20 Ağustos 2019 Salı
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bizim Yaka yarınlarda daha iyi olacak

Hayrullah Demiray

10 Kasım 2013 tarihli yazısı

Her mesleğin zorluğu ve kolay tarafı olduğu gibi gazeteciliğinde mutlaka zor yönleri var.

Gazetecilik emek ister yürek ister diğer yandan da dürüst olmayı gerektirir.

Haber yapmak ilke işidir.

Gazetecilik tarafsız ve objektif olmayı gerektirir.

Bugünden yarınları düşünmektir.

İlkeli ve dürüst gazetecilik gerçekten de zor bir iş…

Neden derseniz?

Bu işe başlayalı yaklaşık 3 yıl oldu. Öncesinde medya kuruluşlarının farklı sektörlerinde çalıştım bu mesleğe aslında başlayalı tamda yirmi yıl oldu. Belki az bir zaman değil ama bugün gazeteciliğin ne kadar zor olduğunu görüyorum.

 

Ama asla yılmadan dürüst ve ilkeli gazetecilik nasıl olur herkese bunu göstermek istedik. Aslında sadece bir kişinin kurumun ya da bir düşüncenin arkasına takılıp başka hiçbir şeyi görmeyen ve eli kalem tutan ya da makinayı eline alan herkesin çok farklı tutum ve davranışlar içerisine girdiği gibi bizlerde ‘kibir ve böbürlenmek şeytanın âdetidir’ dedik ve bunlardan hep uzak durduk.

Ve gazeteciliğin gereği neyse onu yapmak için uğraştık.

Biz gazetecilik neyi gerektiriyorsa onu yapmaya da devam ettikçe rakiplerimizin de bir korku içine düştüğünü gördük.

 

Bazıları ortalıkta yaygara koparırken, biz emin adımlarımızla yolumuza devam ediyoruz.

 

Hem yazılı hem de internet gazeteciliği alanında artık sitemiz www.bizimyaka.com gerçekten de her geçen gün daha çok takip ediliyor.

Hatta zaman zaman haberlerimizi diğer arkadaşlarımızda kullanıyor. Bunun içinde ortalığa düşüp bazıları gibi yaygara koparmıyoruz.

Bizim farkımız bu işe gönül vermiş ve öyle çok kalabalık değil ama gerçekten de iyi bir ekibimizin olması. Bu konuda gösterdikleri başarı için her arkadaşımı ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Hepsi gerçekten de pırıl pırıl insanlar gazetenin ve bu kurumun her kademesinde görev yapan bütün arkadaşlarım bu kurumu daha da ileriye taşımak ve gelecekte de adından söz ettirecek bir gazete yapmak için büyük çaba sarf ediyorlar.

 

İşte Bizim Yaka Kocaeli Gazetemiz, aslında Kocaeli’nin her iki yakasını bir araya getiriyor.

Kocaeli’nin en hızlı gelişen ilçesi Başiskele’de doğan gazetemiz şimdi ise tüm Kocaeli’ye yapıyor. Yani ilçe basınından il geneline uzanan ilk gazete olma özelliğine de sahibiz ve Başiskele’nin de bu anlamda tek gazetesiyiz.

 

Yaptığımız tüm haberlerde ince eleyip sık dokuyoruz. Gönderilen her mail titizlikle inceleniyor ve bizzat her gün mutlaka tüm yapılan sayfaları son noktaya kadar şahsen bende takip ediyorum.

Asla hiç kimseye haksızlık yapılmasına müsaade etmeyiz.

 

Ortalıkta yaygara koparmak yerine kendi işimizi yapıyoruz. Birileri kıskansa da karalamaya çalışsa da bizler sadece işimizi yapıyoruz.

 

Herkes istediği gibi davranmakta serbesttir ve özgürdür. Ama bizlerde işimizin ahlakı neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.

 

Bugün sadece ve sadece gazete de yazan “Basın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir” ibaresinin yazıdan ibaret olmadığını herkese gösterdik. Bu güne kadar ve bundan sonrada o yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

 

Asla bugüne kadar yanlış yollara sapmadık bundan böyle de sapmayacağız…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem