20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sancaklı kendinden çok emin!

Hayrullah Demiray

15 Kasım 2013 tarihli yazısı

Siyaset hareketlenmeye başladı. Zira bu süreçte bizlerde hareketli zaman geçiriyoruz.

Hem bir yandan günlük işlerimizi takip ederken bir yandan da siyasileri takip ediyoruz.

Elbette siyasilerde hem projelerini hem de kendilerini anlatmak adına ziyaretlere başladı.

 

Kocaeli’de yayın yapan medya kuruluşlarını zaman zaman ziyaret edecek olan siyasileri bizlerde hem yakinen tanıma imkânı buluyoruz. Hem de bu kent için yapacaklarını öğrenme imkânımız oluyor.

Bu bağlamda MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Kocaeli’nin de yakından tanıdığı bir isim eski futbolcu Saffet Sancaklı İl başkanı Aydın Ünlü ve beraberindekilerle birlikte Gazetemize ziyarete geldiler.

 

Ve bu ziyarette hem Saffet Sancaklı’yı yakından tanıma imkânı bulduk hem de yapılacak olan projelerden ve belediyecilikle ilgili neler düşündüklerini doğrusu merak ediyordum. Çünkü her iyi futbolcu iyi bir siyaset adamı olabilir miydi?

 

İşte bütün bunları aslında zamanla yaşayıp göreceğiz.

Diğer yandan gerçekten de bütün siyasileri gibi saffet Sancaklı da oldukça iddialı hatta bu konuda iddiaya bile girmekten kaçınmıyor.

 

Sancaklı oldukça iddialı dedim ya evet gerçekten kendisi Büyükşehir Belediyesini alacaklarına o kadar inandırmış ki gerçekten bu yönünü tebrik etmek gerekir.

 

Hatta daha da iddialı konuşarak 31 Mart sabahı bizleri büyükşehir belediyesine kahve içmeye davet etti.

 

Elbette hep siyasetten konuşmadık birazda gırgır şamata da yaptık. Dolayısıyla güzel ve hoş bir sohbet oldu.

 

Sayın Sancaklı bana fikrimi sordu bende kendisine ne gördüğümü söyledim ve buradan da paylaşmak isterim elbette Şunu da söylemek gerekir Saffet Sancaklı MHP’nin oylarını arttıracaktır ama bu kazanmaya yeter mi bilinmez.

 

O nedenle ben söylediğim gibi Ak Parti Büyükşehirde İbrahim Karaosmanoğlu ile yüzde 45’in altına düşmez diye kendisine de söyledim onun için Ak Parti’ye karşı seçimi kazanmanın bir yolu kalıyor. Diğer partilerin ittifak etmesi buda zor olduğuna göre bence şansı var mı?

 

Var ama kazanmak için yeterlimi değil diye düşünüyorum.

 

Elbette seçim de halk oy kullanacağı için son dakikaya kadar hiçbir şey garanti değil bunu da söylemek gerekir.

 

Saffet Sancaklı, kendisini o kadar inandırmış ki; söylediği bir şey daha çok önemliydi. Halkla iç içe olduğu gibi eğer seçilirse de aynı olacağını ve odasının kapısını balyozla kıracağını ve halkla arasına duvar örmeyeceğini söylemesi bence önemli…

 

Kocaeli’ye kim daha iyi hizmet edecekse elbette onun seçilmesini cani gönülden isteriz. Ama siyasiler genellikle verdikleri sözleri seçim sonrası unuturlar ya da bir şekilde yerine getiremezler.

 

İşte bu noktada bütün siyasilerimize; ‘Halkla bugün olan diyaloglarınıza dikkat edin ve verdiğiniz ve vereceğiniz sözleri iyi düşünün yarınlarda unutulacak sözleri asla vermeyin’ tavsiyesinde bulunmak isterim...

 

Tatbiki bu arada bu yazılar bir belge niteliği taşıyor. Elbette bu sözler yarınlarda takip edeceğiz. Saffet Sancaklı’yla uzun bir sohbet imkânında birde iddia ortaya attı. Eğer seçimi alırsa ben kendisine iki takım elbise alacağım, şayet seçimi kaybederlerse onlar bana bir takım elbise alacak.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem