23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kocaelispor Kulübü’nde hiçbir şey göründüğü gibi değil

Hayrullah Demiray

30 Kasım 2013 tarihli yazısı

Bu güne kadar ne yalan söyleyeyim sporla çok fazla ilgim olmadı.

Bu nedenle de spor kulüplerine oldum olası çok fazla gidip gelmedim.

Birkaç hafta önce Kocaelispor Kulübü yönetiminden bir arkadaşım bir dergi ile ilgili çalışmaları olduğunu, bu konuda kendilerine yardımcı olabileceğimizi ve tecrübelerimizi paylaşabileceğimizi aktardım.

 

Sonrasında kulübe davet ettiler ve bende hem Nebil Uzunla bire bir tanışmak, hem de bir çaylarını içmek için fuardaki kulüp binalarına gittim.

 

Doğrusu hem başkanı hem de yönetim kurulunda yer alan arkadaşları tebrik etmek gerekir.

Neden derseniz?

 

Böyle dipsiz bir kuyuya kendilerini nasıl attılar doğrusu cesaretlerini tebrik ediyorum.

Sakın kimse yanlış anlamasın…

 

Piyasada Kocaelispor’u şaha kaldırdılar denen isimlerin bir Kocaelispor’a ne kadar haksızlık ettiklerini sohbetimizin devamında daha da iyi anladım.

 

Elbette bu konulara daha sonra değineceğiz ama asıl Nebil Uzun ve yönetimindeki arkadaşların bu cesaretine kayıtsız kalınamayacağının altını bir kez daha çizmek isterim.

Gerçektende Kocaeli, o şaşalı dönelerinden bu duruma nasıl geldiğini anlamak çok kolay.

Şuan Kocaelispor’un fuar içerisindeki derme çatma binada hizmet vermesinin ayıbı aslında bana göre herkesin.

 

Bu konu siyasi malzeme yapılıp duruyor da bu konunun aslında siyasi malzeme yapıldığında ya da olup bitenlerin kamuoyuna tam aktarıldığında aslında geçmişteki yöneticilerin daha zararlı çıkacağı kanısındayım.

 

Çünkü bu konuda biraz sohbet ettik ve ben hayretler içerisinde olayları dinledim ve bazı evrakları da gördüğüm de ‘pes doğrusu’ dedim. Demek ki bu güne kadar kamuoyu hep yanıltılmış ve yanıltılmaya devam ediyor.

 

Ama her şeye rağmen orada verilen mücadele gerçekten önemli.

Belki oradaki arkadaşların yaptıkları belki Kocaelispor’u kurtarmayacak, belki de farklı liglere taşımayacak ama spor sadece futboldan ibaret değil, bununda bilinmesi gerekir.

Şuanda bu arkadaşlar genç ve dinamik bir ekip bu işin başında sadece futbol değil ama diğer spor dallarında da önemli işler yapıp başaracaklarını ben umuyorum.

 

Bu konuda da bizlerin de yapacağı bir şey varsa, samimiyetle taşın altına kelimizi oyacağımızı bir kez de buradan paylaşmak istedim.

 

Her durum ve fırsatta gerçek habercilik anlamında da Kocaeli’de spor olayları ile ilgili gerçeği insanlara aktaracağımızı söylemek isterim.

 

Bizler bu konunun siyaset üstü bir konu olduğunu düşünenlerdeniz. Bence kimse bunu siyasi malzeme haline getirmesin.

 

Bana göre bunu siyasi malzeme haline getirenler getirdiklerine bin pişman olurlar. Çünkü gerçekten de bu konuda herkes Kocaelispor’dan bir şeyler götürmüş, vermeyi bırakın bir başka deyişle kepçeyle almış.

 

Allah oradaki arkadaşlara kolaylık versin diyorum. Elbette bu konuda bundan sonra yaşananları bende yakinen takip edip bazı konuları kamuoyuyla paylaşacağım.

 

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem