynananın aslında bir oyundan ibaret olduğunu onlarında görmesini arzu ediyorum.

Bu artık bir ülke meselesi bana göre.

Çünkü bu konu dallanıp budaklandıkça ülkemizin kaybedeceğini bilmeliyiz.

Bu tartışmaların hepsi bizlere boşu boşuna zaman kaybettiriyor.

Bazen kendi menfaatlerimizin üzerinde olmalı ülke menfaatleri.

Ona göre davranmalı.

Her yapılan işin bizi tatmin etmesini beklememeliyiz.

Bazen yapılanlar belki hepimizin menfaatine dokunsa da bana göre ülke menfaati her şeyin üstündedir.

Bu olgunluğu herkesin göstermesi gerekir.

Bu ülke hepimizin bu ülkenin geleceği de hepimizi ilgilendirir.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem