18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yaygara koparanlar nedenini bilmiyor?

Hayrullah Demiray

12 Kasım 2013 tarihli yazısı

Son günlerde siyasette gerçekten garip planlar dönüyor ve gerçekten de siyasette farklı bir üslup var.

 

Bununla ilgili geçtiğimiz günlerde bir yazı kaleme almıştım.

Bu sefer başka bir pencereden bakmak istedim.

Herkes ister sevsin ister sevmesin Türkiye’de siyasetin yönlenmesini ve kamuoyu gündemini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan belirliyor.

Kimi zaman yaptığı çıkışları ile belki ilk anda doğru bulunmuyor. Hatta kendi partisi içerisinde de farklı söylemler olabiliyor ama sonrasında yapılan kamuoyu araştırmalarıyla Başbakanın halk tarafından oldukça yüksek bir karşılığının olduğu ortaya çıkıyor.

 

Son günlere baktığımızda kızlı erkekli öğrencilerin aynı evi paylaşmaları konuşuluyor…

Bu konuda Başbakan tavrını net ortaya koydu. Çünkü Başbakan bu konunun kendi partisinin bir toplantısında konuşulmasından sonra çıkan haberler üzerine, durumu kamuoyuyla paylaştı. Bu bir kere Başbakanın siyasette ne kadar tecrübeli olduğunu gösteriyor.

Böyle bir şeyin olmadığını eğer söyleseydi ve daha sonra bu konuşulduğu ortaya çıksaydı. İşte o zaman Başbakan güvenirliliğine zarar verirdi.

Nitekim bana göre Başbakan burada doğrusunu yapmıştır ve bir kez daha her şeye rağmen halkın desteğini bu konuda da arkasına almıştır.

Bazı ‘Aydın’ geçinenler ve bu konuda konuşanlara bile sorsanız Türk toplumunda bazı değer, yargıları vardır. Bugün Ak Parti’ye oy versin vermesin ama bu ülkede gerçekten de örf ve adetlerine bağlı olan o kadar insan var ki. Hem de azımsanmayacak derecede…

 

İşte bunun içinde bugün Ak Parti seçmeni, MHP seçmeni, SP seçmeni, BBP’nin seçmeni hatta bazı gerçek sosyal demokratlar yani CHP seçmeninin bir kısmı, hatta ve hatta BDP seçmeni bu konuda gerçekten de büyük bir çoğunluğu oluşturduğunu görürsünüz.

İşte aslında bu konuda çıkarılan yaygaralar bana göre sadece başbakanın siyaset sahnesinden uzaklaştırmak için yapılan tezgâhın parçasından başka bir şey değildir.

Nitekim geçtiğimiz günlerde CHP’ye resmen katılacağı kesinleşen Mustafa Sarıgül önceki gün katıldığı radyo programında Başbakanın dünya lideri olduğunu söylemesi de aslında gelecekle ilgili bize bazı fikirler veriyor.

 

Ve hemen sonrasında ‘ironi’ yaptım diyerek çark etmesi de her şeyi ortaya koyuyor. Çünkü siyasetin alışılmış bir dili ve üslubu var. Onu kullanmazsanız tepki alırsınız. Açıkçası doğruya doğru yanlışa yanlış demenin erdemini siyaseten bilmiyoruz…

İşte bütün bu yaşananlara baktığınızda dönen bütün olayları değerlendirmekte ve daha güzel kararlar verebilmekteyiz.

Artık körü körüne bir şeyleri savunmuyoruz.

 

Peki, siz halkı yok sayabiliri misiniz?

Bu yaygarayı koparanlara sorun bakalım bir kere böyle bir şeyi gerçekten de kendileri ister mi?

Eminim çoğu ‘hayır’ diyecektir.

Ama sırf iş olsun diye konuştuklarını o zaman anlayacaksınız.

Bu işe sadece kız çocukları açısından da bakmak doğru değil. Ama toplumumuzda kadın daha korunmaya muhtaçtır.

Bizler değer yargılarına göre hareket ediyoruz. Onun içinde toplumda ahlak ve değer yargıları erkek ve kadını da kapsar.

Benim inancım o ki; bu konuda en az toplumun yüzde 70’i Başbakan gibi düşünüyor.

Açıkçası bende aynısını düşünüyorum.

Nitekim benim de çocuklarım var. Ve onların hayatlarının doğru yönlenmesi için ve yarınlarda bu ülkeye faydalı birer evlat olabilmeleri için çalışmak boynumuzun borcudur.

 

Son olarak;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ölümünün 75’nci yılında bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem